עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לא נכה אל תחנה

7/06/2016
לא נכה אל תחנה (הגדל)

לא נכה אל תחנה

כחלק מרגישות לנגישות ולצד פעולות רבות שמבצעת העירייה לטובת הנגשת דרכים, תחנות ומוסדות ציבור, מציבה בימים אלה עיריית אילת באמצעות רשות החניה, 30 שלטים בצמוד לתמרורי חניית הנכים עליהם כתוב: "לא נכה – אל תחנה" 1,000 ₪ קנס. מטרת השלט להעביר מסר מרתיע, שיוביל אנשים ללא מוגבלות לכבד את הצורך הקריטי של חניה זמינה ונגישה עבור אנשים עם מוגבלות.

השלטים האמורים הותקנו לראשונה לפני מספר חודשים לאורך שדרות התמרים והעיר אילת היתה הראשונה להתקין אותם בארץ. בימים אלה בשיתוף סיירת נגישות ישראל באילת, מותקנים כאמור 30 שלטים נוספים במקומות מרכזיים, ביניהם בחניות הסמוכות לקופות החולים, משרדי העירייה, מרכזי הקניות ברחבי העיר, אטרקציות, טיילת המרינה, בית המשפט, הספרייה העירונית ועוד. יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות ישראל הביע את הערכתו על הפעולות המתבצעות בעיר אילת. רני בנימיני, מייסד שותף וגזבר העמותה הוסיף וציין: "אנו מקווים שאילת תהווה דוגמא גם בנושא זה לשאר הארץ".

עיריית אילת הרואה חשיבות רבה בהגברת הנגישות פועלת בשנים האחרונות להנגיש מוסדות ציבור, מעברי חציה, תחנות אוטובוס, חופי ים וגם הנגשת השחייה במפרץ אילת. בנוסף, פועלת העירייה להנגיש גם את האירועים לטובת אנשים עם מוגבלויות, לרבות הסדרת חניות לנכים בסמוך לאירוע, הנגשת שירותים ומקומות ישיבה, מערכות שמע לאנשים עם מוגבלות שמיעה, ליווי טקסים בטקסט הנחיה רץ, שפת סימנים ועוד. עוד פעלה העירייה להנגיש גם את אתר העירייה המותאם לבעלי מוגבלות שמיעה וראיה באמצעות סרגל נגישות ייחודי המפעיל מקלדת עיוורים, שינוי צבעים וגודל פונט, כך יכולים בעלי מוגבלויות לגלוש באופן ידידותי, יעיל ומהיר.

לצד פעילות העירייה הרחיבה גם עמותת נגישות ישראל את פעילותה באזור והקימה מרחב פעילות באילת ובערבה המקיים פעילות מגוונת: הדרכות עובדים, פעילויות חינוכיות וקהילתיות, יעוץ וליווי נגישות למגזר העסקי, קמפיינים של מודעות והסברה ועוד. כחלק מהפעילות, הקימה העמותה בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעירייה קבוצת "סיירת נגישות", המורכבת מקבוצת מתנדבים עם מוגבלות וללא מוגבלות, אשר מובילים יחד תהליכים לקידום הנגישות בעיר. הם לומדים בחברותא על תהליכים וחוקים הקשורים בחוק השוויון לאנשים עם מוגבלות (התשנ"ח- 1998), סוקרים מקומות, נפגשים עם בעלי עסקים, מבקרים במקומות ציבוריים, ומתכננים פרויקטים, כדוגמת הצבת המסרים בצמוד לתמרורי חניית הנכים. "זהו עוד צעד המצביע על מחויבות העיר לכלל התושבים" אמר ליאור מנצ'ר – רכז סיירת הנגישות באילת והוסיף: "חניות נכים מתאימות ופנויות במקומות ציבוריים, הן המפתח עבור אדם עם מוגבלות לחיים תקינים ומעורבות בקהילה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד