עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

כנס אילת ראשון לצעירים

6/06/2016
כנס אילת ראשון לצעירים (הגדל)

כנס אילת ראשון לצעירים

150 צעירים, סטודנטים ועובדים, אנשי עסקים ויזמים, השתתפו בשבוע שעבר (יום ג') בכנס אילת הראשון לצעירים, שעסק בתחומי כלכלה, קריירה ויזמות ודן בסוגיות הבוערות בחייהם של צעירי שנות האלפיים. משתתפי הכנס, שהתקיים במלון לאונרדו פלאזה, נהנו מכנס מקצועי ומושקע עם מרצים מהשורה הראשונה. את הכנס הנחה הקומיקאי דודו ארז, שתיבל את דבריו בהומור שנון, והוסיף לכנס נופך קליל וקצת אופטימי. לאור הצלחת הכנס, נערך מרכז הצעירים בעירייה לקראת קיום הכנס הבא במטרה להפכו לכנס שנתי.

 

את הכנס יזם והוביל מרכז צעירים בעיריית אילת במטרה לקדם בעיר שיח חברתי ומעשי בנושאים שקשורים לצעירים. "הכנס מהווה מבחינתנו, התחלה של שיח המעודד לחשיבה וגם לחשיבה ביקורתית, ומניע למעורבות חברתית ולקיחת אחריות. אנחנו מקווים שהכנס יהיה נקודת הפתיחה לתהליך מתמשך שבו הצעירים יהיו שותפים בתהליכים, ביוזמות ובקבלת החלטות", אמרה עו"ד שרון מיר, מנהלת אגף צעירים והון אנושי בפתיחת הכנס.

 

ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, ברך על היוזמה לקיום הכנס ועדכן את המשתתפים על התוכנית האסטרטגית לאילת המתגבשת בהובלת מנכ"ל משרד האוצר, ומתמקדת בשלושה נושאי ליבה: גיוון מקורות תעסוקה; חינוך ואקדמיה ותיירות. מתן בארי, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים, הצטרף לברכות על קיום הכנס וקרא להמשך העשייה ולקיומם של אירועים וכנסים נוספים למען הצעירים בעיר. את תכנון וביצוע הכנס הובילו בצוותא מורן סולומון, רכזת תחום פיתוח קריירה, וקרין מויאל, רכזת תחום חברה וקהילה במרכז צעירים, ביחד עם מורן עמר מחב' מרקטינג אילת שסייעה בהפקה.

 

ראשונת הדוברים בכנס היתה ד"ר תמר אלמוג, מומחית ללמידה והדרכה של צעירים מאוניברסיטת חיפה, שחקרה במשך למעלה משלוש שנים ביחד עם פרופ' עוז אלמוג את דור ה-Y, ילידי שנות ה-80-90. "זה דור שחי את הרגע ופחות חושב לטווח הארוך. דור שיודע לדרוש ולעמוד על שלו הרבה יותר טוב מהוריו. דור שיודע לנצל הזדמנויות", אפיינה ד"ר אלמוג את ילדי הדור, והמסר העיקרי בדבריה הוא שלדור ה Y יש מאפיינים שבכוחם לשנות את העולם.

 

מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי הצעיר של חדשות ערוץ 10, דיבר על דור ה Y כ"דור האבוד", דור שנשכח בשולי הכלכלה, שזכויותיו הסוציאליות והפנסיוניות נפגעו אנושות, ושהביטחון התעסוקתי שלו הולך ופוחת. "זה לא שאנחנו הצעירים בזבזנים יותר אלא אנחנו יודעים שגם אם נחסוך את הכסף לא נצליח להשיג את מה שההורים שלנו השיגו באותו הכסף. אנחנו נולדנו באיחור ולא זכינו ליהנות ממחירי הנדל"ן הנמוכים", תאר מתן את הפער הבין-דורי, בין דור ההורים לדור הילדים, והוסיף "להורים שלנו היתה עבודה קבועה, פנסיה תקציבית ויציבות כלכלית, מה שאפשר להם להגיע לדירה בזמן סביר. בהיעדר אלטרנטיבות טובות לחיסכון, דור ההורים מימש את כספו, רכש נדל"ן וצבר נכסים, מה שהגביר את הביקוש והעלה את המחירים. ומנגד, דור הילדים, רק התרחק עוד יותר מחלום הדירה".

 

יחד עם זאת, למתן היה מסר אופטימי לאפשרות של שינוי ושיפור, והוא חיבר אותו למחאת קיץ 2011, ולשינוי של השיח הציבורי והכלכלי-חברתי שהחל אז וממשיך היום.

 

חלקו השני של הכנס עסק ביזמות. יזמות היא אחת הדרכים היצירתיות שמאפשרות לדור הצעיר להתמודד עם עולם תעסוקתי מאתגר ומשתנה. בפאנל על יזמים ומיזמים שהתקיים בחסות "האב         אילת" – מרכז פיתוח ויזמות שהקימה עיריית אילת, התארחו גיל קרת, מנכ"ל ברוקס-קרת, תומר דביר, מנכ"ל סולטו, נדין בדיל, מייסדת סטארט אפ אילתי בתחום הנגישות, מרקו מיקיאלי האילתי, מנהל שותפויות בחב' פייסבוק ישראל , ונמרוד מאי מחב' R.D.Seed. במסגרת הפאנל שהנחה אור חביב, מנהל האב אילת, הם סיפרו על דרכם היזמית, כיזמים או כמשקיעים, וחלקו עם הקהל עצות וטיפים יקרי ערך למי ששוקל לפנות לדרך יזמית או מצוי כבר בראשיתה. "לפני היותי פרסומאי אני אילתי, לכן אני גאה ומתרגש לפגוש יזמים צעירים מאילת ולעזור להם לחשוב בצורה מקומית אבל לפעול ברמה הבינלאומית", ציין מרקו מיקיאלי.

 

מרכז הצעירים הפועל בעיר מזה למעלה מארבע שנים, הוא הכתובת האיכותית והמקצועית לצעירים בגילאי 18-40, פרי שיתוף פעולה של עיריית אילת, משרדי ממשלה וקרנות מהמגזר השלישי. חברי צוות המרכז מתמחים בייעוץ, הכוונה וליווי לפיתוח אישי של הצעירים, ומסייע לכל צעירה וצעיר למצות את הפוטנציאל האישי שלהם, בין אם בדרך של לימודים אקדמיים או הכשרה מקצועית, ראשית יזמות וסיוע במלגות, ובין אם בהשתלבות בתעסוקה ופיתוח קריירה. בנוסף פועל המרכז לפיתוח קהילתי וחברתי של הצעירים באילת, להעשרה וגיוון של תרבות הפנאי של הצעירים בעיר, וליצירת קהילה וקהילות של חבר'ה צעירים שמרגישים שייכים, מעורבים, ומחוברים לעשייה. מרכז הצעירים הספיק לטפל וללוות אלפי צעירים - סטודנטים, חיילים משוחררים, עובדים – בראשית דרכם הבוגרת פה באילת, ומזמין כל צעירה וצעיר להגיע ולקבל את השירות הנחוץ להם.

צילום: ליאב פלד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד