עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום ספורט מיוחד והצגה קצת אחרת

30/05/2016
יום ספורט מיוחד והצגה קצת אחרת (הגדל)

יום ספורט מיוחד והצגה קצת אחרת

כ – 60 תלמידי החינוך המיוחד  מבתי הספר "אורים", "מצפה ים" ו"צאלים" השתתפו ביום ספורט משולב שיזמו האגף לשירותים חברתיים ואגף החינוך בעירייה, בשיתוף אקי"ם ובסיוע קרן שלם, כחלק מימי חשיפה לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. במהלך יום הספורט שהתקיים היום (ב') בהיכל הספורט הסמוך לבית הספר התיכון ע"ש "בגין" נהנו התלמידים משפע תחנות ספורט שהפעילו תלמידי שכבה י' מתיכון "בגין" בסיוע מפעילים מטעם אקי"ם. התרגשות גדולה נרשמה על המגרש כשהוזמנו התלמידים לשחק מול שחקני הפועל "פתאל אילת". עוד במהלך היום נהנו גם דיירי דירת אקי"ם בקהילה (בני 21+) מפעילות ספורט משותפת עם סטודנטים מלוינסקי - המכללה לחינוך באילת. הערב, בשעה 20:00 בבית פיליפ מוריי, מוזמנים תושבי אילת להצגה קצת אחרת, "חלומות פשוטים", שכול משתתפיה הם שחקנים עם מוגבלות.

 

ימי החשיפה מתקיימים לצד מגוון מענים עירוניים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, בתוכם: מרכז תעסוקה שיקומי "מיוחד", בית ספר וגני ילדים לחינוך מיוחד ובקרוב תחילת בנייה של בית ספר "אורים" לחינוך מיוחד, שייתן מענה מגיל כיתה א' ועד גיל 21, מבנה חדיש למעון היום השיקומי "ניצן" לצד מרכז להתפתחות הילד גם כן במבנה חדיש, דיור מוגן אקי"ם, בית בערבה משותף עם חבל אילות המשמש דיור מוגן לאוכלוסייה הבוגרת, מועדון לעיוורים, מועדון חברתי "מעגלים" לאדם עם צרכים מיוחדים ואפילו כיסא ציפה בחופים המוכרזים המאפשר לאוכלוסייה מוגבלת לשחות וליהנות במפרץ.

 

את המענים המגוונים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים מעניקה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים ובשיתוף גופים מהקהילה וגופים חיצוניים, על מנת להבטיח את שילובם של אנשים עם מוגבלויות בתחומי התעסוקה הדיור, החברה והקהילה, וכדי לאפשר להם עצמאות מרבית בחייהם. המענים ניתנים ברצף מגיל ינקות ועד בגרות. בזכות אלה זכתה העיר אילת בעבר בהכרה כעיר הידידותית ביותר לאוכלוסייה עם פיגור שכלי.

 

הערב (ב' 30.5) בשעה 20:00 בבית פיליפ מוריי, תועלה ההצגה "חלומות פשוטים" שכול משתתפיה הם שחקנים עם מוגבלות. ההצגה עוסקת בחלומות וברצון להגשמה. הקהל האילתי מוזמן, הכניסה חופשית. בלובי האולם תוצג תערוכת צילומים בשם "חלומות" של קבוצת "מעגלים"- המועדון החברתי לאוכלוסייה המיוחדת, שפועל במתנ"ס שחמון. בתערוכה יציגו אנשים ונשים עם מוגבלות את חלומותיהם בתמונות. מחר (ג') בשעות הבוקר תוצג ההצגה לתלמידי שכבה י' בבית הספר התיכון ע"ש "בגין".

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד