עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הישגים נוספים גם לקבוצת הרובוטיקה הצעירה

12/04/2016
הישגים נוספים גם לקבוצת הרובוטיקה הצעירה (הגדל)

הישגים נוספים גם לקבוצת הרובוטיקה הצעירה

קבוצות הרובוטיקה של בית הספר התיכון ע"ש גולדווטר, בניהולה של אפרת זקס, ממשיכות להגיע להישגים. לצד זכייתה של הקבוצה הבוגרת אימפריוס 5291 בפרס החדשנות בתחרות הארצית, שנערכה בחודש שעבר, זכתה הקבוצה צעירה מכיתות ט' "Toxic builders 752" בראשותם של המנטורים בוריס ימפולסקי וסיני שפירא, במקום השני בחקר בתחרות המחוזית והארצית.

 

נושא התחרות השנה היה מיחזור, כאשר הקבוצות המתחרות התבקשו לבחור נושא בתחום המיחזור, לחקור אותו ולהגיע ליישום המחקר זאת במקביל לבניית הרובוטים ולתחרות המתקיימת בזירה. שאלות החקר עמן התמודדה הקבוצה היו כיצד ניתן להפריד את הלכלוך והחומרים המזיקים מהשמן והאם אפשר לייצר סבון משמן ממוחזר? הקבוצה חקרה ומצאה שתהליך מיחזור השמן המוכר הוא ייצור של ביודיזל, אשר בעצמו גורם לזיהום בזמן השימוש. בנוסף משתמשים בו בתעשיית המזון לבעלי חיים. החדשנות שהציעה הקבוצה היא שימוש בשמן שנוקה מהחומר המסרטן לייצור סבון. הקבוצה הציגה מכונה שבנתה לייצור הסבון. יצירת הסבון יכולה להתרחש בכל מקום שבו משתמשים בשמן ובכך למנוע את הזיהום הנובע מעצם ההובלה להטמנה. 

 

כזכור גם הקבוצה הבוגרת של הרובוטיקה - אימפריוס 5291, בה לומדים 33 תלמידי י'-י"ב  בראשותם של חיה עידן, מובילת התכנית בבית הספר והמנטורים אלי תרנין ושלום אדרי מנמל אילת, גיל מיסטריאל וניר בן משה מחברת מקורות זכתה בפרס החדשנות, בתחרות בה השתתפו 64 קבוצות מכל הארץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד