עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ההסתדרות ועיריית אילת חתמו על הסכם

6/04/2016
ההסתדרות ועיריית אילת חתמו על הסכם (הגדל)

ההסתדרות ועיריית אילת חתמו על הסכם קיבוצי תקדימי המחזיר להעסקה ישירה בעירייה עובדים מתחומי ליבה

הסכם קיבוצי תקדימי, שנחתם היום (ד') על ידי יו"ר ההסתדרות החדשה – אבי ניסנקורן וראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, יוביל להסדרת העסקת עובדי חינוך ורווחה באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) תוך השוואת תנאים למקביליהם המועסקים בעירייה. עוד בהתאם להסכם, עובדים בתחומי ליבה אחרים יועברו להעסקה ישירה על ידי העירייה.

 

בטקס חגיגי, שהתקיים היום באילת, במעמד יו"ר ההסתדרות החדשה – אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות המעו"ף – ארנון בר דוד, ברכו כל הצדדים על ההסכם, שיהווה מודל לערים אחרות. עוד חתמו על ההסכם יו"ר ההסתדרות במרחב – אבי אזולאי, יו"ר ועד עובדי העירייה – משה אזולאי ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) – חברת מועצת העיר עו"ד סימה נמיר, שהובילה את התהליך בהנחיית ראש העירייה המשמש גם כיו"ר דירקטוריון חכ"א.

 

ההסכם נוגע כאמור, לעובדים אשר למרות היותם עוסקים במקצועות ליבה, הועסקו במשך עשרות שנים  כנותני שירותים מטעם העירייה ותחת הגג המוניציפלי שלה, אולם לא הועסקו ישירות על ידה אלא על ידי חכ"א. מדובר בעיקר בעובדים בתחומי הרווחה והחינוך כגון סייעות בגנים ובבתי ספר, עובדי פינוי אשפה, מצילי ים ועובדי מחלקות נוספות. לאחר שבשנים האחרונות, הועברו חלק מהעובדים מחכ"א לעיריית אילת, ומשהבשילו הדיונים הממושכים בנושא לכדי חתימה על הסכם פורץ דרך, יוחזרו כאמור העובדים להעסקה על ידי העירייה. עובדים אלה יועסקו בתנאי העבודה המקובלים ברשויות המקומיות, והוותק שצברו בחכ"א אף יישמר להם לצורך חישובי שכר ופיצויים. לבקשת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן נענה ראש העירייה וכחלק מההסכם הושם דגש מיוחד על קליטה להעסקה ישירה של הסייעות המועסקות בבתי הספר ובגנים של החינוך המיוחד. עוד הוסכם בין הצדדים על הקמת יחידה מקצועית חדשה               בחכ"א - שח"ר (שירותי חינוך ורווחה), אשר תעסיק עובדים בתחומי פעילותה. עובדים אלה ייהנו מההסכם הקיבוצי, הנושא בשורה גדולה עבורם, שכן הם יזכו להשוואת תנאים עם עובדי העירייה המקבילים להם הן בתחום השכר והן בתחום הרווחה. עוד קובע ההסכם, כי עובדים המועסקים כיום בחכ"א ואשר אינם בתחומי הפעילות של שח"ר, ועובדים במקצועות ליבה, העסקתם תסתיים בתוך מספר חודשים. במקביל, תפרסם עיריית אילת, מכרזים לאיוש התקנים.

 

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, אמר בטקס החתימה: "אני גאה ושמח לקחת חלק בחתימת ההסכם ההיסטורי ואני מברך את ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי ומעריך אותו מאוד על פועלו. ההסכם מהווה בשורה אמיתית בכך שמקצועות הליבה יהיו בהעסקה ישירה. כך צריכים הדברים להיות. ההסכם שומר ומשמר את כבוד האדם וזוהי הדרך הטובה ביותר בה אמורות להתנהל מערכות יחסי עבודה".

 

 

ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף: "אני מברך על שיתוף הפעולה בין ראש העירייה לוועד העובדים ומרחב ההסתדרות באילת, שהביא לחתימה על ההסכם ההיסטורי".

 

אבי אזולאי, יו"ר ההסתדרות במרחב אילת: "ההסכם מבשר על מהפך של ממש. עובדים, שהיו אמורים מלכתחילה להיות עובדי עירייה, ישובו להיות מועסקים בה. כמו כן לא תהיה יותר קליטת עובדים שאמורים לשרת את העירייה בכל סוגי המחלקות והסקטורים על ידי גוף אחר, אלא רק על ידי העירייה".

 

יו"ר ארגון העובדים בעיריית אילת משה אזולאי: "הסכם ההסדרה הינו הסכם היסטורי שבא לתקן עיוותי עבר בתנאי העסקתם של לא מעט עובדים ויהווה מודל לרשויות מקומיות רבות ומציין דרך חדשה באשר לקליטת עובדים לעירייה".


עו"ד סימה נמיר, מ"מ יו"ר דירקטוריון חכ"א, שהובילה כאמור את התהליך בהנחיית ראש העירייה בתוקף תפקידו כיו"ר דירקטוריון, ציינה כי הסכם מבורך זה, שהדרך לגיבושו לא הייתה קלה, לא מותיר עובדים שקופים וזהו ההישג הגדול בו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד