עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

האביב פורח גם באילת

4/04/2016
האביב פורח גם באילת (הגדל)

האביב פורח גם באילת

כ - 150 אלף פרחי עונה בשלל צבעים, שנשתלו בתחילת החורף, בכיכרות ובאיי תנועה ברחבי העיר, נמצאים בשיא פריחתם. לצד השתילה ביצעה מחלקת גנים ונוף בעירייה גם עבודות לשימור הפסלים בכיכרות הג'אז סמוך לנמל אילת והיעלים בוואדי שחמון.

 

"פרחים הם הדרך של האדמה לחייך" אומר בסיפוק רב נסים ביטון – מנהל מחלקת גנים ונוף בעירייה נוכח המראה המלבלב ברחבי העיר והוסיף: "גם לאילתים מגיעה טעימה של הנאה מהפריחה". לצד פעולות לחיסכון במים ושתילה של צמחיה מדברית המותאמת לאקלים של אילת, בוצעה שתילת חורף בעלות של כ – 200 אלף ₪, מפריחתה אנו נהנים כעת. במחלקת גנים ונוף כבר נערכים לשתילת קיץ, מפריחתה נהנה עם חזרת החורף. עלות זו הינה חלק מתקציב הגינון העומד על 2.5 מיליון ₪ וכולל כאמור שתילות, נטיעות ותחזוקה שוטפת במהלך כל השנה.

 

לצד שתילה של פרחים כאמור בכיכרות ובאיי תנועה, פעלה מחלקת גנים ונוף לגנן גם ערוגות ומתחמים באזור התיירות, בטיילות, ברובעים 9,10 בשכונת השחמון ובחזית מתנ"ס שחמון, בדגש על נטיעת עצים דקליים, דק פרי, פרחי העונה ועוד. פעולה נוספת שביצעו לאחרונה מחלקת גנים ונוף בעירייה היא גינון של בנייני ה – 400 (447,450,451) המשופצים בעת הזו במסגרת פרויקט "שפץ בניינך" שמובילה מינהל השכונות החדשות בעירייה. עוד במסגרת פעילות המחלקה התבצעו לאחרונה עבודות לשימור הפסלים בכיכרות הג'אז והיעלים. את העבודות שכללו שיופים, שחזורים, תיקונים וצביעה של הפסלים ביצע שלומי לוי, תושב העיר ממרכז העיצוב, שפיסל את הפסלים לאורך שדרות התמרים. בנוסף, פיסל שלומי עשרות פסלי ציפורים, שהוצבו לאחרונה על עצים בטיילת קרן קיימת לישראל, שנבנית בימים אלה בכניסה לעיר.

 

כאמור, פועלת מחלקת גנים ונוף לחסוך במים ולהתייעל כל העת, כך מטפלת המחלקה באמצעות קבלני הגינון בפיצוצי צנרת חוזרים ונשנים, טיפול בראשי מערכת דולפים, הורדת לחצי מים וכיוון ראשוני של מערכות ההשקיה. עוד פועלת המחלקה בהתאם לתכניות עבודה שגובשו על סמך סקר מדידה שבוצע בגנים הציבוריים ובכללם: שיפור ושדרוג מערכות ההשקיה והגן, בתוך כך מעבר מהשקיה על פי זמן להשקיה בהתאם לכמות, שדרוג גינות ציבוריות מגינות צרכניות מים לגינות חסכוניות במים, כאשר 60% משטח הגינות הפך מצומח לדומם כגון: דשא סינתטי, חיפוי שטחי גינון בחצץ וכיו"ב. במקביל לפעולות החיסכון במים פועלת העירייה לקדם את השבת מי הקולחים לטובת השקיה. כיום מושבים 7.5 מיליון קוב מים, חלקם לטובת גינון ציבורי באילת המתפרס על כ – 900 דונם והשאר לטובת הקיבוצים. הכוונה היא להשיב עד 3 מיליון קוב מהם כשהם מטוהרים בטיהור שלישוני להשקיית הגינון הציבורי של העיר ובכך להוביל לחיסכון של כ-5 מיליון ש״ח בשנה בהוצאות המים לגינון.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד