ביקור המבקר

15/03/2016
ביקור המבקר (הגדל)

ביקור המבקר

מבקר המדינה - יוסף שפירא התארח אתמול (ב') בעיר אילת. ביקורו החל בסיור בבית החולים יוספטל, שם קיבל סקירה מהצוות והמשיך בדיון עם ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי והנהלת העיר על ענייני אילת. לאחר הדיון, התקיים סיור עם המבקר ברחבי העיר בדגש על רצועת החוף ושטחים התפוסים על ידי גורמי מדינה. בערב היה המבקר אורח הכבוד בכנס מבקרים ברשויות המקומיות. היום (ג') סייר המבקר ביחד עם שר התחבורה - ישראל כ"ץ ובליווי ראש העירייה בשדה התעופה החדש ע"ש רמון הנבנה בימים אלה צפונית לאילת.

בדיון עם הנהלת העירייה בו לקחו חלק גם חברי מועצת העיר, ביניהם יו"ר ועדת הביקורת, חבר המועצה דובי כהן, קיבל המבקר סקירה מראש העירייה וסגנו וממלא מקומו על מאפייניה הייחודיים של העיר אילת ועל האתגרים עמם היא מתמודדת. בפתח דבריו ציין ראש העירייה, כי במהלך השנים היוו דו"חות ביקורת המדינה כלי סיוע לקידום ענייני העיר אילת, ביניהם הדו"ח בענייני תיירות, דוכנים בטיילת, עיר ללא אלימות, מסתננים, בית החולים וגם זה האחרון העוסק בעניין שדה דב. בהקשר זה ציין המבקר את עמדתו, כפי שהשמיעה גם לשר התחבורה, לפיה לא ניתן לסגור שדה תעופה לפני שמוצאים חלופות והדגיש את חשיבות שדה דב עבור העיר אילת הן מבחינת הנגישות והן מבחינת צורכי האוכלוסייה בדגש על חולים הנזקקים לטיפול רפואי במרכז. עוד דיווח ראש העירייה למבקר על תמיכת הממשלה באמצעות צוות שרים מיוחד בראשות ראש הממשלה, שהוקם לענייני אילת באמצעותו קודמו עניינים רבים, ביניהם שדרוג כביש הערבה, בניית שדה התעופה, שמירה על הפטור ממע"מ ובעת הזו גם גיבוש תכנית אסטרטגית לעיר אילת בהובלה של מנכ"ל משרד האוצר ובשיתוף מנכ"לי  משרדים ממשלתיים.

עוד עדכן ראש העירייה את המבקר באתגרים עמם מתמודדת העיר אילת, בראשם קידום וביסוס האקדמיה וגיוון תעסוקתי כמרכיבים חשובים למשתנה הדמוגרפי. נושא נוסף שעלה לדיון הוא עניין השטחים התפוסים על ידי גורמי מדינה ואחרים, בתוכם משרד הביטחון, חברת נמלי ישראל, חברת חשמל, קצא"א ועוד, ואשר מעכבים את התפתחות העיר אילת. לבקשת המבקר, סוכם כי יועבר אליו המידע לטובת בדיקה מעמיקה של העניין.

בדברי הסיכום, ציינו חברי צוות ביקורת המדינה לשבח את שיתוף הפעולה עם העירייה. מבקר המדינה ציין, כי הוא וצוות משרדו ישתדלו למען העיר אילת.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד