זוכרים את דב סופר ז"ל

15/03/2016
זוכרים את דב סופר ז"ל (הגדל)

זוכרים את דב סופר ז"ל

עשרות מתושבי אילת הגיעו לחלוק כבוד לדב סופר ז"ל באזכרה לציון 16 שנים למותו. דב ז"ל, אזרח כבוד של העיר אילת, שהקדיש את כל הונו ורכושו המנוהלים בקרן עיזבון לטובת העיר אילת. בין המשתתפים באזכרה היו ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגנו ומ"מ – אלי לנקרי, ראש מינהל שח"ק - ד"ר דרורי גניאל, מנהלת אגף החינוך – מירי קופיטו, מנהלי בתי הספר, ראש העירייה לשעבר – גדי כץ ואתי  לביא – מנהלי קרן העיזבון, זוכי פרס החינוך ותושבים שהוקירו את דרכו.

דב סופר ז"ל ממייסדיה של אילת הגיע לעיר בשנות החמישים ועבד שנים רבות במכרה הנחושת תמנע. דב היה פעיל במועצת הפועלים ובפעילויות פוליטיות שונות. במרוצת השנים גייס סופר את כוחותיו לשני מאבקים עקרוניים: שימור מורשתו של אתר אום רשרש כאתר בעל ערך היסטורי ומלחמה למען צדק חברתי. פעילויות אלה ועוד זיכו אותו בתואר אזרח כבוד של העיר אילת. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי אמר דברים לזכרו של  דב סופר ז"ל והדגיש את רוחו הלוחמנית: "דב זכור לי היטב מישיבות מועצת העיר אליהן היה מגיע באופן קבוע, דופק עם המקל בזעם. לביקורת שלו היה טעם וערך רב כיוון שהייתה זו ביקורת בונה באמת".

דב סופר הלך לעולמו בשנת 2000 בהיותו ערירי ומכיוון שלא הקים משפחה משלו, הוא הוריש את כל רכושו למטרות ציבוריות באילת. בצוואתו קבע, כי מחצית מעיזבונו ייועד למטרות חינוך. מהתשואות המצטברות הוענקו מידי שנה, פרסי חינוך באילת למחנכים. החל משנת 2010, נאותה הקרן להצעתו של ד"ר דרורי גניאל לחבר את ההצטיינות לזווית של שאיפה לאקדמיה ובכך הומרו הפרסים מאנשי חינוך מצטיינים לטובת מלגות לימודים, לשנת הלימודים הראשונה באקדמיה ולתלמידי י"ב מצטיינים, אחד מכל בית ספר. פעולה זו לדברי ד"ר גניאל תצביע על הכיוון הנכון לדור הצעיר, דור שחינוכו ועתידו העסיקו מאוד את דב ז"ל. בפעולה זו מאמינים גם מחזיקי עזבונו של דב סופר ז"ל, כי הם מיישמים את צוואתו ומגשימים את משאלותיו לטובת בני הנוער ועתידם באילת.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד