עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצוינות בחינוך

14/03/2016
מצוינות בחינוך (הגדל)

מצוינות בחינוך

חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת טקס פרסי החינוך המסורתי. הטקס שהתקיים אתמול (א'), פתח, כמידי שנה את שבוע חגיגות ה- 67 שנים לשחרורה של העיר אילת. מאות עובדי מערכת החינוך מילאו את אולם מלון הרויאל ביץ' וזכו לתשבחות על עשייתם מהמברכים ובכללם: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו.

 

ראש העירייה, אשר מברך את הזוכים כבר למעלה מעשור, פתח את דבריו באמירה: "אין מאושר ממני נוכח העשייה החינוכית" וציין כי זו אחת התקופות המרגשות בתחום הבינוי עם בניית המרכז לגיל הרך, המרכז להתפתחות הילד, מעון ניצן, בניית שלב נוסף בבית ספר "ים סוף", בניית אולמות ספורט בבתי ספר ובהמשך בניית בית ספר "אורים" לחינוך מיוחד, בניית בית ספר תיכון נוסף, בניית מבנה קבע לישיבה התיכונית ועוד. עוד ציין ראש העירייה את שלושת היעדים המרכזיים שהציב במערכת החינוך: הגברת ערך ההתנדבות, עידוד גיוס לצה"ל של 100% מתלמידי אילת כפי שנרשם בתיכון ע"ש רבין וכן עידוד של כל תלמידי אילת לפעילות חוץ בית ספרית. עוד ציין ראש העירייה את החשיבות בעידוד מירב התלמידים ליציאה לפולין. בפניה אישית לזוכים אמר ראש העירייה: "אני מכיר ומוקיר כל אחד ואחת מהזוכים, את עשייתם הייחודית. התברכנו בכם, תבורכו".

 

ד"ר דרורי גניאל אמר בדבריו: "אני גאה בהיותי ילד אילתי שגדל כאן, בגידול כל ילדיי כאן, אני גאה להיות חלק מהעשייה הערכית החינוכית המפוארת השואפת קדימה ביצירה, חדשנות, וחריצות, של מנהיגות חינוכית איכותית, ומצטיינת. ערכים בכלל ומצוינות בפרט הם הקטר המושך אחריו את כל קרונות החינוך. מצוינות היא ביטוי לכשרון ולאינטליגנציה, המצוינות היא ביצועים יוצאים מגדר הרגיל, מצוינות היא לעשות את הדברים היטב, מצוינות היא הצלחה. אתם מקבלי הפרס – מצוינים אתם" לכל אנשי החינוך הוסיף ואמר: "אל לנו לחנך את ילדינו להיות עשירים בעולם חומרני זה. נחנך אותם להיות מאושרים. כך כשיגדלו הם ידעו את ערך הדברים ולא את מחירם".

 

מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך, הקריאה כהרגלה הרהורי חינוך. בדבריה השנה, דיברה מירי על מנהיגות חינוכית המאפיינת את חמשת הזוכים. "זיו מנהיגותכם שולח אלומות של עשייה בקרב קהילת החינוך" אמרה לזוכים והוסיפה: "מנהיגותכם מקפלת בתוכה השקפת עולם וגרעין חינוכי מוצק, מצפן פדגוגי מכויל ומנומק, איתו אתם צועדים אל האופק בלי להירתע מהדרך והמרחק".

 

הטקס המרשים הופק גם השנה על ידי מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך ביחד עם מירה'לה הראל ומירב אפק. השנה הנחתה את הטקס דליה מזור. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך ממופע "שמיים פתוחים" של צמד הכנרים הווירטואוזיים יוליה ושאול בן הר.

 

ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 8 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, סמו סמוראי, הרב שי נגר, רונית בית הלחמי, רועי אפלבוים – יו"ר פורום ההורים העירוני, ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה.

 

ואלה הם זוכי פרס החינוך לשנת תשע"ו:

 

פרס החינוך הוענק למיכאל מור, מורה לפיסיקה ולמתמטיקה, סגן מנהלת בית הספר התיכון ע"ש גולדווטר וממונה על החטיבה העליונה. בזכות עשייתו החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידו. על קידום תלמידיו להישגים יוצאי דופן ויכולתו לטעת בהם את השאיפה לצמיחה ולמצוינות. על טיפוח כתיבת עבודות גמר ועבודות חקר, על הצבת אתגרים ללמידה איכותית, המאפשרים לתלמידים השתלבות במוסדות המובילים להשכלה גבוהה. על היותו מוביל יוזמות חדשניות  המטפחות מצוינות וסקרנות מדעית בתוך בית הספר ובשיתוף אוניברסיטאות ומכוני מחקר. על הנהגת חדשנות בתחום הוראת המדעים היוצרת מסורת להמשכיות ומתווה דרך להגדלת מספר התלמידים המתמחים במקצועות המדע. על פועלו המבורך לקידום תלמידים מתקשים על מנת שיתמידו ויעמיקו במדע. על היותו חבר מוביל בצוות בית הספר, המהווה מקור דעת וידע למורים ותלמידים כאחד. על היותו דוגמא אישית למורה מקצועי, מומחה בתחומו, השם בראש מעייניו את טובת התלמידים ואת עתידם, תוך הובלתם למצוינות הן מהבחינה האישית והן מהבחינה האקדמית. על ייעודו כמחנך הרואה את תפקידו ממקום של שליחות. על כל אלה הינו ראוי לאות ומופת.

 

פרס החינוך הוענק לרחלי אטיה, מחנכת ומורה לגיאוגרפיה, בבית הספר התיכון ע"ש מנחם בגין. בזכות עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על הובלת והעצמת תלמידיה במקצועיות ובאהבה. על חיזוק יכולותיהם הלימודיות והאישיות ועל טיפוח האמונה בעצמם. על יכולתה לטעת בתלמידיה את השאיפה לצמיחה ולמצוינות, הדרכתם בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים,                                                וחינוכם העתידי כאזרחים נאמנים במדינת ישראל. על הקמת המרכז לקידום לימודי הגיאוגרפיה ויצירת דרכי הוראה ייחודיות המהוות מוקד למידה חדשני לתלמידים ומורים כאחד. על  יחס אישי חם, מכיל ותומך, תוך גילוי אחריות אישית כלפי כל אחד מתלמידיה, במהלך יום הלימודים ובשעות הרבות מחוץ לכותלי בית הספר. על המסירות הרבה שהיא יוצקת לתפקידה, על ייעודה כמחנכת הרואה את תפקידה ממקום של שליחות. על כל אלה הינה ראויה לאות ומופת.

 

פרס החינוך הוענק לרונה שפירא, מנהלת המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי, ביחידה האזורית לאיכות הסביבה אילת – אילות. בזכות עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על הקמת הכיפה האקולוגית המשמשת כמרכז לחינוך סביבתי באילת ובערבה, כדגם להצגת אורח חיים מקיים וכפתרון לסוגיות סביבתיות וחברתיות. על פיתוח תחום החינוך הסביבתי והטמעתו בתחומי הליבה של מערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

 

על קידום והובלת מוסדות החינוך בעיר להכשרה כמוסדות חינוך ירוקים ומקיימים. על עיצוב מרחבי למידה במוסדות החינוך, המובילים את נושא הקיימות כחלק מאורח החיים. על היותה מייסדת ופורצת דרך בתחום החינוך הסביבתי, המציבה יעדים חדשים לפיתוח והטמעה של החינוך הסביבתי, בעיר אילת, בדגש על פיתוח חשיבה המתייחסת לסביבה המקומית, לחברה ולכלכלה, המעודדת אזרחות פעילה, מעורבות אישית, אחריות ויזמות סביבתית. על יכולתה ליצור שיתופי פעולה מבורכים בין כל השותפים במערכות השונות, הרואים בקידום החינוך הסביבתי ערך חינוכי מן המעלה הראשונה ובהדרכתך שוקדים ליישמו. על היותה מקור דעת וידע לכל שותפיה בעשייה החינוכית. על המסירות הרבה שהיא יוצקת לתפקידה, האמונה בדרכה ובתפיסת עולמה, אשר מהווים אבן שואבת לעשייה ענפה בדרך ומודל לחיקוי. על כל אלה הינה ראויה לאות ומופת.

 

פרס החינוך הוענק לאוליבר נויבירט, מחנך כיתה י"ב, מרכז לימודי הגיאוגרפיה, רכז בטיחות בית הספר התיכון ע"ש יצחק רבין. בזכות עשייתו החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידו.                         על הובלת והעצמת תלמידיו במקצועיות ובאהבה. על חיזוק יכולותיהם הלימודיות והאישיות ועל טיפוח האמונה בעצמם. על יכולתו לטעת בתלמידיו את השאיפה לצמיחה ולמצוינות,                      הדרכתם בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים, חינוכם העתידי כאזרחים בעלי ערכים, המשרתים בצה"ל שרות משמעותי. על  יחס אישי חם, מכיל ותומך, תוך גילוי אחריות אישית כלפי כל אחד מתלמידיו, במהלך יום הלימודים ובשעות הרבות מחוץ לכותלי בית הספר. על היותו מחנך אוהב אדם, הרואה בכל אחד מתלמידיו את נקודות האור באישיותו. על הקמת קבוצת תלמידים ייחודית החוקרת ומגבשת נוהלי פעולה ותגובה במקרה של "רעש אדמה". על היותו חבר מוביל בצוות בית הספר,                                                                            הממלא ייעודו במקצועיות ובמחויבות אין קץ, המעניק יחס אישי לכל מורה, מכוון, מייעץ, מעצים ומסייע בפתרון כל בעיה ומהווה בכך את אחד מעמודי התווך המשפיעים ביותר על ייחודיותו והצלחתו של בית הספר וכל זאת בצניעות וענווה רבה. על היותו מודל לחיקוי לתלמידיו, הן בתחום הלימודי והן בתחום הערכי, של מגוון פעילויותיו ההתנדבותיות במסגרות השונות בקהילה. על המסירות הרבה שהוא יוצק לתפקידו, על ייעודו כמחנך הרואה את תפקידו ממקום של שליחות. על כל אלה הינו ראוי לאות ומופת.

 

פרס החינוך הוענק לרב שמואל שפירא, ראש הישיבה התיכונית  פנימייתית - צביה. בזכות עשייתו החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידו. על הקמת מוסד חינוכי המשלב חינוך ערכי, תורני וציוני. על יכולתו לטעת בתלמידיו את השאיפה לצמיחה ולמצוינות, הדרכתם בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים, וחינוכם העתידי כאזרחים מאמינים ונאמנים במדינת ישראל. על יצירת יחס אישי חם ותומך, יכולת הכלה אין סופית, תוך גילוי אחריות אישית כלפי כל אחד מתלמידיו,                                                    במהלך יום הלימודים ובהמשך הפעילות יום ולילה. על  תפיסת עולמו החינוכית אותה הוא מנחיל לצוות החינוכי. על היכולת להעניק יחס אישי לכל מורה, לכוון, לייעץ, להעצים ולסייע בפתרון כל בעיה, כל זאת בצניעות וענווה רבה. על הקשר המיוחד והרציף עם הורי התלמידים ובניית תכנית ייחודית לכל תלמיד, הנוגעת בשאיפותיו והעדפותיו.

 

על דרך החינוך המיוחדת לו, כמי שדוגל ומאמין בכך ש"אין אדם שאין לו שעה".   "מנהיג צריך להחזיק ביד מצפן ולא שבשבת, לבחון תמיד לאן נכון להוביל ולא לאן הרוח נושבת"! הרב התברך במצפן ייחודי ולפיו הינו מנהיג, מנווט ומעצים את התלמידים והמורים לאמונה בכוחם, לאמונה בקדוש ברוך הוא ולהצלחה. הינו מנהיג ערכי עתיר ידע, המהווה מודל לחיקוי למורים ותלמידים כאחד. על ייעודו כמחנך הרואה את תפקידו ממקום של שליחות. על כל אלה הינו ראוי לאות ומופת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד