סיפורו של כלי

6/03/2016
סיפורו של כלי (הגדל)

סיפורו של כלי

לצד גנים מוסיקליים, מקהלות בית ספריות ועירוניות, פרחי מוסיקה וקייטנות מוסיקה הפועלות כחלק מתכנית מצויינגב, מפעיל אגף החינוך בעירייה פרויקט מוסיקלי חדש "סיפורו של כלי" – מסע מוסיקלי בעולמם של כלי הקשת והנשיפה, ממנו ייהנו תלמידי כיתות א'-ג' בכל בתי הספר. במסגרת הפרויקט נפגשים התלמידים עם נגני כלי קשת ובהמשך עם כלי נשיפה, למסע מוסיקלי מרתק בליווי פסנתרנית ומספרת. 

"סיפורו של כלי" הוא כאמור, מסע מוסיקלי בעולמם של כלי הקשת, אשר מוצג על ידי ילדה היוצאת למסע דמיוני בו היא מתוודעת למלחינים קלאסיים כגון ויוואלדי, סן סאנס, צ'ייקובסקי וליצירות קלאסיות בעלות תוכן. במהלך הקונצרט נחשפים התלמידים לכל אחד מארבעת כלי הקשת. בנוסף, הם לומדים מושג מוסיקלי חדש "פיציקטו" - נגינה על כלי הקשת באמצעות האצבעות, בעזרתו הם מלווים את הנגנים על פי הדרכת המספרת. הקונצרט מוצג בצורה משעשעת וקלילה, תוך כדי הכרת משפחת כלי הקשת והעצמת חשיבות החברות והערבות ההדדית, בדומה לתלות הקיימת בין כלי הנגינה.

הפרויקט הוא פרי הגיה של ועדת ההיגוי העירונית לתכנית מצויינגב במוסיקה, שמוביל אגף החינוך זו השנה הרביעית, במטרה לחשוף את תלמידי בתי הספר היסודיים למשפחות כלי הנגינה, כחלק מהעמקת החינוך המוסיקלי והרחבתו.

תכנית "מצויינגב", שמוביל המשרד לפיתוח נגב גליל והרשות לפיתוח הנגב בשיתוף משרד האוצר, הינה תכנית לחיזוק המצוינות המזמנת הזדמנויות לחשיפה, העמקה וחקר במגוון תחומי דעת הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי, מגיל גן ועד תיכון. באילת נבחר תחום המוסיקה, כחלק מחזונו של ראש  העירייה – מאיר יצחק הלוי, ובהובלה של מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך, להפוך את העיר אילת לעיר מנגנת ומזמרת. מה שהחל בבוקר זמר, התפתח והורחב לתכנית מוסיקלית עירונית רחבה ומובילה בקרב כל הגילאים אותה מרכזת כחלק מתכנית "מצויינגב", אמור עמוסי, מורה למוסיקה בהכשרתה.                                                                                            

"הפוטנציאל המוסיקלי בקרב ילדי ובני הנוער באילת הוא עצום והבחירה לפתח את תחום המוסיקה למצוינות מהווה עבורנו כלי נהדר לייצר עבורם אופק מוסיקלי איכותי ומקצועי, בשאיפה לראותם מתפתחים בתחום המוסיקה גם באקדמיה" ציינה מנהלת אגף החינוך בעירייה - מירי קופיטו והוסיפה: "התוכנית מאפשרת לתלמידים, חשיפה רחבה לתחומים שונים בגיל הגן ובית הספר היסודי, העמקה בחטיבת הביניים ובחירת תחום מצוינות והתמקצעות בחקר ומומחיות בבית הספר התיכון".

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד