עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ועדי העובדים באילת מצטרפים למאבק נגד סגירת שדה דב

21/02/2016
ועדי העובדים באילת מצטרפים למאבק נגד סגירת שדה דב (הגדל)

ועדי העובדים באילת מצטרפים למאבק נגד סגירת שדה דב

על רקע המאבק נגד סגירת שדה דב, כינס בשבוע שעבר (ד'), יו"ר הסתדרות מרחב אילת – אבי אזולאי את כל יו"ר ועדי העובדים באילת, ביניהם: עירייה, נמל, כיבוי אש, תמנע, מקורות, מועצה דתית, בינוי, מספנה, רשות שדות התעופה, ארקיע, דואר, נעמ"ת, אוניברסיטה וקיבוץ אילות. בהחלטה פה אחד, הצטרפו כל ועדי העובדים למאבק תוך התחייבות להתגייסות מיידית ככל שיידרש עם הסלמת המאבק עד לניתוק מוחלט של העיר אילת.

בפתח הכינוס עדכן ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את יו"ר הוועדים, כי נעשות פעולות בכל המישורים, החל מחתימה על עצומה עליה חתמו כבר מאות מתושבי העיר, פעולות במישור החקיקתי עם הצעת חוק שמוביל חה"כ דוד אמסלם הכוללת תמיכה של רוב חברי הכנסת, ועוד פעולות במישור הפוליטי, התקשורתי והמשפטי. "פסיקת בג"צ לפיה נידחה הפינוי בעשרה חודשים מהווה חלון הזדמנויות עבור הממשלה לעשות את הדבר הנכון. אנו מצדנו, נפעל בכל הדרכים הלגיטימיות לעצור את רוע הגזירה, שתוביל את אילת להסגר, תפגע בתושבים, בחולים, בחינוך, באקדמיה, בתעסוקה וכמובן בענף התיירות עליו נשענת כלכלת העיר. אני תקווה, כי לא נידרש בעצמנו לנתק את העיר ממדינת ישראל אך לא נהסס לעשות זאת ככל שיידרש" ציין ראש העירייה ועדכן, כי הדרישה היא לעצור את ההחלטה על סגירת שדה דב ולדחות אותה למועד פינוי השדה הצבאי ועד אז לפעול למציאת חלופות ראויות.

 

עליזה בלאיש – יו"ר עובדי ארקיע הדגישה, כי שדה התעופה הוא מקור חמצן של העיר והפגיעה תהיה גם בתושבי אילת וגם בתושבי תל אביב. "שדה התעופה הוא נכס אסטרטגי מבחינה ביטחונית וכלכלית" הדגישה בלאיש והוסיפה, כי שדה בן גוריון אינו מהווה חלופה. "כנציגי עובדים שרובנו מתפרנסים מתיירות ניאלץ להתמודד עם פיטורי עובדים ואבטלה גוברת בעיר אילת ואל לנו לתת לזה לקרות" סיכמה בלאיש.

 

סימה נמיר - חברת מועצת העיר ויו"ר ראש נעמ"ת, הסועדת את אימה בת ה – 90 סיפרה את החוויה האישית שלה בליווי האם לבדיקות רפואיות במרכז הארץ והקושי הכרוך בכך. גם משה אזולאי – יו"ר ועד עובדי עיריית אילת, סיפר על החוויות שעברו, בשבוע החולף, עובדי העירייה בטיול ילדי העובדים לחרמון, אשר כמובן נעשה בטיסות, על מנת לחסוך זמן יקר מהטיול עצמו. "כל אחד בשעתו יחווה את הקושי" הדגיש אזולאי והצהיר, כי כמו כולם, כולנו מגויסים. 

 

יו"ר ההסתדרות של מרחב אילת – אבי אזולאי הדגיש כאמור, כי ההסתדרות כולה מגויסת וכך גם ועדי העובדים. "אנו תומכים ומעריכים את המאבק שמוביל ראש העירייה למען תושבי העיר אילת. נעמוד כולנו, איתנים ודרוכים לצדו" הצהיר אזולאי והדגיש, כי ככל שיידרש, תנותק העיר אילת, לרבות מעברי הגבול.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד