עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

השר שטייניץ – שר האנרגיה

14/02/2016
השר שטייניץ – שר האנרגיה (הגדל)

השר שטייניץ – שר האנרגיה: "אקדם הבאת גז טבעי לאילת"

השר יובל שטייניץ, שר האנרגיה, הגיע בשבוע שעבר (חמישי) לביקור באילת. בדיון עם הנהלת העירייה עלו נושאי מים, גז וחשמל, כחלק מהפיכת אילת לעיר חכמה וירוקה. בדיון סוכם על סיוע השר בקידום חשמל תת קרקעי מול רשות החשמל וחברת חשמל, תמיכה בפרויקט השבת מי קולחים להשקיה ובהבאת גז טבעי לאילת. בסיום הדיון סייר השר עם הנהלת העירייה ותאגיד "עין נטפים" במתקן לטיהור שפכים (מט"ש) ובמאגרי החירום.  

בפתח הדיון קיבל השר סקירה מראש העירייה – מאיר יצחק הלוי על מאפייניה הייחודיים של אילת ועל האתגרים. בדבריו שם ראש העירייה דגש על תחומי חקר הים והאנרגיה הסולרית וביקש את התערבות השר בקידום העתקת החשמל מתחת לפני הקרקע ובהבאת גז טבעי לאילת, כחלק מקידום אילת כעיר חכמה וירוקה והפיכתה לאי אנרגטי בעל עצמאות אנרגטית. בעניין הגז הטבעי לאילת, הסכים השר עם הנהלת העירייה באשר לפוטנציאל הכלכלי האדיר שיש באילת מבחינת גז טבעי.

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי דיווח לשר על תחום האנרגיה הסולארית באילת ובאזור, במסגרתו מתוך 150 אלף קילו ואט צריכה, צורכת העיר אילת והאזור, 90 אלף קילו ואט מאנרגיה סולארית ביום. עוד עודכן השר לגבי המכרז להקמת שדה סולארי שיספק 60 קילו ואט נוספים. עוד העלה סגן וממלא מקום ראש העירייה את עניין השבת מי הקולחים לטובת השקיה וביקש את עזרת השר בהגדלת התמיכה לפרויקט. השר עודכן, כי כיום מושבים 7.5 מיליון קוב מים, חלקם לטובת גינון ציבורי באילת המתפרס על כ – 900 דונם והשאר לטובת הקיבוצים. עוד עודכן השר, כי הכוונה היא להשיב עד 3 מיליון קוב מהם כשהם מטוהרים בטיהור שלישוני להשקיית הגינון הציבורי של העיר. "בכך תחסוך עיריית אילת כ-5 מיליון ש״ח בשנה בהוצאות המים לגינון" ציין לנקרי והדגיש, כי לצד התייעלות שוטפת שמבצעת העירייה, עלויות ההשקיה באילת גבוהות פי 2 בממוצע מעיר אחרת עם שטחי גינון בסדר גודל דומה בגלל הצורך בהשקיה כל השנה. עוד כחלק ממאפייניה הייחודיים של אילת עלה בדיון עניין מערכות המיזוג בבתי הספר. גם בעניין זה ביקש ראש העירייה להגדיל את תמיכת המשרד בשדרוג המערכות. נושא נוסף בעניינו פנה ראש העירייה לשר הוא חיזוק מפעלי תמנע בבעלות חברת אמס"א המשמשים מוקד תעסוקה משמעותי.

השר התרשם מאוד מעבודת העירייה לקידום העיר אילת וציין במיוחד את תחום האנרגיה הסולארית המהווה מודל. בעניין החשמל התת קרקעי ומתקן הטיהור עדכן השר, כי יתקיים דיון בדרג המקצועי מתוך מגמה לסייע ככל הניתן. בעניין הגז ציין השר על כוונתו למתוח צינור עד אילת. "אני רואה אינטרס לאומי לשים את אילת על המפה הן בהיבטים של איכות סביבה וביטחון אנרגטי והן בהיבטים של תחבורה" ציין השר והוסיף: "אקדם הבאת גז טבעי לאילת".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד