עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

גלריית אמני אילת מציגה תערוכת ציורים

9/02/2016
גלריית אמני אילת מציגה תערוכת ציורים (הגדל)

גלריית אמני אילת מציגה תערוכת ציורים

עשרות רבות מתושבי אילת וגם תיירים, שוחרי תרבות ובכלל פקדו במוצאי שבת האחרונה את גלריית אמני אילת המציגה בימים אלה תערוכת יחיד של הצייר – אבי פיילר, אמן פיגורטיבי מהשורה הראשונה של אמני ישראל, אשר עבר לגור באילת לפני שלוש שנים. בפתיחה החגיגית של התערוכה, ברך ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי את האמן על הצטרפותו לשורת האמנים היוצרים באילת הפועלים במסגרת גלריית האמנים. התערוכה תוצג במשך שלושה שבועות בגלריית אמני אילת.

שרית נחשון המנהלת האמנותית של הגלריה אמרה באירוע, כי דרך יצירותיו של פיילר ניתן לראות את המקומות בהם יצר וצייר. עוד ציינה את עבודותיו כקפדניות ומדויקות הן מהבחינה האמנותית והן באופן בו הן משקפות את אופיו. "אבי עובד על יצירה בתקופת זמן של כשלושה חודשים לפחות וההשקעה בה רבה" אמרה נחשון והוסיפה: בתערוכה ניתן לראות עבודות בטכניקות ייחודיות בצבעי שמן הכוללות שימוש בשכבות צבע ושקיפויות רבות תוך ירידה לפרטי פרטים ביד מיומנת".

אבי פיילר נולד ביפו,  לזוג ניצולי שואה. החל לצייר עוד בילדותו. למד בבית הספר בצלאל לאומנויות, ובמקביל מכר ציורים ברחובות העיר העתיקה בירושלים.​ לאחר שנה של לימודים קיבל מלגה מממשלת איטליה ולמד שנתיים באקדמיה של רומא.  בשנת 1974 חזר לישראל ועבר לגור בסיני. לאחר שנה עבר לגור בבנימינה, שם צייר שלוש שנים ובמקביל הדריך בסדנאות ציור. בשנת 1979 יצא פיילר למסע של שנה ברחבי אפריקה, הודו וסרילנקה. לאחר מכן התגורר ויצר בגואה שבהודו, בדרום אסיה ובאיי הפסיפיק. שנה לאחר מכן עבר לקליפורניה, הולנד וספרד, שם חווה את אחת מתקופות היצירה הפוריות ביותר שלו. בשנת 1984 בחר מוזיאון הלובר בפריז בציור של פיילר לתערוכה בינלאומית. וכן זכה לתערוכת יחיד בציריך שבשווייץ. ציוריו הופיעו בגלריות בצרפת ובתל אביב. אז הוזמן פיילר על ידי פרופסור טציוה נודה מטוקיו כדי ללמד טכניקות ציור בשמן ביפן, ציוריו הוצגו גם בתערוכת יחיד ביפן. בשנת 1992 חזר להתגורר וליצור בעיר הולדתו יפו. כיום חי ויוצר באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד