עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סיור ועדת הפנים של הכנסת באילת

7/02/2016
סיור ועדת הפנים של הכנסת באילת (הגדל)

יו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם: לדחות את פינוי שדה דב למועד שחלקו הצבאי יפונה, בעוד שנתיים

משרד התיירות חייב להוביל את פינוי החופים השבויים בידי צה"ל וקצא"א

"מכיוון שפינוי חלקו הצבאי של שדה דב צפוי רק בעוד שנתיים, אפשר בהחלט לשקול בחיוב דחיית פינוי חלקו האזרחי לאותו מועד, מה שיאפשר למצוא חלופות בשיתוף עם עיריית אילת, שיבטיחו את נגישות העיר ותושביה למרכזי העסקים והבריאות במרכז", אמר יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ דודי אמסלם בסיור הוועדה באילת, "אני מצפה משר התחבורה שייכנס לעובי הקורה וימנע מאילת משבר חמור שאפשר למנוע".

 

"איך יכולה המועצה הארצית לסגור בעת אחת שלושה שדות תעופה?" תהה ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, בעת סיור ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, בראשות ח"כ דודי אמסלם בעיר ובדבריו התכוון לשדות התעופה הרצליה, שדה דב וחיפה. "השדה הצבאי יישאר שם לפחות עד 2019. למה לא להצמיד את פינוי השדה האזרחי לפינוי השדה הצבאי? הרי עד אז לא יבנו שם אפילו צריף. התשובות שאנו מקבלים מעליבות. רוצים לבצע בדיקות קרקע? יכולים לבדוק ב95% מהשטח, רק לא במסלולים" אמר ראש העירייה וציין, כי כיום ממריאות 22 טיסות ביום משדה דב לאילת ובחזרה. אם ייסגר שדה דב, יקטן מספר הטיסות משמעותית, דבר שיפגע בתושבי העיר אילת, עבורם משמש שדה דב עורק תחבורתי חשוב ובענף התיירות עליו נשענת כלכלת העיר.   

 

יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם הבטיח לראש העיר ולחברי המועצה כי בקרוב יקיים דיון בוועדה על נוסחת מענקי האיזון, המקפחת ערים רבות הזקוקות לסיוע ממשלתי, ובראשן אילת.

 

אילת, המונה היום 60,000 תושבים, רוצה להכפיל את מספר התושבים, להקים מתחם גולף, מפעל אצות, קריית ספורט, מרכז קונגרסים ואמפיתיאטרון.

 

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "מאז האינתיפאדה של שנות האלפיים מספר התיירים מחו"ל בירידה. היום יש 4 טיסות מחו"ל לאילת, כשלפני כן היו עשרות טיסות. לכן יזמנו נוהל תמיכה בטיסות לאילת וכיום יש בין 20 ל-25 טיסות בשבוע, תודות לתמרוץ של 45 יורו לכל נוסע. מצאנו שזה יעיל יותר ובטוח יותר מכל תקציב שיווק או קמפיין. המלונאים נותנים את חלקם ומממנים 15 יורו מתוך זה".

 

מנכ"ל משרד התיירות דיווח גם על שינוי מגמה – התפתחות הלואו קוסט: "היום מגיעה בעיקר תיירות עממית שממלאת את האכסניות ומספקת פרנסה לדוכני פלאפל ומרכולים, פחות למלונאים. התפוסה באכסניות הנוער עלתה ל70-100%".

 

מנכ"ל משרד התיירות התייחס גם לדרישת ראש העיר לפנות חופים: "קודם כל יש לפנות כמה שיותר אתרים ביטחוניים, תייר שרואה נמל ומחסנים, לא בטוח שיחווה את החוויה הנופית שהוא ציפה לה". יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם: "ומה עשיתם בנידון? משרד התיירות צריך להוביל את פינוי החופים למען התיירות". מנכ"ל משרד התיירות: "זה לא בסמכותנו. אנחנו גורם מסייע וגם מממן תוכניות, אבל מי שמוביל זו העיריה, משרד הביטחון ונמלי ישראל".

 

יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם: "התפקיד שלכם להביא תיירים. בלי חוף אין אילת. אתם חייבים להתייצב מול משרד הביטחון וקצא"א, אולי לשפות אותם, וגם ללחוץ בתוך הממשלה. ראש העיר לבד אינו מסוגל לעמוד מול כל אלה". יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם הבטיח לבוא בדברים עם שר התיירות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד