עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בשורה לגמלאי אילת

11/01/2016
בשורה לגמלאי אילת (הגדל)

בשורה לגמלאי אילת

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הרחבת ההקלה במס לתושבי אילת גם על הכנסה מפנסיה. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "אין נרגש ממני להעניק את המתנה הזו לגמלאי אילת"

לאחר מאבק עיקש וצודק שהוביל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בשלוש השנים האחרונות, אישרה אתמול (א') ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת שר האוצר ורשות המיסים לתקן את סעיף 11 לחוק אזור סחר חופשי אילת, כך שהזיכוי הניתן מכוחו יינתן כנגד ההכנסה החייבת מיגיעה אישית של התושבים, ולא רק מהכנסתם מעבודה, מעסק או ממשלח יד; כך, גם מי שיקבל הכנסה מקצבה יהיה זכאי לזיכוי מהמס החל על הכנסתו.

 

כיום, הסעיף קובע כי מי שהיה במשך כל שנת המס תושב אילת, זכאי באותה שנה לזיכוי ממס בשיעור 10% מהכנסתו החייבת מיגיעה אישית, עד לסכום של 241,080 שקלים חדשים, שנצמחה או שהופקה באזור אילת או באזור חבל אילות. בתיקון לחוק מוצע להשוות הטבה זו להטבה שמקבלים תושבי יישובים מוטבים אחרים, ולקבוע כי הזיכוי יינתן לתושבי אילת גם לגבי הכנסה מקצבה המשולמת על ידי מעביד לשעבר או על ידי קופת גמל לקצבה. תוקף ההטבה בהתאם לתיקון הסעיף לחוק אסח"א לאחר שיעבור בקריאה שלישית, יהיה מה – 1.1.2016.

 

"לקחתי את העניין כאחת המשימות החשובות למען גמלאי אילת כדי לייצר סימטריה ביניהם לבין שאר תושבי העיר אילת" ציין ראש העירייה והוסיף: "אין נרגש ממני להעניק את המתנה הזו לגמלאי אילת, שהתאפשרה הודות לשיתוף פעולה עם הנהלת רשות המסים, משרד האוצר וחה"כ גפני כיו"ר ועדת הכספים, שראו עמנו עין בעין את צדקתו של המאבק".

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד