עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת לוקחת החלטה בריאה

11/01/2016
אילת לוקחת החלטה בריאה (הגדל)

אילת לוקחת החלטה בריאה

לצד שבעה פארקי ספורט בשימוש חופשי הפזורים ברחבי העיר, מסלולי הליכה ואופניים ואתרי ספורט בחופי הים, לקחו תושבי אילת רבים, החלטה בריאה והשתתפו במגוון פעילויות עירוניות במסגרת חודש הבריאות, שנערך בחודש שעבר כחלק מתכנית "אילת, ים של בריאות". בבתי הספר התקיימו ארוחות בוקר בריאות, הפסקות פעילות והרצאות בנושאי ספורט, בריאות ותזונה נכונה. במתנ"סים נערכו הרצאות והדרכות בתחום הבריאות ותזונה נכונה, פעילות כושר ותנועה, סיורים בגן הבוטני כולל הדרכה בנושא צמחי תבלין ומרפא, פעילות יוגה לילדים והדרכת צ'י-קונג לחיזוק הגוף ומדיטציה המונית לבריאותו של כדור הארץ והחיים עליו, שקיימו מכללות ניהול פלוס ורידמן, בחוף הניין ביץ'.

בבית הספר תל"י הרי-אילת, בהנהלת נורית חיימוביץ', ייחדו שבוע שלם לפעילות שחצתה את כל שכבות הגיל, בהובלת בתאל גונדא, המורה לחינוך גופני בבית הספר וחתמו אותו ביום ספורט בו השתתפו תלמידים והורים. בשבוע זה למדו והתנסו התלמידים בסדנאות, שיעורים, והרצאות שהועברו על ידי מומחים מן הקהילה שהגיעו בהתנדבות. בין הפעילויות: יוגה על ידי מיה הררי מתכנית קר"ב, קפוארה על ידי ניר דמארי ולב זלמנזון ממועדון הקפוארה של נמרוד קרויטר וטניס על ידי המדריכים רומן ויוליה ממרכז הטניס של גיל מויאל. עוד במהלך השבוע למדו תלמידי כיתות א'-ב' בדרך יצירתית על פירמידת המזון מפי הנטורופטית איילת זמיר, דורית גולדברג שוחחה עם תלמידי כיתות ג' על חשיבותה של תזונה נכונה, כרמלה שגיא העבירה שיעורי פלדנקרייז לתלמידי שכבת  ד', תלמידות שכבה ה' השתתפו בהרצאה על התפתחות נשית, שהועברה ע"י היועצת קרן וינברג. תלמידי כיתות ה'-ו' שמעו על טבעונות מפיו של אלכס כוץ, ותלמידי ו' שוחחו על נזקי העישון עם המורה רותם הרוני. בנוסף, קיבלו תלמידי כיתות א'-ד' סקירה והדגמה על פעילות האמבולנס שהועברה על ידי אורן לוי ממד"א. תלמידי שכבה ה' קיבלו הסברים והדגמות בנושא מתן עזרה ראשונה והחייאה מפי האחות חדווה ביטון והמתנדבות שני אלבז, דניאל סלמה ועדן סינסקי. זאת ועוד, המורות לאומנות חוליאנה וסימונה יצרו עם התלמידים אביזרי ספורט שונים והתלמידים "נאמני מחשב" ורכזת המחשבים קרינה בריקין הפעילו את התלמידים בפעילות מתוקשבת בנושא בריאות. לצד כל אלה, יצאו תלמידי שכבות א' –ד' במהלך השבוע לטיולים באילת ובערבה וחזרו מלאי חוויות. כאמור, שבוע גדוש בריאות ועמוס כל טוב, עבר על תלמידי בית הספר, כאשר כל יום בשבוע נפתח בכינוס בוקר, שעסק בנושא הבריאות וכלל הרקדה. וביום רביעי התקיימה הפסקה כתומה שבה סחטו נאמני חברת הילדים, לכלל תלמידי בית הספר מיץ מתפוזים טריים.

כאמור, גם ברשת המתנ"סים הוקדשו מרב הפעילויות לתחום הבריאות. חוג "הרופאים הצעירים" הדריכו בבתי הספר "מה עושים כשחבר שלי נפגע בהפסקה?" וביחד עם תלמידי התיכונים הפעילו בקניונים עמדות הסברה, ביצעו בדיקות BMI ולימדו איך לעשות החייאה. גם הספרייה העירונית הקדישה את השבוע לבריאות והציעה לבאיה, הרצאה בנושא "תזונה נכונה ואורח חיים בריא לילדים ומתבגרים" כולל כיבוד בריא להדגמה ושעת סיפור בנושא תזונה להורים וילדים בגילאי 3-8 בשיתוף חוג התיאטרון של מתנ"ס בית רובין כולל ייעוץ אישי דיאטנית.

  

גם משתתפי "קורס מנהיגות בריאות במקומות העבודה" הובילו במהלך החודש הרצאות, סדנאות ופעילויות לקידום ספורט ואורח חיים בריא עבור העובדים, כחלק מהפיכת מקומות העבודה ל"מקדמי בריאות".

לצד אלה התקיימה, חגיגת יוגה לגילאי 6-12 מדיטציה לייט, יוגה דאנס, זומבה קידס, מסלול אתגרי, יוגה ילדים והרגעות ותפילה המונית לבריאות העולם, שקיימו מכללות ניהול פלוס ורידמן בחוף הניין ביץ'. הפעילות כללה הדרכת צ'י-קונג לחיזוק הגוף, טיפולי שיאצו ומדיטציה המונית לבריאותו של כדור הארץ והחיים עליו.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד