עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושר תקציב העירייה לשנת 2016

27/12/2015
אושר תקציב העירייה לשנת 2016 (הגדל)

אושר תקציב העירייה לשנת 2016

בישיבת מועצת עיר מיוחדת שנערכה בשבוע שעבר (ד') אושר ברוב קולות, תקציב העירייה לשנת 2016 העומד על 482.7 מיליון ₪. תקציב 2016 מציג גידול של 19.7 מיליון ₪ לעומת 2015 המהווים 4.2%, מתוכם 5 מיליון ₪ גידול בתקציב החינוך. השנה לראשונה נבנה התקציב על בסיס התכנית הרב-שנתית (תר"ש) עליה עמלו המנהלים בעירייה בהובלת מנכ"ל העירייה, במשך למעלה משנה. במהלך הדיון על התקציב שיבח ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את חברי מועצת העיר, שביצעו עבודה מקדימה מול גזבר העירייה, במטרה ללמוד את התקציב ולהשפיע כל אחד ואחת בתחומו. עוד ציין ראש העירייה לשבח את חברי הקואליציה, שרובם ככולם עסוקים בעשייה בתחומים רבים: קליטה, בריאות, נגישות, איכות סביבה, קידום מעמד הילד ועוד. "אישור התקציב ברוב קולות הוא תולדה של עבודה מקצועית של גורמי העירייה ועבודה רצינית, איכותית ומעמיקה של חברי מועצת העיר" ציין ראש העירייה.

 

בפתח הדיון הציג סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי האמון על התחום הכלכלי בעירייה את  הנושאים, אשר יעמדו במרכז מדיניות העירייה לשנת 2016 ונושאים, אשר יושם בהם דגש מיוחד בתוכנית העבודה והמקבלים ביטוי מיוחד בתקציב:

 

חינוך - ההשקעה בחינוך ממשיכה להיות כמידי שנה יעד מרכזי בתוכניות העירייה. תקציב החינוך יגדל בכ- 5.2 מיליון ₪ המהווים 3.9%. בין היתר יושם דגש על תוכנית למניעת נשירה ובהעמקת והגדלת המענים החינוכיים לפי תפיסה שגובשה במינהל שח"ק, לפיה לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד. דגש נוסף יושם על קידום מסגרות לטיפוח מצוינות מצד אחד ומענים לתלמידים עם צרכים  

מיוחדים מצד שני.

 

קידום ועידוד התיירות: בחורף 2015 חל מפנה בתיירות הנכנסת מחו"ל בעקבות נוהל חדש לתמיכה בטיסות לאילת (עובדה) של משרד התיירות, בשיתוף העירייה והתאחדות המלונות. בזכות כך, ממוקמת העיר אילת במפת חברות התעופה הבינלאומיות הגדולות, דוגמת "ריינאייר" שהיא אחת מחברות           ה-LOW COST הגדולות בעולם המפעילה כיום 6 טיסות שבועיות משלושה יעדים באירופה לאילת. בשנת 2016 ימשיכו משרד התיירות והעירייה להגביר מאמץ תוך ביצוע השקעות חשובות נוספות לקידום ולעידוד התיירות לאילת. גם תאגיד התיירות העירוני ממשיך וביתר שאת בביצוע פעולות לקידום  ועידוד התיירות לאילת, בשיפור המוצר התיירותי, בשיווק, בתשתיות התיירותיות, בקידום אירועי תרבות וספורט, פסטיבלים ועוד. נושא זה מקבל גם הוא ביטוי מיוחד בתקציב תאגיד התיירות של העירייה.

 

גיוון מקורות התעסוקה: נושא זה המהווה את אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני הנהלת העירייה יקבל ביטוי מיוחד בשנת 2016. כידוע, בשנת 2015  הקימה העירייה את  ההאב - מרכז  העסקים  העירוני  שכבר זוכה להצלחה לא מעטה.

 

 

"בשנת 2016 יימשך וביתר שאת, המאמץ לגוון ולהרחיב את מקורות  התעסוקה בעיר ואנו בהחלט צופים פריצת דרך בתחום" ציין לנקרי והוסיף: "דגש  נוסף  יושם על טיפול וסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בעיר באמצעות תכנית חדשה המתגבשת בימים אלו".

 

ילדים עם צרכים מיוחדים: בשנת 2015 חנכה העירייה את המכון להתפתחות הילד החדש והמרשים ואת מעון היום השיקומי "ניצן". שני המבנים החדישים והמעוצבים מבטיחים שירות מקצועי ומסור של הצוותים בסביבה חדשה ונעימה. עוד השנה, הוקמה ועדת היגוי מיוחדת לילדים עם צרכים  מיוחדים, בראשות סגן וממלא מקום ראש העירייה, שמטרתה לבחון ולשפר את השירותים הניתנים לילדים אלו בכל התחומים. בעניין זה עדכן לנקרי, כי עבודת הוועדה תושלם ברבעון הראשון של 2016 ומסקנותיה והמלצותיה יישומו כבר במהלך השנה ולקראת שנת הלימודים הבאה. עוד עדכן ראש העירייה בעניין זה, כי בקרוב ייצא מכרז לבניית בית הספר "אורים" לחינוך מיוחד. ובשנה הקרובה יחלו עבודות לבניית פארק מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים. אלה כמובן מקבלים ביטוי מיוחד בתקציב 2016.

 

השקעה בתשתיות: בשנת 2016 יחל יישום של תוכנית רב-שנתית חדשה לשיפור ושדרוג התשתיות העירוניות, כבישים, מדרכות, משעולים, תאורת רחוב, גינון ועוד והכל בסטנדרטים גבוהים. דגש מיוחד יושם בשדרוג של גני משחקים קיימים ובהקמה של גני משחקים חדשים בכל רחבי העיר. בתוך כך תמשיך העירייה גם השנה להשקיע בשדרוג התשתיות התיירותיות, טיילות, פארקים ועוד, זאת בהתאם לתכנית חומש חדשה. כל זאת מתקציבים חיצוניים של משרדי הממשלה הרלוונטיים ובעיקר משרדי האוצר, הפנים והתיירות וכן מתקציב הקרן לעבודות פיתוח.

 

עיר חכמה: השנה יואץ התהליך שהחל לפני כשנתיים ביישום תכנית "אילת עיר חכמה", שמטרתו שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובכך להביא ליעילות במשאבים לטובת חיסכון בהוצאות אנרגיה ועוד, שיפור השירות לתושב, השבחת איכות החיים ואיכות הסביבה. תחום זה תופס תאוצה וממצב את אילת בין הערים המובילות בתחום.

 

גזבר העירייה – אסי בן חמו הציג את נושא התקבולים, בתוך כך גידול בהכנסות בשוטף, לעומת הקטנה בסעיפי הכנסות ארנונה ופיגורים. תוכנית העבודה לשנת 2016 תתמקד בהגדלת ההכנסות מפיגורים והקטנת כמות החייבים לעירייה בארנונה. סעיף תקבולי הארנונה בשנת 2015 עמדו על 268 מיליון ₪, כאשר היעד לשנת 2016 הוא הגדלת התקבולים ל – 271 מיליון ₪.

 

יתר התקבולים עומדים על 42.3 מיליון ₪ בשנת 2015 ו – 49.7 מיליון ₪ בשנת 2016. גידול נוסף יירשם גם בתקבולים ממשרדי הממשלה, שיעמדו על 137,284 מיליון ₪ בתקציב לשנת 2016 לעומת 129,689 מיליון ₪ בשנת 2015. עיקר הגידול בהכנסות ממשרדי ממשלה הוא תוצאה מהגדלת הכנסות ממשרד החינוך וממשרד הרווחה – תוספת עבור פרויקטים מיוחדים לטיפול באוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.

 

 

מבחינת תשלומים, יוקטן בשנת 2016 סעיף השכר בעירייה מ - 187,500 מיליון ₪ בשנת 2015 ל – 183,400 מיליון ₪ בשנת 2016 כתוצאה מתוכנית העירייה להוצאת עובדים בהתאם לתנאים לעידוד פרישה שאושרר בחודש אוקטובר 2015 ע"י הממונה על השכר באוצר.

 

בתחום החינוך והרווחה, נרשם כאמור גידול בהכנסות ובהוצאות תוך התמקדות בנושא טיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים. במסגרת זאת יתוקצב סכום של 300,000 ₪ לצורכי מימוש החלטות הועדה לטיפול בצרכים מיוחדים. הגידול בתקציבי הפעולות בהתאם למדיניות ראש העירייה להמשך השקעה בחינוך ברווחה. גם בתחום פעולות כלליות, נרשם גידול בהוצאות תוך התמקדות בתחזוקת העיר, בנוסף לתוכנית שיקום כבישים, שתאושר בתוכנית תלת שנתית בתקציב בלתי רגיל (תב"ר).

 

תקציב הקרן לעבודות פיתוח יעמוד בשנת 2016 על 28.5 מיליון ₪, כאשר עיקר התקציב (12 מיליון ₪) יוקצה לביצוע עבודות פיתוח בהתאם לתוכנית העבודה שהוכנה ע"י ראשי המנהלים ואושרה ע"י מנכ"ל העירייה והנהלת העירייה. 8.5 מיליון ₪ יוקצו להשתתפות הרשות בתב"רים לפיתוח מוסדות חינוך, ספורט וחלקה של העירייה בהשתתפות בהקצבות פיתוח מכספי המדינה ומפעל הפיס.

 

כאמור, אושר התקציב ברוב קולות והוא מביא עמו בשורה לתושבי העיר הן בתחומי החינוך והרווחה והן בתחומי פיתוח וטיפוח פני העיר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד