עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת נשארת במפת ההטבות לפריפריה

1/12/2015
אילת נשארת במפת ההטבות לפריפריה (הגדל)

אילת נשארת במפת ההטבות לפריפריה עליה החליטה היום ועדת הכספים של הכנסת

התעקשותו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, למתן ההטבה מתוך אסח"א הורידה את אילת מהדיונים ושמרה על ההטבה לתושבים. בנוסף, ראש העירייה פועל בימים אלו להשבת הטבת המס גם לגמלאי אילת.

 

היום (ג') הגיע לסיומה הסערה בכנסת ישראל, במסגרת דיונים בוועדת הכספים באשר למתווה חלוקת הטבות המס לרשויות המקומיות. העיר אילת שכידוע  זוכה ל 10% הטבת מס לא נכללה במסגרת הדיונים על המתווה וזאת בזכות התעקשותו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, לקבל את אותה הטבה במסגרת אזור סחר חפשי (אסח"א). אותה החלטה עליה כאמור התעקש ראש העירייה בשנת 2011 היוותה חוסן משמעותי לקראת המתווה החדש עליו הוחלט כאמור היום בוועדת הכספים ולפיכך, ימשיכו תושבי אילת ליהנות מהטבת המס.

 

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום פה אחד את מפת הטבות המס ליישובים בפריפריה על-פי המתווה שקידם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני. במתווה החדש נכללים 403 יישובים, לעומת 182 שקיבלו הטבות עד היום. בניהם נמצאת כידוע העיר אילת שתמשיך ליהנות מהטבות אלו בזכות היותה אזור סחר חופשי. מפת ההטבות החדשה תיכנס לתוקפה החל מ-1 בינואר 2016 ורשויות רבות שהיו קודם לכן כבר לא יקבלו את ההטבה על פי המתווה החדש.

 

כזכור, במאי 2003 (זמן כהונתו של ראש העירייה לשעבר – גבי קדוש), נלקחה הטבת המס מתושבי אילת. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי עם כניסתו לתפקיד שם לו כמטרה להשיב לתושבי אילת את הטבת המס האמורה. לאחר פעולה פוליטית נמרצת מצד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ב- 2011, מליאת הכנסת  הצביעה פה אחד על השבתה של הטבת המס, כאשר כל חברי הכנסת (92 במספר) שנכחו במליאה, הצביעו בעד. עם האישור, נכנס התיקון לחוק לספר החוקים של מדינת ישראל. מי שהציג אז את התיקון לחוק אזור סחר חופשי אילת (אסח"א) ובתוכו השבת הטבת המס שתינתן עד לתקרת שכר של 227,640 ₪ בשנה, היה חה"כ משה גפני – יו"ר ועדת הכספים.

 

אותו גפני בשנת 2011 ציין בדבריו את התמיכה של ראש הממשלה, שר האוצר וממשלת ישראל בהשבת ההטבה, כמו גם חיזוק ממרכז המחקר והמדע של הכנסת, שסבר, כי העיר אילת כאזור סחר חופשי שונה וזכאית להקלה במס. הטבת המס זו נשמרת כאמור, לצד מתווה ההטבות החדש אותו מובילה בימים אלו ועדת הכספים של הכנסת בערי הפריפריה. 

 

בחודשים האחרונים פועל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי מול כל הגורמים הרלוונטיים בכנסת להשבת הטבת המס גם לגמלאי העיר אילת וכולנו תקווה שגם פעולה זו והתעקשותו יישאו פרי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד