עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מועצת העיר אישרה תקציב מיוחד לפיתוח עתידי

26/10/2015
מועצת העיר אישרה תקציב מיוחד לפיתוח עתידי (הגדל)

מועצת העיר אישרה תקציב מיוחד לפיתוח עתידי

שני תקציבים מיוחדים אושרו בישיבת מועצת העיר האחרונה, שהתקיימה בשבוע שעבר (ד') ועניינם פיתוח עתידי של העיר אילת. האחד לתכנון תשתיות שדה התעופה המתפנה והשני לתכנון תשתיות עבור מתחם הגולף. שני התקציבים במימון רשות מקרקעי ישראל.

בשני הפרויקטים תבצע העירייה את עבודות הפיתוח באמצעות החברה הכלכלית לאילת.

 

כידוע, כחלק מפיתוחה של העיר אילת, יועתק שדה התעופה מטבורה של העיר צפונית לאילת, שם נבנה בימים אלה שדה התעופה הבינלאומי ע"ש רמון. בשטח שדה התעופה המתפנה, ישתרע הפרויקט על שטח של כ – 700 דונם וישלב מגורים עם מלונות מעל חזית מסחרית הפונה לשטח ציבורי פתוח, שייצר את ההפרדה בין המלונאות למגורים. סך הכל יותר לבנות כ 2,000 יחידות מלונאיות וכ 1,000 יחידות דיור בגדלים שונים. בנוסף, מיועדים תאי שטח למבני ציבור על שטח של 24 דונם ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח של  כ- 275 דונם, בעיקר בחלק הדרומי של התכנית בקרבת חוף הים. המתחם יכלול  אטרקציות תיירותיות, מדרחוב תיירותי מסחרי באורך 1,700 מטר, שיחבר את שני חלקי העיר באילת, החלק הצפוני התיירותי לחלק המערבי של העיר.

 

פרויקט נוסף שישלב גם הוא נופש ומגורים, הינו מתחם הגולף. שטח התכנית הכולל הינו 1,300 דונם הכולל 850 דונם לטובת מגרש גולף והשאר מיועדים לשכונת גולף מיוחדת בהתאם לתכנית שמקדם משרד השיכון לשיווק של כ - 2,000 יחידות דיור סביב הגולף. השכונה החדשה תכיל כ 300 יחידות דיור צמודי קרקע ברמה גבוהה במיוחד וכל השאר, בבינוי משתנה הצופה למשטחי הגולף בבניה רוויה ודו משפחתית. המתחם ייבנה צפון מערבית לפארק הולנד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד