עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

"הורים- נשקו וסעו בביטחה"

1/09/2015
"הורים- נשקו וסעו בביטחה" (הגדל)

"הורים- נשקו וסעו בביטחה"

עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ו הציב כמידי שנה, המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה, משמרות בטיחות - בצמתים ובמעברי החצייה הסמוכים לבתי הספר. צוותי התחזוקה בעירייה חידשו את כל הסימונים (מעברי חצייה, מעקות בטיחות, אבני שפה ופסי האטה), ברחבי העיר בדגש על הצמתים הסמוכים לבתי הספר. עוד השנה, הצטרף בית הספר "היובל" למיזם "נשק וסע בביטחה" המשותף להורים.

כמידי שנה, בימים הראשונים ללימודים (1-3.9) יסייעו לתלמידים לחצות את מעברי החצייה; חברי מועצת העיר, עובדי עירייה, שוטרי מרחב אילת, הורים ומתנדבים. לקראת פעילות המשמרות שהחלה כאמור, כבר היום (1.9) תרגלו תלמידי כיתות ו', במהלך השבוע האחרון לחופשה את פעילות משמרות הבטיחות בדרכים (את ההכשרה עברו התלמידים בכיתות ה' בשנה הקודמת). במהלך החודשים ספטמבר – אוקטובר יעברו התלמידים סדנאות לימוד ויחולקו חומרי הסברה להורים ולהם, במטרה לרענן את שלמדו.

עוד במסגרת תכנית פעולה עירונית ליצירת סביבה בטוחה בדרכים, הצטרף גם בית ספר "היובל" למיזם "נשק וסע" המשותף לעמותת "עיניים בדרכים", למטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה בניהולה של הדיה סטרוק, לאגף החינוך בעירייה, ועד ההורים המרכזי בראשות רועי אפלבאום וביוזמה של הועדה העירונית לבטיחות בדרכים בראשות סגן וממלא מקום ראש העירייה, אלי לנקרי. הפרויקט מיושם כבר בארבעה בתי ספר בעיר ומורחב מידי שנה לבתי ספר נוספים. במסגרת הפרויקט, ניצבים מידי בוקר בצומת בית הספר, שני הורים מתנדבים מקרב הורי בית הספר המעודדים את ההורים להוריד את ילדיהם, בזמן קצר שיכלול נשיקה ונסיעה, על מנת למנוע עיכוב ויצירת לחץ מיותר בכביש הגישה לבית הספר. עיריית אילת מבצעת את הסימונים למתחם ההורדה. היום (1.9) התחיל כאמור הפרויקט בבית ספר "היובל", לצד הורה מתנדב עמדו גם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביחד עם סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי ועודדו את ההורים, לנשק את הילדים בזמן קצר ולפנות את הדרך לרכבים הבאים.

עוד במסגרת פעולות למען בטיחות בדרכים, תלה צוות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, שלטים על גדרות בתי הספר עם מסרים הנוגעים לשכחת ילדים ברכב, רכיבה על אופניים חשמליים וערנות כלפי הולכי הרגל. השנה יושם דגש בהסברה ואכיפה בנושא אופניים חשמליים. דגש מיוחד יושם השנה בפעילות בטיחות התלמידים באזורי בתי הספר, אכיפה מוגברת, חינוך והסברה. זאת ועוד לצד המשך ביצוע ושיפור הסדרי תנועה חדשים בקרבת בתי הספר במסגרת פרויקט "נשק וסע בבטחה" .

צילום: יהודה בן יתח

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד