עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קיץ בטוח

25/08/2015
קיץ בטוח (הגדל)

בחודשי הקיץ תגברה העירייה את הפיקוח והאכיפה; 350 קנסות ניתנו בגין עבירות רוכלות, רעש, עישון וניקיון

כמידי קיץ, לצד הפעלת תוכנית "קיץ בטוח באילת" הנותנת מענה ייחודי, טיפולי ואטרקטיבי למילוי שעות הפנאי עבור בני הנוער מאילת ומחוצה לה, תגברה העירייה את פעולות הפיקוח והאכיפה למען שמירה על הסדר הציבורי ולמען שלומו, ביטחונו ואיכות חייו של הציבור, תושבים ותיירים כאחד. בקיץ שזה עתה מגיע לסיומו ניתנו כ – 350 ברירות קנס בעיר אילת, 70 מתוכם ניתנו בגין רוכלות ללא היתר והפעלת משחקי מזל בטיילת. עוד באזור התיירות ניתנו 20 קנסות בגין שימור רחובות והוצאת מרכולת אל תוך השטח הציבורי, 50 קנסות בגין השלכת פסולת וניקיון ברחבי העיר, אזור התיירות ובחופים כולל פיזור כרטיסי ביקור לליווי באזור התיירות, כ – 40 קנסות ניתנו בגין עישון במקומות ציבוריים, מקומות בילוי ובבריכות השחיה בבתי המלון, 90 ברירות קנס בגין הקמות רעש (ווילות ופארקים) ועוד עשרות ברירות קנס בגין הצבת כיסאות בקו המים, הצבת עגלות פרסום, קרוואנים ואוהלים במקומות שלא מותרים לכך.

 

כאמור, פעלו כל יחידות הפיקוח והאכיפה באגף תיירות ואכיפה במינהל תפו"ח בעירייה, בכוחות משולבים ומתוגברים, ביניהן השיטור העירוני, המורכב מיחידת הפיקוח העירוני ויחידת שיטור, אשר פעלו במשולב ברחבי העיר, מידי לילה עד לפנות בוקר תוך מתן דגש על תחום עבירות איכות חיים, מטרדי רעש, אלימות, התנהגות אנטי חברתית, ואכיפה נגד עישון במקומות ציבוריים. לצד עבודת השיטור העירוני המשולב, פעל הפיקוח העירוני מידי יום עד השעה 23:00. סיירת תיירות פעלה גם היא כמידי קיץ עד השעות הקטנות של הלילה ונתנה מענה באזור התיירות בדגש על שמירת הסביבה החופית ובכלל זה רעש, ניקיון, שמירה על הסדר, אכיפה מוגברת במתחם הרוכלים ובמוקדי הבילוי. סיירת התיירות עבדה בשילוב ובשיתוף פעולה עם משטרת התיירות הפועלת בטיילת ואחראית על מערך המצלמות המוצב בה.

 

בחודשי הקיץ, פעלה סיירת התיירות בעירייה בשיתוף משטרת התיירות במגוון תחומים ביניהם: אכיפה בגין רוכלות ללא היתר בטיילות, לרבות משחקי מזל בטיילת, טיפול במתחם הרוכלים בגין הוצאת מרכולת מחוץ לדוכן ושעות פעילות, אכיפה בגין עישון בבריכות שחיה ומקומות ציבוריים, טיפול בלתי מתפשר בנושא שימור רחובות בדגש על פלישות לטיילת, טיפול בהצבת שילוט ללא היתר ועגלות פרסום, אכיפה בגין ניקיון בחופים, טיפול בסדר הציבורי בחופי הים, לרבות מניעת רעש, פינוי התקהלויות עם רמקולים, אכיפה בגין הצבת כיסאות בקו המים בחופים המוכרזים ומענה למצילים, טיפול באוהלים וקארוונים ופינוי אוהלים נטושים בחוף הדרומי. במסגרת כל פעולות האכיפה ניתנו ברירות קנס, חילוט והחרמת ציוד של רוכלות ללא היתר, הרחקות מהטיילת, פירוק רמקולים באזורים מרעישים כל זאת לצד פיקוח על מחירים בחופים, על ניקיון וכמובן על הסדר הציבורי.

 

 

גם בקיץ זה, כפי שמתבצע לאורך כל השנה, המשיכה העירייה באמצעות יחידות השיטור העירוני והפיקוח העירוני בשיתוף עם משטרת המרחב, את האכיפה כנגד תופעות של הקמות רעש וונדליזם בפארקים ציבוריים בסמוך למקומות מגורים ובתוך מוסדות החינוך. בני נוער, שנתפסו מקימים רעש, מלכלכים את הסביבה וגורמים הפרעה לסדר הציבורי ומטרד לתושבי האזור, עוכבו לתחנת המשטרה, הוריהם הוזמנו לתחנה וקיבלו במקום ברירת קנס.

 

עוד במהלך הקיץ, הושם דגש על אכיפה כנגד תופעת השכרת וילות לטובת קיום מסיבות ואירועים והשכרות יומיות הגורמים למטרדי רעש סביבתיים קשים ומפרים את שלוותם של תושבי שכונת המגורים. בהתאם להנחיית ראש העירייה, נקטו גורמי האכיפה בכל האמצעים העומדים לרשותם, לרבות פירוק רמקולים במקום, ברירת קנס ועד הגשת כתב אישום כנגד שימוש חורג במבנה מגורים.

 

לצד האכיפה פעלה כבשגרה, סיירת ההורים. מתנדבי הסיירת פעלו במוקדי הריכוז של הנוער ברחבי העיר, לאיתור בני נוער שבחרו לשתות אלכוהול, תוך יצירת דיאלוג מכיל, מחזק ולא שיפוטי, במטרה לאפשר לבני הנוער לראות את הצד המסוכן שבשתיית האלכוהול. 

 

עוד יצויין שברחבי העיר פרוסות כ- 200 מצלמות, בפארקים המרכזיים, במרכז התיירות, לאורך הטיילות והחופים וכן במוסדות החינוך ברחבי העיר. כל מצלמות האבטחה מחוברות למוקד 106 של העירייה המהווה גם מרכז שליטה ובקרה (משל"ט) הפועל 24 שעות ביממה. במהלך הקיץ, הועברו דיווחים ישירים מהמשל"ט העירוני למשטרת המרחב ולגורמי האכיפה בעירייה בגין עבירות שנקלטו בעין המצלמות ואלה טופלו לאלתר ואף סייעו לאחר מכן בידי המשטרה.

 

הגברת הפיקוח והאכיפה כאמור הבטיחה שמירה על הסדר ואת שלומם וביטחונם של תושבי אילת ומאות אלפי הנופשים שפקדו את העיר אילת בחודשי הקיץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד