עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מסע חייהם

19/08/2015
מסע חייהם (הגדל)

מסע חייהם

80 צעירים מארצות חבר העמים השתתפו השנה בתכנית "מסע" שמפעילה חברת "טללים" באילת, במסגרתה מגיעים לישראל יהודים צעירים למשך סמסטר עד שנה לטובת לימודים והתמחות.    במסגרת התכנית לומדים החניכים שלושה ימים ומתמחים שלושה ימים. ההתמחות עצמה הינה בהתנדבות לצד דמי כיס קבועים שמקבלים החניכים במסגרת התכנית. בסיום התכנית, בוחרים רבים מהם לעלות ארצה ולשוב למקום בו למדו והתמחו. אלה הבוחרים לעלות ארצה, מקבלים תעודת זהות. בשבוע שעבר (ד'), התקיים טקס סיום המסע בסיומו העניקו ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ויו"ר טללים המפעילה את תכנית "מסע" באילת - האלוף (במיל') אליעזר שטרן, תעודות זהות לכל החניכים שסיימו את התכנית באילת.

 

השנה ציינה תכנית "מסע" מספר שיא של חניכים שהגיעו לאילת. בשנה שעברה השתתפו 40 ולפני כן 13 חניכים וזאת בזכות הרחבה של שיתופי הפעולה. השנה, הצטרפו לרשת "ישרוטל" שהיתה הראשונה להשתתף ביוזמה, גם רשת "פתאל", מועדון הצלילה של רשת ישרוטל - "מנטה", מרכז הגלישה והמכון לחקלאות ימית. בזכות שיתופי הפעולה, הורחבו גם תחומי הלמידה, ביניהם: תכנית ללימודי קולינריה במסגרתה למדו החניכים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון בהובלת השף לוי והתמחו במלונות הרשתות ישרוטל ופתאל, תכנית ללימוד מדריכי צלילה בשיתוף מועדון מנטה של רשת ישרוטל, תכנית להכשרת מדריכי גלישה בשיתוף פעולה עם מועדון מרכז הגלישה, תכנית להכשרת סקיפירים בשיתוף פעולה עם ציקי שקד ותכנית התמחות במכון לחקלאות ימית.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך את היוזמים, המשתתפים והחניכים וציין את התרומה הגדולה של התכנית לעיר אילת, בדגש על הבאת צעירים לעיר אילת. בפנייה אישית לחניכים ציין ראש העירייה, כי הוא מקווה ומאמין, שהם יבנו את ביתם, כאן באילת.

 

יו"ר טללים – האלוף (במיל') שטרן, ציין בדבריו את שיתוף הפעולה של עיריית אילת ושל הגופים השותפים. "אתם שותפים לנשמה ובלי עבודה משותפת לא היינו מגיעים לזה".

 

מנהל תכניות מסע טללים באילת – אורן חיזקיהו, ברך גם הוא על שיתופי הפעולה בעיר אילת וציין: "משנה לשנה אנו מגלים את הייחודיות של העיר אילת שמושכת אליה עוד ועוד משתתפים השותפים למפעל ציוני יקר ונהנים מהאטרקטיביות שהעיר אילת מציעה גם לצעירים המבקשים לבנות בה את ביתם".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד