עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טניס מחבר בין תרבויות

11/08/2015
טניס מחבר בין תרבויות (הגדל)

טניס מחבר בין תרבויות

נבחרת האקדמיה של מרכז הטניס העירוני שמפעילה רשת המתנ"סים באילת, חזרה ממחנה אימונים בן שבוע ימים בגרמניה. הנבחרת האילתית שכללה 16 טניסאים בני 10-16 התאמנה לצד חניכים מחיפה וסג'ור וחזרה עם גביעים והרבה כבוד. זו השנה השלישית, בה יוצאת הנבחרת למחנה אימונים שבסיומו מתקיים טורניר מול המדינה המארחת. לראשונה השנה שבה הנבחרת עם זכייה במקומות הראשון והשני. דוד בלאייב זכה במקום ראשון בטורניר הנערים, רועי כהן זכה במקום הראשון בטורניר הילדים ובינימין אסרוביסיוס במקום השני.

 

נבחרת הטניס מאילת שהתאמנה בעיירה הפסטורלית -  רופולדניג, כללה 16 טניסאים אילתים שיצאו למחנה בליווי שני המאמנים גיל מויאל ורומן מורדכוביץ. ביחד עם הקבוצה האילתית ייצגו את ישראל גם חניכים ממרכזי הטניס חיפה וסג׳ור שבצפון ובסך הכל כללה המשלחת הישראלית 40 תלמידים ממגזרים שונים: יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים. בזכות הטניס שאיחד את כולם, נרקמו יחסי חברות בין כל חברי המשלחת. מאמן הקבוצה האילתית - גיל מויאל ציין כי לא ניתן היה להבחין בהבדל כלשהו בין הילדים "ביחד עם צוותי מרכז הטניס חיפה וסג'ור הוכחנו, כי דרך הספורט והטניס אפשר לגשר על פערים תרבותיים, מנטליים ודעות קדומות. היה מדהים לראות איך הילדים התגבשו לקבוצה אחת שייצגה את ישראל".

 

על התחרות סיפר מויאל, כי הנבחרת הישראלית התאמנה עם חניכים מגרמניה על מגרשי חימר ובאולמות, הם חוו סגנונות אחרים, אימוני כושר מאסיביים וגם התחרו בתחרות אזורית. "למרות הקושי הרב הקיים בתחרות במדינה זרה ובמגרשים שהם אינם מורגלים להתאמן בהם, חזרה הנבחרת האילתית עם גאווה גדולה לעיר" ציין מויאל בסיפוק.

 

בשנים האחרונות גדל לבלי הכר מספר החניכים בחוגי הטניס העומד כיום על 300 חניכים, בזכות החשיפה לענף שהחלה עם אירוח גביע הפדרציה בטניס לנשים והמשיך באירוח של שלוש אליפויות ברציפות בעיר אילת. בזכות כך, הושקעו כשלושה מיליון ₪ במגרשי הטניס העירוניים מהם נהנים, כאמור מאות חניכים הלומדים במרכז הטניס.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד