טניס מחבר בין תרבויות

11/08/2015
טניס מחבר בין תרבויות (הגדל)

טניס מחבר בין תרבויות

נבחרת האקדמיה של מרכז הטניס העירוני שמפעילה רשת המתנ"סים באילת, חזרה ממחנה אימונים בן שבוע ימים בגרמניה. הנבחרת האילתית שכללה 16 טניסאים בני 10-16 התאמנה לצד חניכים מחיפה וסג'ור וחזרה עם גביעים והרבה כבוד. זו השנה השלישית, בה יוצאת הנבחרת למחנה אימונים שבסיומו מתקיים טורניר מול המדינה המארחת. לראשונה השנה שבה הנבחרת עם זכייה במקומות הראשון והשני. דוד בלאייב זכה במקום ראשון בטורניר הנערים, רועי כהן זכה במקום הראשון בטורניר הילדים ובינימין אסרוביסיוס במקום השני.

 

נבחרת הטניס מאילת שהתאמנה בעיירה הפסטורלית -  רופולדניג, כללה 16 טניסאים אילתים שיצאו למחנה בליווי שני המאמנים גיל מויאל ורומן מורדכוביץ. ביחד עם הקבוצה האילתית ייצגו את ישראל גם חניכים ממרכזי הטניס חיפה וסג׳ור שבצפון ובסך הכל כללה המשלחת הישראלית 40 תלמידים ממגזרים שונים: יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים. בזכות הטניס שאיחד את כולם, נרקמו יחסי חברות בין כל חברי המשלחת. מאמן הקבוצה האילתית - גיל מויאל ציין כי לא ניתן היה להבחין בהבדל כלשהו בין הילדים "ביחד עם צוותי מרכז הטניס חיפה וסג'ור הוכחנו, כי דרך הספורט והטניס אפשר לגשר על פערים תרבותיים, מנטליים ודעות קדומות. היה מדהים לראות איך הילדים התגבשו לקבוצה אחת שייצגה את ישראל".

 

על התחרות סיפר מויאל, כי הנבחרת הישראלית התאמנה עם חניכים מגרמניה על מגרשי חימר ובאולמות, הם חוו סגנונות אחרים, אימוני כושר מאסיביים וגם התחרו בתחרות אזורית. "למרות הקושי הרב הקיים בתחרות במדינה זרה ובמגרשים שהם אינם מורגלים להתאמן בהם, חזרה הנבחרת האילתית עם גאווה גדולה לעיר" ציין מויאל בסיפוק.

 

בשנים האחרונות גדל לבלי הכר מספר החניכים בחוגי הטניס העומד כיום על 300 חניכים, בזכות החשיפה לענף שהחלה עם אירוח גביע הפדרציה בטניס לנשים והמשיך באירוח של שלוש אליפויות ברציפות בעיר אילת. בזכות כך, הושקעו כשלושה מיליון ₪ במגרשי הטניס העירוניים מהם נהנים, כאמור מאות חניכים הלומדים במרכז הטניס.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד