עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עליה נוספת באחוז הזכאים לבגרות

2/08/2015
עליה נוספת באחוז הזכאים לבגרות (הגדל)

עליה נוספת באחוז הזכאים לבגרות

מאמצי ההנהגה החינוכית וסגלי ההוראה בבתי הספר העל יסודיים נשאו גם השנה פרי עם עלייה נוספת של 2.6% באחוז הזכאים לבגרות בקרב התלמידים הלומדים באילת וזאת לאחר עלייה משמעותית של 9.3% בין תשע"ב לתשע"ג. השנה לראשונה ובזכות תכנית רב שנתית שהותוותה לפני כשלוש שנים בהתאם לדרישת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, נחצה רף ה – 70% באחוז הזכאים לבגרות, לא כולל החינוך המיוחד והוא עומד על 71.06% לעומת 69% בשנת תשע"ג ומגמת העלייה באחוז הזכאים נשמרת זו השנה הרביעית. עוד בהתאם לנתוני משרד החינוך, עומד אחוז הזכאים לבגרות בשנת תשע"ד כולל חינוך מיוחד על 64.6% לעומת 62% בשנת תשע"ג בקרב תלמידי כל בתי הספר התיכוניים, "בגין", "גולדווטר", "רבין", האולפנה, הישיבה התיכונית ותיכון "ברנקו וייס", כאמור לרבות החינוך המיוחד.

 

על פי המדיניות החינוכית, כפי שמובילה ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל, לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד. 92% מתלמידי כיתות י"ב ניגשים לבגרות כולל חינוך מיוחד ותלמידים מאתגרים. אחוז הנשירה באילת עומד על 3%, והוא מבין הנמוכים בארץ. במסגרת זו, מפעיל מינהל שח"ק, בהתאם לדרישת ראש העירייה, תכנית רב שנתית לשיפור מתמיד באחוז הזכאים לבגרות הכוללת תגבור לבגרויות ומעקב פדגוגי מלא אחר ההישגים של כל התלמידים זאת לצד המשך צמצום הנשירה והגשת כל התלמידים לבגרות.

עוד במסגרת זו, מפעיל מינהל שח"ק מידי שנה את תכנית המחצית השלישית, במסגרתה לומדים במהלך הקיץ, תלמידי כיתות י'-י"א-י"ב ומשלימים בחינות בגרות, שלא עברו או שלא נבחנו בהן בעבר, ובתנאי שלמדו את המקצוע במהלך השנה. התכנית המשותפת למשרד החינוך, עיריית אילת וארגון "ויצ"ו עולמית", מכוונת לסגירת פערים, לעידוד מיצוי היכולות של התלמידים, לחיזוק תחושת המסוגלות שלהם ובעיקר לאפשר לתלמידים להשלים את תעודת הבגרות בטרם עזיבתם את מערכת החינוך העל יסודית. מידי שנה לומדים במחצית השלישית כ – 200 תלמידים, רוב רובם מצליחים להשלים את בחינות הבגרות. לא מיותר לציין, כי השלמת הבגרות של כל אחת ואחד מהתלמידים מעלה את אחוז הזכאים לבגרות ברמה העירונית. 

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי וד"ר דרורי גניאל הביעו את הערכתם בפני מנהלות בתי הספר העל יסודיים וסגל המורים. "אני שמח שצוותי החינוך עומדים בהצלחה ביעד שהצבתי לשיפור מתמיד באחוז הזכאים לבגרות, אך לפנינו עוד עבודה רבה" ציין ראש העירייה והדגיש: "נתוני הבגרות אינם חזות הכל וכי מערכת החינוך באילת היא מערכת מצוינת עתירת תכניות לצמצום פערים מצד אחד ולטיפוח המצוינות מצד שני, זאת לצד תכניות לטיפוח חינוך ערכי חברתי, גם שם נוחלים תלמידינו הצלחה גדולה עם עלייה מתמדת באחוז הזכאים לבגרות חברתית". 

ד"ר גניאל הוסיף וציין: "מבלי לגרוע מחשיבות אחוז הזכאות לבגרות והשיפור המתמיד, הודות לעבודת הענק של המנהלות וצוותי החינוך בבתי הספר, עליה הם ראויים להערכה ותודה, יש לזכור שחשובה לא פחות עמידתם ביעדים, לירידה המתמדת באחוזי הנשירה, שילוב תלמידי החינוך המיוחד בחינוך הרגיל, האחוז הגבוה של גיוס תלמידנו לצה"ל, האחוז הגבוה של התנדבות בקרב תלמידנו, טוהר הבחינות ועוד".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד