עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הופקדה התכנית לפינוי מתחם שדה התעופה אילת

23/07/2015
הופקדה התכנית לפינוי מתחם שדה התעופה אילת (הגדל)

הופקדה התכנית לפינוי מתחם שדה התעופה אילת

לאחר שאישרה בנובמבר שנה שעברה (5.11.14) המועצה הארצית לתכנון ולבנייה את קידום הקמת מתחם מלונאות, נופש, אטרקציות תיירותיות, מסחר ומגורים  במקום שדה התעופה באילת, שעתיד להתפנות בהתאם להחלטת הממשלה בנושא, הופקדה בימים אלה תכנית המתאר המקומית בהתאם לחוק התכנון והבניה.

 

כידוע, בנייתו של שדה התעופה ע״ש רמון בסמוך לבאר אורה נמצאת בעיצומה בהתאם להחלטת הממשלה שהתקבלה בשנת 2004 להעתקת השדה 20 ק"מ צפונית מאילת. על פי הצפי, יהיה השדה החדש פעיל ברבעון הראשון של 2017 וזאת על פי קצב התקדמות בנייתו והערכות רשות שדות התעופה. במועד זה תועתק תנועת המטוסים משדה התעופה של אילת לשדה התעופה רמון וחטיבת השטח בה נמצא השדה הנוכחי, בשטח של כ - 850 דונם, תתפנה לפיתוח עירוני. "מדובר בשטח המפריד את אילת לשני חלקים ופינויו מאפשר הזדמנות בלתי חוזרת לתכנן את חטיבת השטח המתפנה כחוליה מקשרת, אשר תמשוך את אורחי המלונות אל העיר, תחזק את התיירות העירונית ותשפר את גישת תושבי העיר אל אזור התיירות בו מרוכז חלק משמעותי ממוקדי הבילוי וחופי הים של העיר" ציין מהנדס העיר – אינג' אסף אריכא והוסיף, כי כ - 70% מהשטח של השדה הפעיל באילת נכלל בתכנית שהופקדה בימים האחרונים ויתרת השטח נמצאת בשלבי תכנון. "לצד אתגרים אסטרטגיים אחרים מהווה שדה התעופה המתפנה אתגר יוצא דופן בחשיבותו ומשאבים רבים ברמה העירונית והלאומית בעידוד נמרץ מצד ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, מופנים להצלחת הכשרת השטח לפיתוח בד בבד עם פינוי השדה בפועל בשנת 2017" ציין מהנדס העיר אילת.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שפעל לכנס את הוועדה המחוזית ביחד עם מינהל התכנון לטובת הפקדת התכנית, ציין: "הפעולה הנמרצת נעשתה כדי ליצור התאמה מרבית בין התכניות לבניית השדה החדש לבין פינוי השדה באילת. שאיפתנו היא כי מיד עם תחילת הפעילות המבצעית בשדה החדש צפונית לאילת תחל עבודת הבנייה בשדה המתפנה באילת".

 

סגן ראש העירייה ומ"מ יו"ר הוועדה המקומית – משה אלמקייס ציין, כי הבניה החדשה תאפשר מגוון רחב של דירות למגורים במרכז העיר לצד דירות נופש ועיבוי מערך המלונאות של העיר לחיזוק מעמדה של אילת כעיר התיירות המובילה בישראל. הבניה החדשה תהווה גשר בין חלקי העיר ותאפשר בניית מרכז עיר תוסס, חי, מודרני ואיכותי לצד מגוון אפשרויות תעסוקה חדשות לתושבי העיר.

 

על פי התוכנית ביוזמת רשות מקרקעי ישראל, בניהול חברת א.ת.ת, בתכנון אדריכל יצחק חלפון ובליווי מינהל ההנדסה בעיריית אילת, ישתרע הפרויקט על שטח של כ – 700 דונם וישלב מגורים עם מלונות מעל חזית מסחרית הפונה לשטח ציבורי פתוח, שייצר את ההפרדה בין המלונאות למגורים. סך הכל יותר לבנות כ 2,000 יחידות מלונאיות וכ 1,000 יחידות דיור בגדלים שונים.

 

 

בנוסף, מיועדים תאי שטח למבני ציבור על שטח של  24 דונם ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח של     כ- 275 דונם, בעיקר בחלק הדרומי של התכנית בקרבת חוף הים.

 

עוד כחלק מהתכנון העתידי של העיר, מותירה התכנית בין היתר, שטח למסילת רכבת ולתחנת הרכבת, שטח לתכנון מיוחד שיתוכנן בנפרד על ידי הוועדה המקומית בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל לחיבור מע"ר (מרכז עירוני) אילת לאזור המלונות ושטח למבני ציבור שונים. המסחר המותר בתכנית יופנה כלפי השצ"פ (שטח ציבורי פתוח) וילווה אותו לאורכו מאזור כיכר טורונטו בכניסה לעיר וחיבור הפרויקט למגרש 18, שם עתידה להיבנות קריית הספורט הבינלאומית  ועד לאזור מיקום תחנת הרכבת העתידית.

 

המתחם שיוקם על שטח שדה התעופה יכלול  אטרקציות תיירותיות, מדרחוב תיירותי- מסחרי באורך 1,700 מ'. מתחם זה יחבר את שני חלקי העיר באילת, החלק הצפוני התיירותי לחלק המערבי של העיר. כך יתאפשר רצף אורבני רציף ושקט למשפחות ותיירים המבקרים באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד