עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחזקים את הקשר עם טאיוואן

13/07/2015
מחזקים את הקשר עם טאיוואן (הגדל)

מחזקים את הקשר עם טאיוואן

שגריר טאיוואן בישראל – יון שנג צ'י, הגיע בשבוע שעבר יחד עם צוות משרדו לביקור באילת ונפגש  עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. במהלך הפגישה, דנו השניים על חיזוק והידוק הקשרים בין אילת לטאיוואן בתחומי הביולוגיה הימית ובתחומי אקדמיה וקידום התיירות בין המדינות. 

השגריר קיבל סקירה מקיפה מראש העירייה אודות חזון השער הדרומי לפיתוחה של העיר אילת, אודות האקדמיה והמחקר הימי. עוד עדכן ראש העירייה את השגריר על הקמתו של שדה התעופה רמון, המוקם בימים אלו, וציין כי מדובר בצעד משמעותי בפיתוחה של העיר אילת ובהידוק היחסים של מדינת ישראל עם מדינות אסיה. "מדובר במהלך הדרמטי ביותר שקורה בימים אלו באזורינו ואנו מברכים על כך שהעיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל, תהווה את החיבור המתבקש בין  אסיה לשאר מדינות אירפה". שגריר טאיוואן התרגש מאוד מהדברים וציין, כי לישראל ולטאיוואן קשרי מסחר הדוקים והדגיש כי לאור הקמתו של שדה התעופה החדש הוא ישמח מאוד לחזק גם את הקשר עם העיר אילת לצורך פיתוח התיירות משני הכיוונים.

במהלך הפגישה הציע השגריר לחבר את אילת לעיר תאומה בטאיוואן, כשלב ראשוני בהידוק היחסים בכלל התחומים. יו"ר ועדת ערים תאומות – שמוליק תגר, שנכח בפגישה ציין כי לאילת כבר 12 ערים תאומות והסכים יחד עם השגריר כי הקשר בין הערים צריך להתבסס על קידום החקר הימי, פיתוח האנרגיה הסולרית וכמובן תיירות. השגריר הציע לבחון זאת מול צוות משרדו וציין, כי בצפון המדינה קיימת עיר בשם טייפה ובה מכון מחקר מוביל בתחום הביולוגיה הימית.

ראש העירייה כהרגלו העניק לשגריר ולשאר חברי המשלחת את סיכת העיר ובנוסף אלבום תמונות המסכם את 60 שנותיה הראשונות של אילת עם הקדשה אישית. השגריר הזמין את ראש העירייה כאורח כבוד להקרנת סרט תיעודי אודות טאיוואן בסינמטק בת"א. כמחווה על הידוק היחסים וכאות כבוד, הציע ראש העירייה לשגריר לקיים ערב ייחודי גם באילת ובו להקרין את הסרט האמור במעמד השגריר. השגריר ברך את ראש העירייה על ההזמנה ועל הביקור והעניק לו גם הוא, ספר אודות טאיוואן.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד