עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

דרך באר שבע לאילת

13/07/2015
דרך באר שבע לאילת (הגדל)

דרך באר שבע לאילת

"דרך באר שבע", כך נקרא מעתה כביש "דרך מעלה אילת" (כביש מספר 12), ביציאה המערבית מהעיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל. ביום חמישי האחרון נערך טקס קריאת השם, במעמד ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש עיריית באר שבע – רוביק דנילוביץ' ובהשתתפות רבני העיר, סגני ראשי שתי הערים ועשרות תושבים.

 

את ההחלטה קיבל ראש עיריית אילת בתיאום עם ראש עיריית באר שבע, לאור קשרי הגומלין בין הערים, יחסי העבודה בין שני ראשי הערים וכמובן, על רקע מיקומן הגיאוגרפי של שתי הערים. "שורשיה של העיר באר שבע כבירת הנגב של ישראל מתחילים באילת ואך טבעי וראוי הוא שהכניסה המערבית לאילת תקרא דרך באר שבע" ציין ראש העירייה והוסיף, כי חיבור בין שתי הערים הוא בבחינת מימוש חזונו של דוד בן גוריון.  החלטה זו אושרה פה אחד, בוועדת שמות רחובות מספר 1/14 ובמועצת העיר בישיבתה מיום 7.10.2014 מספר 17/13 (1018).

 

ראש עיריית באר שבע - רוביק דנילוביץ' ברך על ההחלטה והודה לראש עיריית אילת על המחווה. "זוהי בשורה נפלאה ומחווה מכובדת לעיר המטרופולין של הדרום ולתושביה" ציין דנילוביץ'.

 

כביש 12 הוא כביש בדרום הנגב המקיף מכיוון מערב וצפון את הרי אילת ומחבר את אילת עם כביש 10 ועם כביש 40 המובילים אל מרכז הארץ. אורכו של הכביש 71 ק"מ. כאמור, חלק הכביש הנמצא בשטח שיפוטה של העיר אילת, ייקרא עם הכרזתו הרשמית ביום חמישי הקרוב, "דרך באר שבע".

 

בטרם הטקס נפגשו שני ראשי הערים וצוותיהם לפגישת עבודה, שם העניק כל ראש עיר סקירה על עירו, בדגש על החזון. מעבר לדרך המשותפת לשתי הערים, עלה נושא הרכבת, שיקרב את העיר אילת למרכז, כאשר העיר באר שבע תהווה יעד מרכזי בדרך למרכז הארץ. נושא משותף נוסף שעלה הוא נושא האקדמיה ושיתוף הפעולה בין שני ראשי הערים לחיזוק קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. לאחר הטקס, התקיימה ארוחת צהריים משותפת, שלאחריה קינחו כולם בעוגה שנאפתה ועוצבה במיוחד לאירוע על ידי ציפויה בבצק סוכר שעוצב כמו הסלע בראשית הדרך עליו כתוב "דרך באר שבע". את העוגה אפה ועיצב השף קונדיטור של מלון דן, גבי אלמקייס.

צילום: יהודה בן יתח

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד