עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תלמידי מגמת הביולוגיה גורפים פרסים

6/07/2015
תלמידי מגמת הביולוגיה גורפים פרסים (הגדל)

תלמידי מגמת הביולוגיה גורפים פרסים

ארבעה תלמידי י"ב מהמגמה העירונית לעבודות גמר בביולוגיה זכו בתחרות הארצית לעבודות גמר מכל המקצועות העוסקים בנושאי סביבה וקיימות. 100 תלמידים מכל הארץ הגישו את עבודות הגמר, 20 מהם עלו לשלב הגמר בתחרות ומתוכם זכו ארבעה תלמידי המגמה מאילת. במקום השלישי מכל הארץ זכתה עבודתה של נוף מלכה, תלמידת תיכון "רבין", שעסקה בהשפעת איכות המים במרינה על אוכלוסיית הצדפות ובלוטי הים בתחום הכרית.

 

השנה מסיים מחזור ראשון של המגמה העירונית לעבודות גמר בביולוגיה. המגמה שהוקמה לפני שלוש שנים בעידודו של ד"ר דרורי גניאל כחלק מקידום מקצועות המדע והטכנולוגיה, מקנה לתלמידים 10 יחידות לימוד בתעודת הבגרות ומבטיחה תעודת בגרות איכותית. את המגמה מרכז פרופ' ראובן יוסף, מורה מלווה לנה פוליאקוב. 15 תלמידי י"ב, שהחלו את דרכם במגמה בכיתה י' הגישו את עבודות הגמר. ארבעה מהם זכו, כאמור בתחרות הארצית ועוד שני תלמידים זכו בתחרויות נוספות. בזכות הצלחת המגמה, החלו השנה את דרכם במגמה 35 תלמידי כיתות י', שהחלו כבר לעבוד על עבודת הגמר אותה יגישו, כאמור בהגיעם לכיתה י"ב. את התלמידים מלווים חוקרים מהמכון לחקר ימים ואגמים והמצפה התת ימי, שמעמידים עבורם את כל התנאים לעבודה על עבודות הגמר.

 

ואלה התלמידים שזכו בתחרות, שהתקיימה בחסות אוניברסיטת בן גוריון - קמפוס ירוק, מפמ"ר מדעי הסביבה - משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה: במקום השלישי מכל הארץ, זכתה נוף מלכה, מבית הספר התיכון ע"ש גולדווטר, עם עבודתה "השפעת איכות המים במרינה של אילת על אוכלוסיית הצדפות ובלוטי הים בתחום הכרית" בהנחייתם של איציק גבע ואבי אלטנני מרד סי פיש פארם. שלושה תלמידים נוספים זכו לתעודות וציון לשבח על עבודתם: אנסטסיה פינגרמן, מבית הספר התיכון ע"ש "רבין", עם עבודתה על "פנולוגיית קינון וביולוגיה של העורב ההודי באילת" בהנחיית לנה פוליאקוב ופרופ' ראובן יוסף. שיר פרץ, מבית הספר התיכון ע"ש "רבין", עם עבודתה על "גורמים המשפיעים על התנהגות הצבים במצפה התת ימי" בהנחיית ד"ר ליאור גוטמן, פרופ' ראובן יוסף וצוות המצפה התת ימי. סער פרץ, מבית הספר התיכון ע"ש "רבין", על "השפעת שינוי אקלים על קצב צמיחת אלמוגי אבן" בהנחיית פרופ' ראובן יוסף וצוות המצפה התת ימי.

 

כאמור, זו התחרות השלישית של עבודות גמר בה משתתפים וזוכים, תלמידי המגמה מאילת. שיר פרץ זכתה במקום הראשון בתחרות "אדם וים", נוי קרוגליאק זכתה במקום שני בתחרות של מכון וייצמן, וכעת נוף מלכה במקום השלישי בתחרות של אוניברסיטת בן גוריון. אם לא די בהצלחה בעבודות הגמר, הרי שהשנה לראשונה העבירו תלמידי המגמה, סמינר אקדמי למכון חקר ימים ואגמים וגם הרצו בתחום, בפני חוג גיל הזהב בבית פיליפ מוריי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד