עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחזור שלישי של "הדבר הבא"

6/07/2015
מחזור שלישי של "הדבר הבא" (הגדל)

מחזור שלישי של הדבר הבא

16 סטודנטים לתואר ראשון מקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, מהאוניברסיטה הפתוחה והמכללה למינהל, סיימו בהצלחה את המחזור השלישי של תכנית המתמחים היוקרתית "הדבר הבא" שמוביל מרכז הצעירים בעירייה. יותר ממחציתם בני ובנות אילת.

 

תוכנית המתמחים "הדבר הבא" הינה תכנית דגל של קרן רוטשילד- קיסריה, במסגרתה משובצים סטודנטים שנמצאים בשלבים מתקדמים של לימודים אקדמיים, להתמחות בתפקידים ההולמים את תחום לימודיהם ואת אופקם התעסוקתי, ומשתתפים במפגשי למידת עמיתים שכוללים הכנה לעולם העבודה, הרצאות מרתקות וסיורים.

 

"סטודנטים משקיעים המון בתקופת הלימודים כדי להתקבל לעבודה שחלמו עליה בסיום התואר אבל בשוק העבודה של היום התחרות קשה, יש מספר מועמדים מוכשרים שמתחרים על כל משרה פנויה. תכנית המתמחים "הדבר הבא" דואגת לסטודנטים להתנסות מעשית עוד בתקופת הלימודים כדי שיוכלו למצוא עבודה ההולמת את כישוריהם ותחום הלימודים שלהם" מסבירה מורן סולומון, רכזת פיתוח קריירה במרכז הצעירים, שריכזה את התוכנית וליוותה את המתמחים לאורך כל התוכנית.

 

16 הסטודנטים שנמצאים בשנה השלישית ללימודי תואר ראשון בתחומי הניהול, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, משאבי אנוש, מלונאות ותיירות, הנדסת אדריכלות ועוד, השתלבו במשרות התמחות בארגונים ציבוריים בעיר, ביניהם, עיריית אילת, מיל"ה המרכז לבריאות הנפש, המטה לבטיחות בדרכים, תאגיד התיירות בעיר ועוד.

 

ההתמחות, בהיקף של 120 שעות שנפרסו על פני שמונה חודשים, נעשתה על בסיס התנדבותי, אולם מאידך, זכו המתמחים לליווי צמוד והשקעה מצד המנחה-המעסיק, עשו היכרות אמיתית עם המקצוע, קשרו קשרים אישיים ומקצועיים ורכשו ניסיון תעסוקתי איכותי ורלוונטי, מצרכים יקרי ערך שישרתו אותם בהמשך דרכם התעסוקתית ובהשתלבותם בשוק העבודה. מדובר ברווח הדדי, כאשר בנוסף לרווחים של הסטודנטים, גם המעסיקים זוכים לכוח עבודה איכותי, מסור ומחויב, וגם הקהילה זוכה בתושבים איכותיים שישתלבו במקום עבודה מתאים והולם ויבחרו להישאר לחיות בעיר.

 

שקד שפילברג, סטודנטית שנה ג' לפסיכולוגיה שביצעה את ההתמחות במרכז לבריאות הנפש (מיל"ה) באילת לצד פסיכולוגים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים שיתפה בחוויה: "מדובר בחוויה מאוד מעשירה ומלמדת, מכיוון שהדגש הוא על הפן המעשי ולא רק התיאורטי. ניתנה לי הזדמנות לעזור ולסייע למטופלים בעזרת הכלים שרכשתי בלימודיי האקדמיים ובהתמחות. נקודת מפגש בין ה"מעשי" ל"תאורטי" תרמה לצבירת ניסיון תעסוקתי בתחום הפסיכולוגיה".

 

"זוהי חוויה מעצימה בעלת ערך מוסף והכוונה עתידית לקראת האתגרים הצפויים בעולם התעסוקתי ואני שמחה שנפלה בחלקי ההזדמנות להשתתף בתכנית זו". סיכמה שפילברג.

 

מפגש הסיכום של התוכנית התקיים בשבוע שעבר (ג') במעמד ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל, ובהשתתפות המתמחים, המנחים-מלווים, נציגי הארגונים הקולטים, צוות מרכז צעירים ומנהל אזור דרום של התוכנית הארצית - טל כהן, שציין לשבח את התוכנית באילת, ואת היותה תוכנית הדגל ברמה הארצית. ד"ר דרורי גניאל בירך את כל המתמחים והדגיש את תרומתה של התוכנית לפיתוחה וקידומה של אילת. בסיום המפגש קיבלו המעסיקים תעודות הוקרה והמתמחים תעודות סיום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד