עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מכללת לוינסקי מתחדשת

29/06/2015
מכללת לוינסקי מתחדשת (הגדל)

מכללת לוינסקי מתחדשת

מכללת לוינסקי לחינוך ציינה היום (ב') שלושה אירועים חגיגיים בעיר אילת – חנוכת המתחם החדש של המכללה ברחוב הספן, פרידה מפרופ' לאה קסן - נשיאת מכללת לוינסקי לחינוך וד"ר עידית טבק - רקטורית המכללה, שפורשות לגמלאות וכן טקס הענקת תעודות לבוגרים, בהשתתפות ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, ובכירי אגף החינוך בעיר.

 

המתחם החדש של המכללה הממוקם ברחוב הספן (מרכז מקס אלימלך) הינו מבנה חדיש המאובזר בטכנולוגיות המתקדמות, שייתן מענה לכ – 350 סטודנטים הלומדים כיום בכל התכניות שמציעה המכללה. בשל הגידול במספר הסטודנטים הותאם במתחם החדש, מקום לישיבה חיצונית מחוץ למתחם. כמו כן, גם הותאם חדר לשירותם והנאתם של הסטודנטים בתוך המתחם. את המזוזה קבע במקום הרב אייזנבך.

 

פרופ' לאה קסן ציינה כי, המעבר לקמפוס החדש באילת הוא ביטוי לצמיחת השלוחה ולמגוון התכניות שהיא מציעה. הקמפוס החדש הוא מודרני וחדשני  ויענה על הצרכים העכשוויים של המכללה באילת. בתכניתנו להרחיב את הקמפוס כבר בשנה הבאה, כך שיכיל את התכניות הנוספות שבדעתנו לפתח במקום. בין המכללה לעיר ישנה שותפות רבת שנים, אשר קיבלה תנופה משמעותית בשנים האחרונות ובמיוחד עם קבלת האישור מהמל"ג לקיום השלוחה. במקום נפתחו התכנית לתואר השני בהוראה ולמידה, המכינה הייעודית, המרכז לאבחון לסטודנטים ומרכז לסטודנטים בעלי צרכים לימודיים מיוחדים ועוד. בשנה האחרונה התחלנו בהעברת ההדרכה של הסטודנטים לידי מורות ומורים נבחרים בתוך בתי הספר (ממ"סיות: מורות מדריכות סטודנטים); תכנית חלוץ הפותחת בפני המורות והמורים מסלול קידום נוסף ומשתפת את בתי הספר בהכשרת מורים. היום לומדים בשלוחה באילת כ-350 סטודנטים בכל התכניות. עד היום הכשירה מכללת לוינסקי באילת למעלה מ- 500 בוגרים, מרביתם משמשים בתפקידי הוראה ובתפקידים בכירים במערכת החינוך המקומית והארצית. אנו גאים בכל אחת ואחד מהם, ורואים בבוגרים אלו דור של מנהיגים במערכת החינוך המקומית, מנהיגים שימשיכו להשביח את החינוך בעיר, יכירו את מערכת החינוך לעומקה ולרוחבה ויתרמו ללמידה משמעותית בכיתות הלימוד. לעיר אילת מסורת של חינוך מצוין, ואנחנו גאים להיות חלק ממסורת זו ואף להעמיק את הקשר בעתיד. שלוחת מכללת לוינסקי באילת רואה עצמה כמכללה האקדמית לחינוך של העיר אילת וכל פעולותיה מכוונות לצרכי העיר.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שותף פעיל בקשר בין העיר למכללה, ציין: "מכללת לוינסקי מהווה את אחד העוגנים האקדמיים החשובים באילת ומשמשת ככור היתוך להכשרת מורים באילת. הגידול במספר הסטודנטים מידי שנה והצורך בקמפוס גדול וחדיש מלמדים על איכותה וחשיבותה של המכללה".  

 

במילות הפרידה מהנשיאה והרקטורית ציין ראש העירייה את השותפות האמיתית והכנה של מכללת לוינסקי האם בראשות פרופ' קסן לבין העיר אילת. "ראית איתנו עין בעין את החשיבות האסטרטגית של מכללת לוינסקי באילת" ציין ראש העירייה בפני פרופ' קסן ובאותה נשימה ברך את הנשיאה הנכנסת פרופ' מיכל בלר תוך שהציב אתגרים לקדם את בניית המכללה על השטח שהקצתה העירייה ולהקים מגמה להכשרת מורים למוסיקה במכללה. דניאלה מנזין – המנהלת האדמיניסטרטיבית של המכללה בארבע השנים האחרונות חיזקה את דברי ראש העירייה וציינה במילות הפרידה מפרופ' קסן: "את משאירה מאחורייך אין ספור הצלחות והישגים, ביניהם בניית שותפות אמיתית ועמוקה עם העיר אילת, קביעת מעמד התוכנית כשלוחת לוינסקי באילת, הגדלת מספר הסטודנטים, פתיחת תואר שני, מעבר למבנה חדיש היאה ומכבד את המכללה באילת ועוד".

 

לצד מילות הפרידה קיבלו פרופ' קסן וד"ר טבק מגן הוקרה מראש העירייה על פועלן ומהמנהיגות החינוכית קיבלו השתיים תעודה בדמות תושב אילת. לאחר חנוכת המתחם נערך פאנל אותו הנחה ד"ר דרורי גניאל והרצאה של ד"ר עידית טבק בנושא: גלובליזציה, אוטוסטרדה של המידע והכשרת מורים.

 

עוד במהלך היום, נערך טקס הענקת תארים לבוגרות תכנית הלימודים של לוינסקי באילת. השנה מסיים מחזור של 32 בוגרי תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בשלוחת המכללה באילת. לצד זאת, בחודש פברואר 2015, סמסטר אביב, נקלט המחזור הראשון של סטודנטים ללימודי תואר שני (.M.Ed) בהוראה ולמידה בשלוחת אילת. בימים אלה מתקיימת הרשמה לשנה"ל תשע"ו בציפייה לגדילה נוספת במספר הלומדים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד