לומדים מדעים

23/06/2015
תלמידי הכיתה העירונית לכימיה ופיזיקה במכון וייצמן (הגדל)

לומדים מדעים

במסגרת תכנית לקידום ה STEM ללימוד תחומי המדע והטכנולוגיה, יצאו בשבוע שעבר, תלמידי הכיתה העירונית לכימיה ופיזיקה משלושת בתי הספר התיכוניים למכון דוידסון שבמכון ויצמן, שם נהנו מפעילות מדעית בנושאי זכוכית, יין וצילום מהיר. עוד במסגרת לימודי המדעים, נפתח השבוע באילת מחנה קיץ מדעי בו משתתפים 70 מסיימי כיתות ח' מבתי הספר התיכוניים באילת ומעלה שחרות. המטרה, לחשוף את התלמידים לעולם החוויתי של המדע והטכנולוגיה, כדי להוביל את התלמידים לבחור במגמות המדעים ולהגדיל את מספר התלמידים בעלי תעודת בגרות               מדעית-טכנולוגית.

 

לסיור במכון דוידסון, יצאו שתי קבוצות במקצוע הכימיה: שכבה י' שקיבלה פעילות בנושא "נפלאות החומר" והרצאה משולבת הדגמות של נפח מדעי בנושא זכוכית. ושכבה יא' שביצעה מעבדת חקר ברמה מתקדמת בנושא חקר היין. וקבוצה אחת במקצוע הפיסיקה, אשר התנסתה בפעילות בנושא צילום מהיר. "אני רואה חשיבות גדולה בחשיפה של תלמידי ה-STEM  לכימיה שבחזית המדע, כיוון שכימיה הוא מקצוע שפותח דלתות רבות ללימודים אקדמיים בהמשך" ציינה דורית טייטלבאום, המפמ"רית לכימיה. תכנית ה STEM -  הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה פדרציית טורונטו הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת, מועצה אזורית אילות והוא מופעל על ידי בית יציב.

 

עוד במסגרת לימודי המדעים, נפתח השבוע (21.6) מחנה קיץ מדעי באילת, בו משתתפים 70 מסיימי כיתות ח' נבחרים מבתי הספר התיכוניים באילת ובאילות: רבין, בגין, גולדווטר ומעלה שחרות. המחנה הוא חלק ממיזם משותף של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת , מועצה אזורית אילות וקרן רש"י, המופעל על ידי בית יציב. המחנה הנו ייחודי ומשלב סיפורי הרפתקה כפלטפורמה ללמידה משמעותית באמצעות חקר. את המחנה מלווים שלושה מדריכים ותיקים ומנוסים מבית יציב, המגיעים מתחומי המדעים. מטרת המחנה לחשוף את התלמידים לעולם החוויתי של המדע והטכנולוגיה, כדי להוביל את התלמידים לבחור במגמות המדעים ולהגדיל את מספר התלמידים המסיימים את התיכון כבעלי תעודת בגרות מדעית-טכנולוגית. התלמידים שאכן יעשו זאת וימשיכו לפעילות העמקה, יקבלו תגבור והעשרה במהלך שנת הלימודים.

 

במהלך השבוע ייחשפו התלמידים לתחומי המדע השונים: פיזיקה, ביולוגיה וכימיה, באמצעות פעילויות חווייתיות ומאתגרות, כמו: יום קרח, בו משתמשים התלמידים רק בחומרים שהטמפרטורה שלהם מתחת ל-0 מעלות כגון חנקן נוזלי וקרח יבש, יום חקר בסימן CSI, בו משמשים התלמידים כחוקרים פליליים המנסים לפצח תעלומה, יום תעופה, בו יבנו התלמידים כלי תעופה שונים וכו'. בסוף כל יום ייהנו התלמידים מפעילות מהנה אחרת, כמו בריכה, החלקה על הקרח או סרט.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד