עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תלמידים מייצרים שינוי סביבתי

15/06/2015
תלמידים מייצרים שינוי סביבתי (הגדל)

תלמידים מייצרים שינוי סביבתי

כחלק מחינוך סביבתי, סיכמו השבוע שמונה בתי ספר ביניהם בתי ספר ירוקים וירוקים מתמידים את תוכנית החינוך הסביבתי של עמותת "תעשידע" עמותה חינוכית מבית התעשייה של דב לאוטמן ז"ל, שעסקה ב"תלמידים מייצרים שינוי סביבתי – חברתי בעיר אילת". בין התוצרים: קמפיינים שיווקיים להטמעת הפח החום, מדבקות, מאפרות לחופים ושומר אלמוגים. את ההדרכה בבתי הספר ביצעה רחלי רוזט.

 

תכניות החינוך הסביבתי התמקדו השנה בשלושה קורסים מובילי שינוי: קורס ממציא צעיר לעולם ירוק, במסגרתו התמקדו התלמידים בבעיה סביבתית והציעו פתרון יצירתי. קורס חישווקית, במסגרתו למדו הילדים כיצד לפתח קמפיין פרסומי שיווקי להטמעת הפח החום בבתי הספר ובעיר. קורס מיזם חברתי לשינוי סביבתי, במסגרתו הציעו פתרון לבעיה סביבתית באמצעות קמפיין חברתי.

בתי הספר שלקחו חלק בפעילות: צאלים, תל"י הרי אילת ,מצפה ים, היובל, אלמוג, גלים, תיכון ע"ש רבין, ובית ספר עציון גבר. הקורסים התקיימו בשעות קצה של המערכת בשיתוף עם תכנית אמירים ירוקים ועוד. תוצרי הלימודים הוצגו באירוע חגיגי שהתקיים בבית ספר עציון גבר, שדורגו על ידי צוות שופטים. העבודות שזכו יהפכו להיות מוצר אמיתי.

 

בקורס ממציא צעיר לעולם ירוק, זכה בית ספר "עציון גבר" במקום הראשון עם מוצר המאפרה. במקום השני, בית ספר אלמוג עם המוצר שומר האלמוגים ובמקום השלישי, בית ספר תל"י הרי אילת עם מדבקות להפרדת פסולת במקור.

 

בקורס חישווקית, זכה בית ספר "מצפה ים" ביחד עם קבוצת אמירים ירוקים, במקום הראשון עם הסלוגן: "הו הא, מי זה בא? הפח החום זה הפח הבא!". בית ספר "צאלים" זכה במקום השלישי עם הסלוגן: "אוסקר הגיע ואת כל האוכל הרטוב הוא מטמיע".

 

בקורס מיזם חברתי לשינוי סביבתי, זכה בית ספר "היובל" ביחד עם קבוצת אמירים עם המיזם:  "אילת עיר ללא שקיות!". במקום השני, זכה בית ספר "גלים" עם המיזם: "תחבורה בת קיימא משפרת את האוויר הרע".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד