עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מזרקה מוסיקלית הגדולה בארץ ומתחם סקייטפארק

25/05/2015
מזרקה מוסיקלית הגדולה בארץ ומתחם סקייטפארק (הגדל)

מזרקה מוסיקלית הגדולה בארץ ומתחם סקייטפארק

אלפי תושבים הגיעו לאירוע חנוכת המזרקה המוסיקלית הגדולה בארץ ומתחם הסקייטפארק שנבנו בפארק המרכזי הנושק לאזור התיירות ביוזמה משותפת של משרד התיירות ועיריית אילת. מאות טלפונים סלולאריים נשלפו עם הפעלת המזרקה והרשת החברתית התמלאה בתמונות וסרטונים של תושבי אילת גאים. שתי האטרקציות חינמיות והציבור כולו, תושבי אילת ואורחיה מוזמנים ליהנות.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: ״בקיץ הזה מתחדשת אילת באטרקציה מרעננת, אז כשחם אפשר ללכת לים או להשתעשע בין סילוני המזרקה, כפי שעשו אלפי ילדי אילת, בפתיחת המזרקה״.

 

 

 

 

המזרקה המוסיקלית תוכננה ובוצעה על ידי חברת "אשד מזרקות בע"מ", וכוללת טכנולוגיות ואפקטים חדשניים ומופעלת ברובה מתוך "משטח יבש" בשטח כולל של כ-1,500 מ"ר. מופעי המזרקה מורכבים מכ-350 מתזים במופעי מים שונים, המוזנקים לגבהים של החל מ-10 מטר ועד לכדי 30 מטר! סילוני המים מוארים ע"י כ-400 פנסי לד צבעוניים בגוונים מדהימים ובעוצמות גבוהות במיוחד. מערכת הסאונד איכותית במיוחד וכוללת רמקולים רבי עוצמה. להבדיל ממזרקות מוזיקליות אחרות בעולם, המזרקה באילת תופעל גם כ"מזרקת משטח יבש". לטובת העניין הותקנה מערכת נפרדת אשר תקרר את משטחי האבן מהחום האילתי.

 

הסקייטפארק אקסטרים שהוקם אף הוא בפארק המרכזי, נבנה ברמה בינלאומית וכולל מסלולי פעלולים מקצועיים ומקורים לחובבי הסקייטים, ולאירוח תחרויות בינלאומיות. עם ההקמה מתוכננת פתיחה ליגת סקייטפארק ישראלית שתצמיח אלופי סקייט שיתמודדו בתחרויות בינלאומיות בעולם, וכאלה שיתארחו בעיר, כחלק ממיצובה כעיר ספורט בינלאומית.

 

 

 

הסקייטפארק יפעל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 12:00-23:00, בימי שישי 9:00-15:00 ובימי שבת וחג מ-9:00-23:00. לשעות הפעילות של המזרקה המוסיקלית לחץ כאן!

 

את היוזמה הובילו עיריית אילת ומשרד התיירות בביצוע החברה הממשלתית לתיירות (חמ״ת), כחלק מהפעולות המתבצעות לשיפור המוצר התיירותי והוספת אטרקציות חינמיות בעיר התיירות אילת.עלות הקמת המזרקה והסקייטפארק כולל עלות פיתוח סביבתי של הפארק המרכזי, מסתכמת בכ-28 מיליון ₪ כחלק מתקציב תשתיות תיירותיות ייחודי לאילת הממומן ברובו על ידי משרד התיירות וחלקו על ידי עיריית אילת. 

שר התיירות, יריב לוין: "משרד התיירות גאה לקחת חלק בהעשרה ושדרוג חווית התיירות בעיר אילת, עם השקת היוזמה הייחודית של המזרקה המוסיקלית - אטרקציה חינמית הפתוחה לקהל הרחב. הפרויקט הייחודי, יחד עם פרויקטים נוספים המקודמים על ידי המשרד, יהיה פנינה תיירותית בעיר ויהווה מוקד משיכה לתיירם, מבקרים ונופשים״. 

ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי: ״שמנו לנו כמטרה להשביח ולהאריך את חווית השהות של התייר באילת על ידי אטרקציות חינמיות ועל ידי שדרוג המוצר התיירותי". במסגרת זו, המזרקה היא אחת מעשרות פעולות המתבצעות בעיר כמו: שדרוג הטיילת, שדרוג המזח הדרומי, שדרוג הטיילת הדרומית, שדרוג מרכז תיירות הקמת סקייט פארק ובהמשך מגרשי גולף קרית ספורט מרכז קונגרסים ועוד".

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד