ראש העירייה מקדם את ענייני העיר מחו"ל

24/03/2015
ראש העירייה מקדם את ענייני העיר מחו"ל (הגדל)

ראש העירייה מקדם את ענייני העיר מחו"ל

בימים אלה שוהה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בחו"ל כחלק מקידום ענייני העיר אילת בתחומי התיירות וקליטת עלייה. בימים אלה שוהה ראש העירייה בצרפת ומשתתף ביריד קליטה ועלייה. בשבוע שעבר שהה ראש העירייה במוסקבה, שם השתתף ביחד עם בכירי משרד התיירות ונציגי התאחדות המלונות, ביריד התיירות MITT, בו השתתפו כ – 3,000 מציגים מכ – 200 מדינות, ביניהן ישראל.  לנסיעה זו התלווה לראש העירייה, חבר מועצת העיר ד"ר אולג צ'רנומוריץ. לצד הנציגות של אילת ביריד התיירות במוסקבה, נפגשו השניים גם עם בכירים בתחומי התרבות והספורט.

  

השבוע המשיך כאמור, ראש העירייה לעיר פריז שבצרפת, לטובת ייצוג אילת ביריד עלייה, שמארגנת הסוכנות היהודית, במסגרת הפעילות לעידוד עליה מצרפת לישראל. נורה ביטון – רכזת אילת לעידוד עליה לעולים דוברי צרפתית ואנגלית, שמייצגת את אילת זה היריד השני ומאיישת את ביתן אילת ביריד, דיווחה על התעניינות ערה בעיר אילת. לצד היריד, התקיים מפגש אישי בבית כנסת מקומי עם     כ – 40 משפחות מצרפת שסימנו את אילת כיעד ישיר לעלייה. בביתן אילת, הוצעו לבאים חוברות שהוכנו מבעוד מועד ומכילות מידע על כל תחומי החיים בעיר אילת, בשפה הצרפתית וכן סרטון תדמית בצרפתית.

 

באילת ישנם כ – 16,500 עולים המהווים 25% מכלל האוכלוסייה בעיר. בשנים האחרונות קולטת העיר, מידי שנה כ – 400 עולים. בשנת 2014 עלו לאילת כ – 500 עולים, מתוכם 65 דוברי צרפתית, 35 דוברי ספרדית, 380 דוברי רוסית ו - 20 דוברי אנגלית, הונגרית ועוד. כחלק מעידוד קליטת עליה באילת, מפעילה העירייה כבר מספר שנים את הפרויקט "עלייה קהילתית", פרויקט ייחודי של משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית והקרן לידידות, בשיתוף הרשויות המקומיות המעודד עלייתן ארצה של קבוצות עולים ומסייע בקליטתן הקבוצתית באמצעות חבילת סיוע מיוחדת. גיבוש הקבוצה נערך בחו"ל עוד בטרם העלייה ועד לשילובה של הקבוצה בארץ. המטרה המרכזית של הפרויקט, להקל על קליטתם של העולים והשתלבותם בחברה באמצעות תמיכה מוגברת בתחומי הדיור, התעסוקה וחינוך הילדים. המשפחות משתלבות בקהילה באמצעות רכזים מיוחדים דוברי שפתם המלווים אותם אישית ובזכות תמיכת העולים הוותיקים מארץ מוצאם. ההנחה היא שהמסגרת הקהילתית מקלה על חבלי הקליטה ומאיצה את תהליך ההשתלבות בתעסוקה ובחברה.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד