עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אורים יוצרים

23/03/2015
אורים יוצרים (הגדל)

אורים יוצרים

מחר (ג', 24.3.15) בין השעות 18:00-22:00 יפתח בית ספר "אורים" – בית הספר לחינוך מיוחד באילת את שעריו בפני כל לטובת יריד מכירה של תוצרי התלמידים, שיוצעו כמתנות לפסח במחירים של 10-100 ₪. בין התוצרים: שעוני קיר, בתי מזוזה, צלחות פסח, תכשיטים, סבונים, מוצרי עץ ועוד. עוד ביריד יפעלו דוכני מזון בהם יימכר מזון החל מ 5 ₪. היריד מהווה אירוע שיא של מגוון סדנאות טיפוליות בהם משתתפים תלמידי בית הספר. כל ההכנסות מהמכירה יוקדשו לרווחת תלמידי בית הספר. תושבי אילת כולם, מוזמנים ליריד, לרכוש מתנות ייחודיות במקום מיוחד.

 

בית הספר "אורים" בניהולו של תומר גולדפרב הוא בית ספר לחינוך מיוחד היחיד באילת וייחודי אף ברמה הארצית הן בשל מורכבותו והן בזכות זירות ההתפתחות שהוא מציע. בבית הספר לומדים יחד תלמידים בעלי הפרעות תקשורת ברמות שונות, לצד תלמידי מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ותלמידי הפרעות התנהגות. מיוחדותו של בית הספר באה לידי ביטוי במגוון מענים ייחודים המותאמים לכל תלמידי בית הספר. במסגרת זו מפעיל בית הספר מגוון רחב של זירות טיפול ויצירה, בתוכן סדנאות קרמיקה, תכשיטנות, עץ ופלסטיקה, חממה, בישול ואפייה, מוזיקה וספרות. "בסדנאות יוצרים התלמידים מגוון תוצרים בהתאם ליכולותיהם, כל אחד ברמתו" מציין מנהל בית הספר ומוסיף: "היצירה בסדנאות משרתת מטרות חינוכיות והתפתחותיות מגוונות, החל מעבודה תרפויטית דרך עבודה על מוטוריקה, כישורים חברתיים,  הכרת חומרים ותכנון ברמה גבוהה. כל התלמידים משולבים בסדנאות ויוצרים באופן עצמאי או בתיווך, זהו תהליך ארוך בו נרכשות מיומנויות שונות, נבנה ביטחון בעשייה ונרכשת העצמאות שבבחירה".

 

באשר ליריד ציין מנהל בית הספר, כי שיאו של התהליך הוא בתוצר ובכך היריד מסמל שיא ביצירה. ביריד תימכרנה יצירות תלמידים החל משעוני קיר, בתי מזוזות, צלחות פסח, תכשיטים, סבונים, מוצרי עץ ועוד. מחירי המוצרים נעים בין 10-100 ₪ ובמקום יפעלו דוכני מזון בהם יימכר מזון החל       מ – 5 ₪. ההכנסות מיריד המכירות מוקדשות כולן לטובת רווחת התלמידים. "אז מה נשאר לעשות? פשוט להגיע, להציץ ולהתאהב במקום מיוחד שנמצא רק אצלנו, אורים" סיכם גולדפרב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד