עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סנונית ראשונה של תיירות חורף מגרמניה לאילת

10/03/2015
סנונית ראשונה של תיירות חורף מגרמניה לאילת (הגדל)

 החל מהחורף הקרוב ייפתח לראשונה מזה שני עשורים, קו טיסות ישיר וסדיר מגרמניה לאילת

לאחר 20 שנים בהן לא התקיים כל קשר אווירי בין גרמניה לאילת, הודיעה חברת התעופה הגרמנית "גרמניה" אשר החלה בשבוע שעבר באופן רשמי את פעילותה כחברת תעופה סדירה בישראל על ידי הפעלת טיסות ישירות, חדשות וסדירות לשני יעדים בגרמניה – המבורג והיער השחור/באדן באדן, כי בחורף 2015 תפעיל לראשונה גם קו טיסות ישיר, סדיר, חדש וייחודי מדיסלדורף לאילת. את ההודעה הרשמית, מסרה החברה בשבוע שעבר, במסגרת יריד התיירות ITB שנערך בברלין בו השתתפו סגן וממלא מקום ראש העירייה ויו"ר תאגיד התיירות העירוני – אלי לנקרי, מנכ"ל התאגיד – יוסי חן, יו"ר התאחדות מלונות אילת – חיים סלמי, מנכ"ל ההתאחדות – שבי שי ונציגי משרד התיירות. הקו הישיר מדיסלדורף לאילת מתוכנן להיפתח לקראת תחילת נובמבר 2015  ויפעל בשלב ראשוני פעם בשבוע באופן סדיר. עוד תציע החברה גם טיסות מאילת לגרמניה/דיסלדורף החל מ- 99 יורו לכיוון. הזמנות לקו החדש ניתן יהיה לבצע כבר מה – 21.3.2015. הקו יאפשר לתיירים רבים מגרמניה לבקר בנוחות ובקלות בעיר הנופש הדרומית ויהווה סנונית של תיירות חורף מגרמניה.

חברת "גרמניה" הינה החברה הראשונה שפותחת טיסות סדירות ל/מ אילת ל/מ גרמניה, לאחר שלמעלה מ – 20 שנים לא היה כל קשר אווירי עם גרמניה ולמעלה מ – 6 שנים בהן לא היו כלל טיסות סדירות לאילת משום יעד בעולם. אילת נבחרה על ידי החברה מבין 8 יעדים בעולם, ביניהם עקבה ותצטרף עם הפעלת הקו לכ-140 יעדים ביניהם ערי נופש מובילות כמו: קפריסין, האיים הקנריים, טנריף וכן לערים גדולות כמו לונדון. העיר דיסלדורף נבחרה בזכות מיקומה הגיאוגרפי וקרבתה להולנד ובלגיה המאפשר חיבור השדה לטיסות המשך רבות ונוחות,  באופן שיאפשר לתיירים רבים גם ממדינות אחרות באירופה לבקר בקלות ובנוחות בעיר אילת ובים האדום. בשלב ראשון הטיסות ינחתו בשדה התעופה "עובדה", אך בעתיד מתוכננות הטיסות לעבור לשדה התעופה החדש שנבנה בתמנע.

ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, ציין כי מדובר בבשורה חשובה לתיירות הנכנסת לאילת. "אין לי ספק שקו חדש זה ישמש כקו מוביל לקראת פתיחת קווים נוספים מגרמניה. אנו כאן באילת נערך נכון לקליטת התיירות הגרמנית באילת, תוך כוונה לגרום לכך ששהייתם תהיה חוויה נעימה״. אלי לנקרי, סגן וממלא מקום - ראש העירייה ויו״ר התאגיד העירוני לתיירות הוסיף: ״מדובר בסנונית ראשונה שאחריה, כך אני מקווה יגיעו עוד חברות. כבר ביריד עצמו גילו עניין באילת עוד חברות ומקווה שבקרוב נוכל להיות אנשי בשורות״. עוד ציין לנקרי, כי אין ספק שלהקמת שדה התעופה הבינלאומי בתמנע יש השלכות על ההחלטות הללו כשהחברות מביטות כבר קדימה. השניים ברכו על שיתוף הפעולה בין העירייה ותאגיד התיירות העירוני לבין משרד התיירות והתאחדות המלונות. שיתוף פעולה שנשא פירות ויימשך באותה מגמה.

 

 

חשוב לציין שגם תושבי אילת יוכלו ליהנות מהטיסות הבינלאומיות ומהמחירים האטרקטיביים המוצעים. החברה כבר הודיעה, כי בכוונתה להציע מחירים אטרקטיביים ביותר וגם אפשרות נוספת וזולה לישראלים הטסים לגרמניה ואירופה, דבר שיקל בעיקר על תושבי אילת והדרום לטוס לאירופה בנוחות ובקלות.  כמו כן, תהיה אפשרות לרכוש כרטיס משולב של החברה הכולל את תל אביב ואילת ויעדים שונים בגרמניה. מחירי הטיסות החל מ-99 יורו לכיוון!  ניתן יהיה להזמין דרך כל סוכני הנסיעות, באתר האינטרנט או דרך מרכז ההזמנות של החברה בישראל.         

גם שר התחבורה והבטיחות בדרכים - ישראל כץ, ברך על שיתוף הפעולה וציין, כי פתיחת הקו החדש בין דילסדורף לאילת, הוא פרי הסכם השמיים הפתוחים, שנחתם עם האיחוד האירופי והביא לגידול משמעותי במספר הטיסות בין ישראל למדינות האיחוד. לדבריו, הסכם השמיים הפתוחים פתח בפני הציבור הישראלי מגוון רחב של אפשרויות ויעדים לחו"ל ובמחירים זולים במיוחד. "ההסכם שנחתם עם האיחוד האירופי, הביא לגידול משמעותי בחברות התעופה המפעילות טיסות לישראל וממנה, והתחרות בענף מאפשרת לראשונה לצרכן הישראלי, לרכוש כרטיס טיסה ליעדים חדשים מכל רחבי אירופה ובמחירים אטרקטיביים במיוחד". שר התיירות - ד"ר עוזי לנדאו הדגיש אף הוא, כי משרד התיירות משקיע מאמצים במטרה להרחיב את היצע חברות התעופה הטסות לישראל. "מרבית תושבי העיר אילת מתפרנסים מענפי התיירות השונים ועל כן לתיירות הנכנסת לאילת חשיבות מכרעת למינוף כלכלי, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולפיתוחה של העיר. המשבר הכלכלי ברוסיה ממשיך לתת אותותיו ולהוביל לירידה בתיירות מיעד זה ואנו מאמינים שטיסה זו תפתח את שערי העיר לשווקים חדשים ותחזק אותה. זוהי הטיסה הסדירה הראשונה שמגיעה מגרמניה לאילת ואנו גאים בהישג משמעותי זה ומברכים את חברת "גרמניה" על החלטתה".                                                                                        

חברת התעופה "גרמניה" היא אחת מחברות התעופה הוותיקות בגרמניה ומפעילה כיום רשת נתיבי טיסה לכ-140 יעדים באירופה, צפון אפריקה, מערב אסיה והמזרח התיכון באמצעות צי של 24 מטוסים. כאמור, החל מהשבוע תפעיל החברה שני קווים ייחודיים מתל אביב: טיסה ישירה להמבורג בצפון גרמניה וטיסה ישירה לבאדן באדןהיער השחור (קארלסרוהה) בדרום גרמניה. להמבורג יצאו הטיסות מת"א פעמיים בשבוע בימי שלישי וחמישי, ליער השחור - באדן באדן (קארלסרוהה) יצאו הטיסות פעם בשבוע בימי שני.

פול סקודלרו מנהל מכירות ישראל, חברת "גרמניה":  "הקו החדש הישיר המתוכנן מדיסלדורף לאילת יאפשר לתיירים רבים בעיקר מגרמניה והולנד לטוס ישירות ולבקר באילת החמימה שהינה מקום מצוין לחופשות ליד הים האדום המרהיב ודרך נוספת לטייל בישראל, אנו גם נרגשים מפתיחת הקווים הישירים החדשים מתל אביב להמבורג והיער השחור/באדן באדן שיהפכו את היעדים בצפון ודרום גרמניה לנוחים, קלים ונגישים יותר מתמיד עבור המטיילים ואנשי העסקים הישראלים".

מצורפת תמונה - מטוס טיסה סדירה של "גרמניה איירליינס" נוחת בישראל לראשונה בשבוע שעבר. צילום: לירן אדרי.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד