מהדקים יחסים עם גוואטמלה

9/03/2015
מהדקים יחסים עם גוואטמלה (הגדל)

מהדקים יחסים עם גוואטמלה

קונסול גוואטמלה בישראל - וולטר זפדה פלומו, נפגש עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי במסגרת הידוק היחסים הבינלאומיים. מדובר במפגש ראשון וייחודי מסוגו עם נציגי הרפובליקה הגוואטמלית שבמהלכו ביקש הקונסול מראש העירייה להמליץ על מועמדים לקונסול כבוד של גואטמלה באילת ולבחון אפשרות לחתימת ברית ערים תאומות עם העיר אנטיגואה שבגוואטמלה. את ביקורו של הקונסול בעיר ליווה שמוליק תגר – מזכיר ועדת ערים תאומות ומי שאחראי על קידום ופיתוח קשרי החוץ של העיר אילת.

בראשית המפגש, קיבל הקונסול סקירה מקיפה אודות העיר אילת מראש העירייה, אשר ציין כי העיר אילת מברכת שיתופי פעולה מסוג זה ותשמח להדק את היחסים עם גוואטמלה ואף לקדם ברית עם עיר תאומה בגוואטמלה, שתצטרף ל – 12 ערים תאומות לאילת עמן מתקיימים קשרי חוץ, קהילה ותיירות הדוקים מאוד. הקונסול הציע את העיר אנטיגואה כעיר תאומה לאילת בשל אופייה התיירותי.

העיר אנטיגואה נחשבת לעיר תיירות עתיקה עם היסטוריה רבת שנים ואתרי שימור רבים. העיר נחשבה מאז הקמתה כבירתה של הרפובליקה הגוואטמלית עד רעידת האדמה הידועה שהתקיימה ביבשת. העיר ידועה מאוד בזכות האדריכלות הייחודית והצבעוניות שלה, אשר נשמרו לאורך שנים רבות. הקונסול ציין, כי גוואטמלה מתעניינת מאוד בעיר אילת לאור התפתחותה בשנים האחרונות בשני נושאים עיקריים וחשובים: פיתוח אנרגיה סולרית ומיגור תופעת האלימות ברחובותיה. הקונסול הוסיף וציין כי גואטמלה עוקבת אחר נושאים אלו ותשמח ללמוד על כך מאילת. בנוסף ציין הקונסול כי הם ישמחו לפתח ולקדם את קשרי המסחר בתחום הקפה בין אילת וגוואטמלה.

כהרגלו העניק ראש העירייה לקונסול את סיכת העיר ובנוסף אלבום תמונות המסכם את 60 שנותיה הראשונות של אילת עם הקדשה אישית. הקונסול סיכם את הפגישה בהתרגשות רבה וציין, כי ישמח לקדם את כל הנושאים שעלו בפגישה שמטרתם קירוב והידוק היחסים עם גוואטמלה.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד