עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מהדקים יחסים עם גוואטמלה

9/03/2015
מהדקים יחסים עם גוואטמלה (הגדל)

מהדקים יחסים עם גוואטמלה

קונסול גוואטמלה בישראל - וולטר זפדה פלומו, נפגש עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי במסגרת הידוק היחסים הבינלאומיים. מדובר במפגש ראשון וייחודי מסוגו עם נציגי הרפובליקה הגוואטמלית שבמהלכו ביקש הקונסול מראש העירייה להמליץ על מועמדים לקונסול כבוד של גואטמלה באילת ולבחון אפשרות לחתימת ברית ערים תאומות עם העיר אנטיגואה שבגוואטמלה. את ביקורו של הקונסול בעיר ליווה שמוליק תגר – מזכיר ועדת ערים תאומות ומי שאחראי על קידום ופיתוח קשרי החוץ של העיר אילת.

בראשית המפגש, קיבל הקונסול סקירה מקיפה אודות העיר אילת מראש העירייה, אשר ציין כי העיר אילת מברכת שיתופי פעולה מסוג זה ותשמח להדק את היחסים עם גוואטמלה ואף לקדם ברית עם עיר תאומה בגוואטמלה, שתצטרף ל – 12 ערים תאומות לאילת עמן מתקיימים קשרי חוץ, קהילה ותיירות הדוקים מאוד. הקונסול הציע את העיר אנטיגואה כעיר תאומה לאילת בשל אופייה התיירותי.

העיר אנטיגואה נחשבת לעיר תיירות עתיקה עם היסטוריה רבת שנים ואתרי שימור רבים. העיר נחשבה מאז הקמתה כבירתה של הרפובליקה הגוואטמלית עד רעידת האדמה הידועה שהתקיימה ביבשת. העיר ידועה מאוד בזכות האדריכלות הייחודית והצבעוניות שלה, אשר נשמרו לאורך שנים רבות. הקונסול ציין, כי גוואטמלה מתעניינת מאוד בעיר אילת לאור התפתחותה בשנים האחרונות בשני נושאים עיקריים וחשובים: פיתוח אנרגיה סולרית ומיגור תופעת האלימות ברחובותיה. הקונסול הוסיף וציין כי גואטמלה עוקבת אחר נושאים אלו ותשמח ללמוד על כך מאילת. בנוסף ציין הקונסול כי הם ישמחו לפתח ולקדם את קשרי המסחר בתחום הקפה בין אילת וגוואטמלה.

כהרגלו העניק ראש העירייה לקונסול את סיכת העיר ובנוסף אלבום תמונות המסכם את 60 שנותיה הראשונות של אילת עם הקדשה אישית. הקונסול סיכם את הפגישה בהתרגשות רבה וציין, כי ישמח לקדם את כל הנושאים שעלו בפגישה שמטרתם קירוב והידוק היחסים עם גוואטמלה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד