עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בוקר זמר - ילדי אילת שרו שירי אהבה לארץ ישראל

25/02/2015
בוקר זמר - ילדי אילת שרו שירי אהבה לארץ ישראל (הגדל)

 בוקר זמר - ילדי אילת שרו שירי אהבה לארץ ישראל

2,500 ילדי אילת מכיתות ד'-ו' בכל בתי הספר שרו שירת רבים, בבוקר זמר המתקיים זו השנה השביעית. בוקר הזמר יוחד השנה לשירי אהבה לארץ ישראל על רקע מבצע הלחימה "צוק איתן" בקיץ האחרון, אשר חיזק בכולנו את האהבה למולדת. אורחי הכבוד באירוע היו חה"כ מאיר     שטרית – חבר השדולה לקידום הזמר העברי, ד"ר לאה וד"ר שמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין ז"ל, שנפל במבצע "צוק איתן". העיניים לא נותרו יבשות, כששרו הילדים את השיר "ארץ צבי", השיר שהתנגן כרינגטון בטלפון הסלולרי של הדר גולדין ז"ל. את בוקר הזמר חתמו בשירה מאיר יצחק הלוי ומאיר שטרית, ששרו ביחד עם התלמידים את השיר "לחיי העם הזה".

את בוקר הזמר פתחה מקהלת הילדים העירונית "צלילי מדבר", שמוביל אגף החינוך, בניצוחה של אמור עמוסי. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מי שיזם את בוקר הזמר ברך את הילדים: "יקיריי, השירה העברית בצוותא כחלק מההוויה הישראלית מחממת לב. אני שמח להעניק לכל אחת ואחד מכם, ביחד עם הצוות את החוויה הנפלאה הזו במסגרת בוקר הזמר, שמרגש כל פעם מחדש". מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך שמובילה את הפרויקט מראשיתו ומנחה את האירוע מידי שנה, ציינה: "בהנחיית המורים למוסיקה והמחנכים הוסיפו התלמידים שירים נוספים לתרמילם המתמלא בכל שנה, למדו את הסיפור שעומד מאחורי כל שיר, נחשפו לאוצר מילים עבריות וחוו חווית שירה, שהיא ערש תרבות השירה הישראלית".

גם השנה ליוו את שירת התלמידים, המוסיקאים - אמיר חיים וענבל בן חיים, ביחד עם שמוליק לוי, שמנהל את הפרויקט. השנה, נפרדה העיר אילת בצער ממיכאל גולדמן ז"ל, שליווה בנגינתו את בוקר הזמר מראשיתו. על הבמה הוצב פסנתר נוסף ועליו פרח לזכרו. "בחרנו להשאיר את מקומו של מיכאל על הבמה ובכך להשאירו בלבנו" ציינה מירי קופיטו.

בוקר הזמר שהחל ביוזמה של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כחלק מעידוד לשירה בצוותא והכרת הזמר העברי מתקיים כאמור, זו השנה השביעית. בכל שנה נבחר נושא מרכזי או יוצר ונבחרים כ- 20 שירים פרי יצירתו, אותם לומדים הילדים לשיר, בהנחיית המורות למוסיקה בבתי הספר. את האירוע מפיקות גם השנה מטעם אגף החינוך במינהל שח"ק, מירל'ה הראל ומירב אפק. בשנים עברו שרו התלמידים משירי נעמי שמר, שירי הלהקות הצבאיות כתפילה לשחרורו של גלעד שליט, "שירים שעשו עליה", משיריו של היוצר חתן פרס ישראל, אהוד מנור ז"ל, שיריו של יהורם גאון שאף כיבד בנוכחותו ושר את שיריו ביחד עם הילדים בשנה שעברה והשנה כאמור, שירי אהבה לארץ ישראל.

 

צילום: יהודה בן יתח

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד