עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ישיבת מועצת עיר חגיגית

25/02/2015
ישיבת מועצת עיר חגיגית (הגדל)

ישיבת מועצת עיר חגיגית

מאות מתושבי אילת הגיעו לישיבת מועצה חגיגית, לציון 66 שנים לשחרור אילת, שהתקיימה אתמול (ג') במתנ"ס שחמון. כמידי שנה בישיבת המועצה החגיגית הוענקו אותות הערכה והוקרה למצטיינים. השנה הוענקו אותות לסמו סמוראי, מנהל היחידה לשיתוף פעולה אזורי, לסמ"ר אלדד גושן שזכה בצל"ש מפקד החטיבה בשל הגבורה שהפגין במהלך מבצע "צוק איתן" ולחטיבה המרחבית אילת, זכתה בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות.

 

בפתח הישיבה  ברכו את העיר, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, חה"כ מאיר שטרית, שהיה אורח כבוד ורבני העיר – הרב משה הדאיה שליט"א והרב יוסף הכט שליט"א. עוד במהלך הישיבה נשאה דברים, ליאור לוי - בתו של רחמים לוי ז"ל, מי שהיה יו"ר עמותת המייסדים וקראה לחברי מועצת העיר להמשיך ולפעול למען הנצחת מורשתה של העיר ולהמשך קידומה כחזונם של המייסדים.

 

להלן תיאור פועלם של מקבלי אותות ההוקרה:

סמו סמוראי

סמו סמוראי, תושב העיר אילת מזה 55 שנים, שימש כמזכיר העיר בין השנים 1975-1988, כבר אז החל במסגרת תפקידו ביצירת קשרים עם שכנינו מדרום וממזרח, על מנת לקדם שיתוף פעולה אזורי. מאז שנת 2004 ובעידוד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, עוגן תפקידו של סמו ומאז הוא משמש כמנהל היחידה לשיתוף פעולה אזורי. בין היתר, ניהל סמו במסגרת תפקידו 9 ועדות משותפות עם שכנינו מעקבה וּפעל בכל נושא חוצה גבולות בעל אינטרסים משותפים לאזור, כמו שמירה על ניקיון המפרץ, איכות סביבה, כלכלה, תיירות ועוד. זאת לצד ליווי הקונסולים וגורמים בכירים, אירוח משלחות וביקורים רשמיים, טיפול בהעסקת עובדים מירדן ועוד. בזכות קשרים אישיים שרקם סמו עם השנים, היכרותו עם האזור ועם המנטליות של הצדדים ולמרות המצב הביטחוני שמפר לעתים את השקט באזור, נמשך הקשר הרציף ושיתופי הפעולה ההדדיים, אותם דואג סמו לשמר ולטפח במסירות, בצניעות ובמקצועיות.

על כל אלה ועל תרומתו רבת השנים ופועלו לקידום יחסי ישראל-ירדן, זכה סמו באות הוקרה ממשרד החוץ. בזכות כך, הוקירו ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וחברי מועצת העיר את  פועלו של סמו, לחיזוק שיתופי הפעולה ולהשכּנת שכנות טובה באזור, בברכת יישר כוח והמשך עשייה ברוכה.

 

סמל ראשון אלדד גושן

אלדד, בוגר בית הספר התיכון ע"ש "בגין", חייל אילתי, חובש קרבי ביחידת יהל"מ יחידת הנדסה למשימות מיוחדות, המהווה אחת מיחידות העילית של צה"ל, זכה בצל"ש מפקד החטיבה, בזכות מעשה גבורה שהפגין במהלך מבצע "צוק איתן".

 

בתאריך 23.7.2014 במהלך תקיפת מנהרת טרור מצד כוחותינו, התפוצץ מטען חבלה סמוך לאחד הכוחות ומעוצמתו נהרגו מפקדים ולוחמים. סמל ראשון אלדד גושן, חובש קרבי, שמע את הדיווח על האירוע ברשת הקשר ורץ למקום הפיצוץ, למרות שלא נמנה על צוות החילוץ. הוא נזעק לעזרת חבריו והגיש לפצועים טיפול ראשוני, במקום בו נמצאו מלכודות של מטעני חבלה רבים תוך סיכון עצמי גבוה. בפעולות הרפואיות שביצע סמל ראשון אלדד גושן הוא הציל את חייהם של פצועים והפחית את חומרת הפגיעה של אחרים.

בזכות מעשה גבורתו, זכה אלדד בצל"ש מפקד החטיבה. את מעשה גבורתו, אומץ לבו ונחישותו הוקירו ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וחברי מועצת העיר, בברכת יישר כוח וכה לחיי.

 

חטיבה מרחבית אילת

החטיבה הוקמה לפני שלוש שנים וכבר הוכיחה יכולות וביצועים, בזכותם הוענק לה פרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות. חטיבת אילת הינה החטיבה המרחבית השלישית בעוצבת "אדום" בנוסף לחטיבה המרחבית "שגיא" ולחטיבה המרחבית "ערבה". החטיבה בפיקודו של אלוף משנה (אל"מ) אבי דהן ובתחילת דרכה בפיקודו של אלוף משנה (אל"מ) רועי בארי, הוקמה כחלק מתפיסה מבצעית חדשה של צה"ל, אשר ללא ספק מספקת ביטחון ותחושת ביטחון לתושבי העיר אילת ואורחיה ולזכותה נזקפת ירידה משמעותית בחדירת מסתננים לאילת, שצומצמה כמעט לאפס בזכות פעילויות מבצעיות והקמת הגדר לאורך הגבול, כך גם בטיפול בתופעת ההברחות. בתוך השגרה המבצעית האינטנסיבית, רקמה החטיבה הצעירה קשר עם הקהילה כחלק מתכנית עירונית של עידוד לגיוס משמעותי בצה"ל. חיילי החטיבה אימצו את בית הספר התיכון ע"ש "רבין" ובנוסף נרתמים חיילי החטיבה למבצעים התנדבותיים בעיר. הגאווה המקומית של היחידה לא מסתכמת רק בפעולותיה אלא גם על תג היחידה הנושא את סמל הנפת דגל הדיו ביום שחרור אילת.

על כל אלה ועל פועלם להעלאת תחושת הביטחון והגברת ביטחונם של תושבי אילת ואורחיה, זכתה החטיבה בפרס הרמטכ"ל. בזכות כך הוקירו ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וחברי מועצת העיר את  פועלם של חיילי החטיבה ומפקדיה, בברכת חזק ואמץ, יישר כוחכם.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד