אילטמון – חידון חמיצר לאילת

23/02/2015
אילטמון – חידון חמיצר לאילת (הגדל)

אילטמון – חידון חמיצר לאילת

כ-700 תלמידי כיתות ו' מכל בתי הספר היסודיים השתתפו השנה בחידון אילת שכלל 66 חרוזי חידה כמניין שנותיה של העיר אילת, אותם יצר החידונאי, דן חמיצר. ביום רביעי האחרון, נערך גמר החידון באתר אום רשרש. שלושת בתי הספר שצברו את מירב הנקודות על 66 חרוזי החידה, זכו בגביע "דגל הדיו" ובתעודה "כיתת חכמי אילת" ואלה הם: במקום הראשון, בית ספר "תל"י הרי אילת", במקום השני בית ספר "היובל" ובמקום השלישי בית ספר "צאלים".

 

זו השנה השלישית, בה מתקיים חידון חמיצר - "האילטמון" שהחליף את חידון אילת המסורתי. את חוברת הלמידה עבת הכרס החליף אתר אינטרנט אינטראקטיבי "בעקבות אוצרות אילת", את פאנל המתמודדים באולם החליף אתר אום רשרש, את השאלות החליפו חידות ועל הכל ניצח החידונאי, דן חמיצר.

 

משך חודשיים התמודדו תלמידי כיתות ו' עם שתי חידות שבועיות בנושא אילת והוכיחו את יכולתם בחידון המסכם, שנערך כאמור בשבוע שעבר. החידות הזמינו "חשיבה מחוץ לקופסה" ואתגרו את כלל ילדי בתי הספר. לצורך החידון הוקם האתר "אוצרות אילת" המאפשר גלישה חופשית אל שלל מקורות הידע בנושא אילת. ביום השיא (ד') קיבלו התלמידים את ערכת חידות האילטמון המכילה 66 חרוזי חידה, כמניין שנות שחרורה של אילת. את יריית הפתיחה נתן ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בבית ספר "צאלים", אז הוסרה חותמת השעווה ששמרה על הערכה סגורה והתלמידים החלו לפתור את החידות. לתלמידים היתה אפשרות לגלוש באתרים השונים, לקבל עזרה של חבר טלפוני, הורים, חברים, ותיקי אילת. לבית הספר שזכה במירב הנקודות הוענק גביע "דגל הדיו". התלמידים המשתתפים בחידון יקבלו את "תעודת חכמי אילת". 

אתגר נוסף שהוצב השנה, היה חידה שנדרש כל בית ספר להכין ואשר עברה את אישורו של חמיצר.  בטקס הסיום, עלו נציגים מכל בתי הספר, אשר נדרשו לפתור את החידה של עמיתיהם. ההתרגשות בקרב התלמידים שהיו בקהל היתה גדולה וכך גם המתח. בטרם הכריזו על הזוכים, פתר דן חמיצר מעל הבמה את 66 החידות. במהלך הטקס, נהנו התלמידים ממחרוזת שירי אילת, בביצוע להקת "רוח דרומית". את החידון, כחלק מאירועי חודש החינוך הפיקו גם השנה, מירה'לה הראל ומירב אפק.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד