עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תערוכת אומנות בנייר

18/02/2015
תערוכת אומנות בנייר (הגדל)

תערוכת אומנות בנייר

גלריית האמנים התמלאה מפה לפה בתערוכת אומנות הנייר "ARTנייר" שנפתחה במוצאי שבת האחרונה, בגלריית האומנים באילת. התערוכה מארחת אמנים מהארץ ומחו"ל, ביניהם גם אמנים סינים מהעיר ינצ'ואן – עיר תאומה לאילת, שנענו להזמנת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי במסגרת קשרי הערים התאומות ושיתופי הפעולה. התערוכה תוצג למשך חודשיים.

התערוכה מציגה את הנייר על כל סוגי השימוש האפשרי באמנות: פיסול בעיסות נייר, אמנות האוריגמי, תחרה מנייר, תכשיטים מנייר, חיתוך נייר, תמונות  מנייר, סוגי נייר שונים, תהליך ייצור הנייר ועוד. האמנים המציגים בתערוכה הם בעלי שם בארץ ובעולם בתחום הנייר, ביניהם: מאיר סלומון, מירי גולן ופול ג'קסון (המרכז הישראלי לאוריגמי),לאורה בורנאה, ליאת בינימיני אריאל, יעל פרידמן, פאני אליאס, תינה ונדט, איתמר בגליקטר, חדווה אמסטר, ליזה מליש, דפנה ירום, תות נייר, חיה ויסהואז, אילן מויאל, חנה הולנדר, ורוני בלחסן. מבין האמנים מסין:   Chen Guohong, He Lihong, Ni Shihua, Fu Zhaoe 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והמנהל האמנותי - אמיר אלקיים ברכו את האמנים ואת הבאים ודיברו בעיקר על העושר התרבותי שהולך ומתעצם בעיר אילת, הן בזכות אמנים אילתים רבים וטובים והן בזכות אירוח של אירועי תרבות במגוון תחומים. 

פתיחת התערוכה הייתה הפעם בסימן שיתוף הקהילה ובטקס מכובד ומרשים הופיעה מקהלת הילדים העירונית "צלילי מדבר" בניצוחה של אמור עמוסי ובניהולה של מירב אפק.  

גלריית האמנים שהוקמה באילת לפני חמש שנים מהווה בית לאמני אילת ומציגה תערוכות רבות ומגוונות לצד הבינאלה לאמנות שמתקיימת זו השנה השלישית באילת ואשר מציגה גם היא את התוצרים של אמני אילת במגוון סגנונות. מאז חידוש הגלריה לפני כשנתיים ועם מינויו של אמיר אלקיים כמנהל האמנותי של הגלריה, מתקיימות במקום תערוכות רבות, הנותנות ביטוי לאמנים מאילת, מהארץ ומהעולם ומאפשרת שיתופי פעולה עם ערים תאומות גם בתחום האמנות. כזכור, לפני כשנתיים התארחו באילת 12 אמנים מהעיר קאמפן שבהולנד – עיר תאומה לאילת, והפעם, כאמור הוצגו יצירותיהם של אמנים מינצ'ואן שבסין.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד