חוגגים ט"ו בשבט בגן הבוטני של אילת בסימן אהבה לטבע

2/02/2015
חוגגים ט"ו בשבט בגן הבוטני של אילת בסימן אהבה לטבע (הגדל)

חוגגים ט"ו בשבט בגן הבוטני של אילת בסימן אהבה לטבע

 

500 עצי אהבה יימכרו בעלות מיוחדת, חלק מהכנסותיה ייתרמו לטובת שיקום הצמחייה בשמורת עין עברונה.

ט"ו בשבט באילת יצוין השנה, כמחווה והוקרה לאוצרות הטבע הייחודיים והנדירים הסובבים את העיר אילת וסביבתה. באירוע שיתקיים ביום שבת הקרוב, בגן הבוטני של אילת יימכרו בעלות  מיוחדת 500 "עצי אהבה", הרווחים מהמכירה ייתרמו על ידי הגן לטובת שיקום הצמחייה שנפגעה באסון האקולוגי שפקד לאחרונה את שמורת "עין עברונה" כתוצאה מזרימת נפט.

באירוע שיתקיים ביום שבת הקרוב (7.2), החל מהשעה 11:00 בבוקר יוארו בזרקור, ערכי הטבע המובילים באוויר בים וביבשה, חשיבותם ותרומתם לחיינו ולסביבתנו. במסגרת זו, תתקיים תערוכה ייחודית על "קירות הטבע", היכרות עם עולם הציפורים הנדיר המתקיים באזורנו, מפגשים על היבשה עם דוגמאות מאוצרות הים האדום ופעילויות להעמקת הקשר עם האדמה והצמחייה המותאמת לתנאי האקלים והקרקע באילת וסביבתה. כל זאת לצד הפעלות אמנותיות ומקוריות של הגופים הירוקים והאטרקציות התיירותיות הסביבתיות המובילות של אילת וביניהן: הרשות לשמירת הטבע, החברה להגנת הטבע, היחידה לאיכות הסביבה, פארק המצפה התת ימי, ריף הדולפינים, פארק הצפרות, "שומרי המפרץ" וכמובן – הגן הבוטני של אילת. לראשונה השנה, משתתף באירוע גם תאגיד המים העירוני, "עין נטפים", אשר יציג מעט מפעילותו החינוכית ויממן מופע של "ד"ר מולקולה" בנושא המים. מופע נוסף של "ד"ר מולקולה" בנושא הפרדת פסולת ומיחזור יתקיים בחסות היחידה לאיכות הסביבה בעירייה, אשר פועלת רבות להטמעת הנושא במערכת החינוך, בענף התיירות ובקרב תושבי העיר.

כמחווה של "הגן הבוטני" לשמורת "עין עברונה" ובמסגרת אחת ממטרות - העל של הגן להעשרת הצמחייה והטמעת זנים נדירים וצמחייה נכחדת למדבר באזור, וכחלק מהתפיסה  הבסיסית של הגן מצהיר יורם נדל, אחד מבעליו של הגן: "אנו רואים שליחות רבה בכך שנסייע לשיקום נזקי האסון בעברונה באמצעות העברת  מסר של אהבה, כאשר 500 "עצי אהבה" ימכרו באירוע בעלות מיוחדת והרווחים מהמכירה ייתרמו על ידי הגן לטובת שיקום הצמחייה שנפגעה באסון האקולוגי בשמורה. הכסף שייאסף יוקצה למטרות גידול צמחייה/הנבטה ושתילה על פי דרישות רשות הטבע והגנים והגופים האמונים על שיקום השמורה".

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד