עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חוגגים ט"ו בשבט בגן הבוטני של אילת בסימן אהבה לטבע

2/02/2015
חוגגים ט"ו בשבט בגן הבוטני של אילת בסימן אהבה לטבע (הגדל)

חוגגים ט"ו בשבט בגן הבוטני של אילת בסימן אהבה לטבע

 

500 עצי אהבה יימכרו בעלות מיוחדת, חלק מהכנסותיה ייתרמו לטובת שיקום הצמחייה בשמורת עין עברונה.

ט"ו בשבט באילת יצוין השנה, כמחווה והוקרה לאוצרות הטבע הייחודיים והנדירים הסובבים את העיר אילת וסביבתה. באירוע שיתקיים ביום שבת הקרוב, בגן הבוטני של אילת יימכרו בעלות  מיוחדת 500 "עצי אהבה", הרווחים מהמכירה ייתרמו על ידי הגן לטובת שיקום הצמחייה שנפגעה באסון האקולוגי שפקד לאחרונה את שמורת "עין עברונה" כתוצאה מזרימת נפט.

באירוע שיתקיים ביום שבת הקרוב (7.2), החל מהשעה 11:00 בבוקר יוארו בזרקור, ערכי הטבע המובילים באוויר בים וביבשה, חשיבותם ותרומתם לחיינו ולסביבתנו. במסגרת זו, תתקיים תערוכה ייחודית על "קירות הטבע", היכרות עם עולם הציפורים הנדיר המתקיים באזורנו, מפגשים על היבשה עם דוגמאות מאוצרות הים האדום ופעילויות להעמקת הקשר עם האדמה והצמחייה המותאמת לתנאי האקלים והקרקע באילת וסביבתה. כל זאת לצד הפעלות אמנותיות ומקוריות של הגופים הירוקים והאטרקציות התיירותיות הסביבתיות המובילות של אילת וביניהן: הרשות לשמירת הטבע, החברה להגנת הטבע, היחידה לאיכות הסביבה, פארק המצפה התת ימי, ריף הדולפינים, פארק הצפרות, "שומרי המפרץ" וכמובן – הגן הבוטני של אילת. לראשונה השנה, משתתף באירוע גם תאגיד המים העירוני, "עין נטפים", אשר יציג מעט מפעילותו החינוכית ויממן מופע של "ד"ר מולקולה" בנושא המים. מופע נוסף של "ד"ר מולקולה" בנושא הפרדת פסולת ומיחזור יתקיים בחסות היחידה לאיכות הסביבה בעירייה, אשר פועלת רבות להטמעת הנושא במערכת החינוך, בענף התיירות ובקרב תושבי העיר.

כמחווה של "הגן הבוטני" לשמורת "עין עברונה" ובמסגרת אחת ממטרות - העל של הגן להעשרת הצמחייה והטמעת זנים נדירים וצמחייה נכחדת למדבר באזור, וכחלק מהתפיסה  הבסיסית של הגן מצהיר יורם נדל, אחד מבעליו של הגן: "אנו רואים שליחות רבה בכך שנסייע לשיקום נזקי האסון בעברונה באמצעות העברת  מסר של אהבה, כאשר 500 "עצי אהבה" ימכרו באירוע בעלות מיוחדת והרווחים מהמכירה ייתרמו על ידי הגן לטובת שיקום הצמחייה שנפגעה באסון האקולוגי בשמורה. הכסף שייאסף יוקצה למטרות גידול צמחייה/הנבטה ושתילה על פי דרישות רשות הטבע והגנים והגופים האמונים על שיקום השמורה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד