עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קרן רש"י מרחיבה את הפעילות באילת

27/01/2015
קרן רש"י מרחיבה את הפעילות באילת (הגדל)

קרן רש"י מרחיבה את הפעילות באילת

לצד תמיכה במרכז תעסוקה שיקומי ובבית ספר "יעלים" כבית ספר על אזורי וכן בהפעלת תוכניות כמו "משכילה" – השכלה גבוהה לאימהות יחידניות, "ענבל" – מענה לקטינים  נפגעי עבירות מין, מיל"ת – מסגרת יום לימודים תוספתית, "רבדים" – מערך תמיכה לבתי ספר יסודיים, תכנית STEM ללימוד תחומי המדע והטכנולוגיה, ועוד פעילות תומכת משותפת עם מגבית קנדה, תרחיב הקרן את פעילותה השנה באילת בעוד מספר תוכניות, ביניהן: "נושמים לרווחה" בהובלת משרד הרווחה ובשיתוף ג'וינט ישראל במסגרתה ילוו מנטורים 50 משפחות שנקלעו לקשיים והבאתם לתפקוד כמשפחה ותא כלכלי, תוכנית "מגשימים" ללימודי סייבר בשותפות עם משרד הביטחון ועוד. על כך סוכם בביקור הנהלת הקרן בשבוע שעבר (ה') באילת, שכללה את יו"ר הקרן – (רב אלוף במיל') הרמטכ"ל לשעבר – גבי אשכנזי, מנכ"ל הקרן,  מנכ"ל מגבית קנדה – יוסי תנורי ומנכ"לי עמותות הבת של קרן רש"י.

 

בפתח הביקור התקיים דיון מטה של הנהלת הקרן ועמותות הבת שלה עם הנהלת העירייה וגורמי החינוך, הרווחה והקהילה בעירייה. בפתח הדיון סקר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את הפעילות העירונית ואת תרומתה של קרן רש"י בתוכניות השונות. יאיר באר – מנכ"ל עמותת "יחדיו" שזכתה במכרז העירייה להפעלת מרכז התעסוקה השיקומי הודיע, כי בקרוב יחל שיפוץ מאסיבי של המרכז על השטח שהקצתה העירייה והרחבתו בעתיד באופן שיאפשר להגדיל את היקף המועסקים במרכז מ – 70 כיום לעד 130 בטווח של השנים הקרובות.

 

גורמי החינוך דיווחו על הצלחת התוכניות בהן תומכת קרן "רשי" וביקשו להרחיבם. כך גם גורמי הרווחה, אשר ישיקו בתחילת החודש הבא תוכנית משותפת, "נושמים לרווחה" במסגרתה ילוו מנטורים כ – 50 משפחות שאותרו על ידי האגף לשירותים חברתיים בעירייה. תוכנית נוספת שתיבחן לשילוב באילת היא תוכנית "מגשימים" ללימודי סייבר במטרה להפוך את אילת למוקד פעילות מרכזי בתכנית למרכז חקר ופיתוח בתחום. התכנית נועדה לענות על הצורך הגובר במומחי סייבר במערכות צבאיות ואזרחיות כאחת ומתבססת על ההנחה, כי על ידי טיפוח בני נוער מוכשרים בפריפריה ניתן להגדיל באופן משמעותי את מאגר המועמדים לשירות ביחידות העילית הטכנולוגיות של צה"ל, במיוחד בחיל המודיעין, וכי צעירים אלה יובילו בעתיד את תעשיית ההיי-טק של ישראל. התכנית מיועדת לתלמידי תיכון בעלי יכולת גבוהה ונטייה לתחום המחשבים, ולא פחות מכך מחויבות, התמדה ומשמעת עצמית. תהליך ההכשרה יימשך שלוש שנים (י'-י"ב).

 

יו"ר הקרן  רא"ל (מיל.) גבי אשכנזי שיבח את פעילות העירייה. "כייף להשקיע במקום שמחזיר את ההשקעה. יש פה מנהיגות מובילה שיודעת לנצל את המשאבים ועירייה שמגיעה להישגים" ציין יו"ר הקרן.

  

בתום הדיון, ביקרו הגורמים במרכז התעסוקה השיקומי בניהולו של מאיר אליהו, שם התרשמו מהיקף הפעילות, סיירו בסדנאות ונפגשו עם המועסקים. עוד סיירו הגורמים בבית ספר "יעלים" בניהולה של אורנה כהן. במהלך הביקור התרשמו הנציגים מהפעילות בתחום המדעים, בתוכה הקמת מעבדות חקר הים וחקר החי, החממה, סיורים לימודיים, ימי שיא ועוד. עוד נחשפו הנציגים לאחת מהפעילויות שהחלו השנה - חוג למדעים לכיתות א-ו, אותו מפעילים מד"צים אשר עברו הכשרה בבית-יציב. החוג פועל בשעות אחר הצהריים ובמהלכו, מתנסים התלמידים בבניית דגמים להמחשת חוקים פיזיקליים ונושאים שונים במדעים. עוד ביקרו הנציגים בשיעורים בחקר החי, במדעי הים ובחממה. במסגרת הסיור במעבדות, שוחח אשכנזי עם התלמידים וכולם נהנו לצפות בסביבות הלמידה הייחודיות ובדרכי הלמידה החווייתיות. עוד במהלך הביקור בבית ספר "יעלים" שמח גבי אשכנזי לפגוש את השומר גבי ביטון, אשר שרת איתו ב"גולני"  במשך שלוש שנים ויחד העלו חוויות מהשירות הצבאי המשותף. ביקור נוסף, התקיים בבית ספר "אלמוג" שם פועלת תוכנית "רבדים".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד