עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עולים לאילת

21/01/2015
עולים לאילת (הגדל)

עולים לאילת

עשרות עולים מאוקראינה, שעלו לארץ בשנה החולפת, היישר לאילת, נפגשו השבוע עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ששמע מקרוב על הקליטה המוצלחת שלהם באילת. בשנת 2014 עלו לאילת כ - 500 עולים, למעלה ממחציתם דוברי רוסית. חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת הקליטה העירונית – ד"ר אולג צ'רנומוריץ שמלווה את העולים דיווח בסיפוק רב על קליטת עליה באילת שיכולה להוות מודל לשאר הערים בארץ. "המספר שגדל משנה לשנה של עולים הבוחרים להגיע היישר לאילת מעיד על היתרונות שלנו ועל הליך קליטה נוח ונעים".

 

באילת ישנם כ – 16,500 עולים המהווים 25% מכלל האוכלוסייה בעיר. בשנים האחרונות קולטת העיר, מידי שנה כ – 400 עולים. בשנת 2014 עלו לאילת כ – 500 עולים, מתוכם 65 דוברי צרפתית, 35 דוברי ספרדית, 380 דוברי רוסית ו - 20 דוברי אנגלית, הונגרית ועוד. בשנת 2013 קלטה העיר אילת 377 עולים, מתוכם 85 דוברי צרפתית, 154 דוברי רוסית, 47 דוברי אנגלית, 54 דוברי ספרדית. בשנת 2012 קלטה העיר 431, מתוכם 41 דוברי צרפתית, 223 דוברי רוסית, 71 דוברי אנגלית, 29 דוברי ספרדית.

 

ראוי לציין, כי בזכות עידוד הקליטה בעיר אילת, מפעילה העירייה את הפרויקט "עלייה קהילתית". מדובר בפרויקט ייחודי של משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית והקרן לידידות, בשיתוף הרשויות המקומיות המעודד עלייתן ארצה של קבוצות עולים ומסייע בקליטתן הקבוצתית באמצעות חבילת סיוע מיוחדת. גיבוש הקבוצה נערך בחו"ל עוד בטרם העלייה ועד לשילובה של הקבוצה בארץ. המטרה המרכזית של הפרויקט, להקל על קליטתם של העולים והשתלבותם בחברה באמצעות תמיכה מוגברת בתחומי הדיור, התעסוקה וחינוך הילדים. המשפחות משתלבות בקהילה באמצעות רכזים מיוחדים דוברי שפתם המלווים אותם אישית ובזכות תמיכת העולים הוותיקים מארץ מוצאם. ההנחה היא שהמסגרת הקהילתית מקלה על חבלי הקליטה ומאיצה את תהליך ההשתלבות בתעסוקה ובחברה.

 

במסגרת זו, מפעיל משרד הקליטה באילת, שלושה רכזים דוברי שפות ומידי שנה מיוצגת העיר אילת בירידי קליטה בחו"ל, בהם מייצג ראש העירייה, לא אחת את העיר אילת וזאת בזכות החשיבות המיוחסת לעידוד קליטה לאילת. מעבר לליווי אישי מרגע הגעתם לאילת הכולל טיפול בניירת בסיסית, רישום לגני ילדים ובתי ספר, מתקבלים העולים החדשים לעבודה בבתי מלון כבר בימים הראשונים של הגעתם לאילת כולל מגורים ומענק בסך 4,000 ₪ לאחר סיום לימודים באולפן וזאת בזכות הסכם עם רשתות ישרוטל ופתאל. בנוסף, מקבלים העולים החדשים 90% הנחה ארנונה בשנה הראשונה, לימודים חינם באולפן לעברית זאת לצד פעילות חברתית תרבותית מובנית לילדים ומבוגרים, שיעורי עזר לתלמידים, ועוד.

 

במפגש עם ראש העירייה, דיווחו העולים על קליטה נעימה ונוחה בעיר אילת. "העיר אילת חמה תרתי משמע" אמר ראש העירייה בחיוך וסיפר לעולים, כי הקהילה האילתית חמה ותומכת וכמוה גם הקהילה הרוסית שמעורה מאוד בתחומי התרבות, האמנות, המוסיקה, המחול וגם בחיים המקצועיים. ד"ר צ'רנומוריץ דיווח בסיפוק, כי רבים מהעולים השתלבו במשך השנים, בתפקידים בכירים באילת, ביניהם: רופאים, מורים, מהנדסי בניין, אדריכלים ועוד.

 

בסיום המפגש, הזמין ראש העירייה את העולים לטקס הנפת דגל הדיו שייערך בחודש הבא (26.2) והעניק לכל אחד מהם את סיכת העיר ודיסק שירי אילת של להקת רוח דרומית. לילדים העולים, העניק ראש העירייה ספר קריאה שנכתב במיוחד עבור ילדי אילת על הצמחייה המדברית באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד