עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קונוסליית כבוד לרפובליקה הצ'כית באילת

21/01/2015
קונוסליית כבוד לרפובליקה הצ'כית באילת (הגדל)

קונוסליית כבוד לרפובליקה הצ'כית באילת

לצד למעלה מ – 20 קונסוליות הפועלות באילת, נפתחה בשבוע שעבר (ה') קונוסוליית הכבוד של הרפובליקה הצ'כית. פתיחת הקונסוליה היא מהלך משלים לברית ערים תאומות שנחתמה לפני שנתיים עם העיר קרלובי וארי שבצ'כיה, אחת מ – 12 ערים תאומות ובזכות יחסים הדוקים שכללו ביקורי משלחות כולל אירוח הדדי של שני ראשי הערים.

 

טקס הפתיחה נערך במעמד שרת העבודה והרווחה של צ'כיה, שגריר צ'כיה בישראל – איבו שוורץ, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, וקונסול הכבוד של צ'כיה בדרום ישראל – דוד הרצקי. את משרד הקונסוליה באילת, שממוקם בבית הדקל, תאייש תושבת העיר, דוברת השפה – אווה זיו המשמשת כבר שנים ארוכות כנציגת שירות במוקד העירוני בעירייה.

 

לדברי דוד הרצקי, קונסול הכבוד של מחוז דרום בישראל, המכהן גם כיו"ר לשכת המסחר והתעשייה ישראל צ'כיה, תסייע הקונסוליה לאזרחים צ'כיים הזקוקים לכך, כמו גם סיוע קונסולרי עבור ישראלים שיש להם עסקים או צרכים קונסולריים אחרים עם צ'כיה. "מבחינתי פתיחת הקונסוליה באילת ומינויי לקונסול כבוד הוא רגע של סגירת מעגל משפחתי" אמר בהתרגשות הרצקי וציין כי משפחתו לפחות חציה, ממוצא צ'כוסלובקיה (סבא מסלובקיה וסבתא  מליברץ בצ'כיה). עוד ציין הרצקי: "צ'כוסלובקיה, ללא ספק נמנית בין ידידותיה הטובות ביותר של ישראל בעולם כבר שנים רבות. צ'כיה היא מדינה מסבירת פנים לתייר הישראלי, רוויה במורשת ותרבות יהודיות, והיא אחת המדינות הבודדות מחוץ לישראל שבהן ניתן לראות את דגל ישראל מתנופף מעל הכניסות לבתי מלון בכל רחבי המדינה. אייצג בגאווה את צ'כיה כאן באילת ובישראל כפי שכבר עשיתי בשנים האחרונות".

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי קידם בברכה את השרה, השגריר והקונסול וסיפר בגאווה על יחסים טובים והדוקים עם העיר התאומה קרלובי וארי, שכללו ביקור הדדי של ראשי הערים, ביקור של להקת הזמר העירונית "רוח דרומית", ביקור משלחת צוללים מקרלובי וארי באילת והיד עוד נטויה. את הרצקי ברך ראש העירייה להצלחה בהידוק היחסים כמו גם בהבאת תיירים מצ'כיה לאילת. השגריר הודה בשמו ובשם השרה על אירוח חם ולבבי וקיבל את ברכתו של ראש העירייה לקיים תערוכה באילת שתחשוף את התרבות הצ'כית בכלל ושל העיר התאומה קרלובי וארי בפרט.  

עוד במסגרת הביקור, ביקרו הנציגים הצ'כים במרכז יום לקשיש והתרשמו מעבודת הקודש הנעשית במקום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד