עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בקרוב תואר שני (M.Ed.) במכללת לוינסקי אילת

13/01/2015
בקרוב תואר שני (M.Ed.) במכללת לוינסקי אילת (הגדל)

בקרוב תואר שני (M.Ed.) במכללת לוינסקי אילת

כבר מעל 25 שנים מקיימת  מכללת לוינסקי לחינוך התל אביבית תכנית הכשרת מורים בעיר אילת, ממנה יצאו רבים מבכירי מערכת החינוך המקומית. לאחר שאישרה המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) את השלוחה באילת והעניקה לה הכרה רשמית כשלוחה של מכללת לוינסקי, תיפתח בסמסטר אביב הקרוב תכנית לימודים לתואר שני בהוראה ולמידה בשלוחת אילת.

 

התכנית מיועדת לבעלי תפקידים, לגננות ולמורים מנוסים בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד, המעוניינים לפתח את יכולותיהם ולהתקדם במערכת החינוך הן כמומחים בהוראה והן בהדרכה ובתפקידים נוספים.  הלימודים מתפרסים על פני ארבעה סמסטרים (שנתיים) במהלך יום לימודים אחד, ומשלבים למידה פנים אל פנים עם מפגשים וירטואליים ולמידה מרחוק. 

 

מטרת התכנית היא לאפשר ללומדים לפתח תובנות עשירות ומורכבות יותר של עבודתם היומיומית בבית הספר, לצייד אותם בידע ובכלים המאפשרים להם לתכנן את ההוראה בדרך יעילה יותר, להעריך את עבודתם ולהכשיר אותם לתפקיד של סוכני שינוי באמצעות פיתוח תכניות לימודים  בבתי ספר. ראשי המכללה מסבירים כי מדובר בנדבך נוסף ב"תכנית האב" לייצר מערכת הכשרת מורים מקומית חדשנית, עם דגש על מצוינות, ערכיות וראייה מערכתית, המתבססת על אנשי העיר וסביבתה.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שותף פעיל בקשר בין העיר למכללה, ציין: "מכללת לוינסקי מהווה את אחד העוגנים האקדמיים החשובים באילת ומשמשת ככור היתוך להכשרת מורים באילת והמגמה להמשיך ולפתח מסלול זה באילת". עוד ציין ראש העירייה, כי לא מכבר אישר להקצות שטח למכללת לוינסקי  עליו תיבנה המכללה החדשה בתקווה שתיתן שירות לתושבי אילת ואף תשמש כמרכז הדרכה לעובדי ההוראה במדינת ישראל. "נמשיך ללוות ולסייע לפיתוחה של המכללה" סיכם ראש העירייה.

 

 על הקשר בין מכללת לוינסקי לעיר

משנה"ל תש"ן ועד היום הכשירה המכללה באילת כ- 500 מורות ומורים לגיל הרך, לבית הספר היסודי ולחינוך המיוחד (סדירים ואקדמאים). רבים מהם משמשים בתפקידי מפתח במערכת החינוך באילת ובסביבותיה .בשנת תשע"ב נפתחה מכינה ייעודית להוראה, המנגישה לימודים אקדמיים איכותיים למועמדים רבים מבלי להתפשר על רמת הלמידה. בשנה"ל תשע"ד התקבל אישור של המועצה להשכלה גבוהה להיותה של תכנית לוינסקי באילת – שלוחה. הסטודנטים בשלוחת אילת של מכללת לוינסקי מתנסים במהלך לימודיהם בכל בתי הספר היסודיים, במגוון גנים ובמספר תיכונים.

 

 

 

במסגרת שיתוף הפעולה העמוק בין העיר למכללה, מופעלות תכניות חדשניות ואיכותיות – תכנית "משכילה", תכנית לימודים המותאמת לנשים, ולאימהות, פרויקט הממ"סים (מורות מדריכות סטודנטים) – פרויקט חדשני שעיקרו בהכשרת מורים מקומיים  להדרכה פדגוגית של  סטודנטים. זוהי תכנית חלוץ הפותחת למורים בבתי הספר מסלול קידום נוסף ושעיקריה יאומצו להכשרת סטודנטים בכל הארץ. 

 

נשיאת מכללת לוינסקי, פרופ' לאה קסן מציינת, כי מכללת לוינסקי לחינוך רואה בעיר אילת ובאנשי החינוך שלה שותפים מלאים לפיתוח של תכניות חדשניות בהכשרת מורים. מודל השיתוף בין המכללה, מחוז הדרום של משרד החינוך, ראש העירייה, מינהל שח"ק, פיסג"ה ומנהלות וצוותי בתי הספר וגני הילדים – הוא מודל שייושם בקרוב בכל הארץ במסגרת תכנית אקדמיה-כיתה של משרד החינוך. פתיחת התכנית לתואר השני בעיר אילת היא עוד צעד חשוב בפיתוח מערכת החינוך בעיר מאחר שהיא תיצור עתודה של מדריכים פדגוגיים ומעריכי תכניות לימודים ותיצור לאנשי החינוך בעיר הזדמנות להתקדם גם ללימודי התואר השלישי. שאיפת המכללה היא שתיווצר בעיר ובחבל אילות עתודה להוראה בשלוחת המכללה באילת.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד