מגן אלוף פיקוד העורף הוענק לעיר אילת

7/12/2014
מגן אלוף פיקוד העורף הוענק לעיר אילת (הגדל)

מגן אלוף פיקוד העורף הוענק לעיר אילת כעיר היחידה בארץ שביצעה את הקידום המשמעותי ביותר בתחום המיגון הרשותי

העיר אילת הציגה את השיפור המשמעותי ביותר בארץ בתחזוקת המקלטים הציבוריים.  את ההישג רשמה עיריית אילת בתחרות הארצית לשנת 2014 בתחום "אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה" של פיקוד העורף והמועצה לישראל יפה, בה השתתפו 140 רשויות. בזכות כך, הוענק לעיריית אילת מגן ייחודי וראשון בארץ, מגן אלוף פיקוד העורף, כאמור כהוקרה על ביצוע הקידום המשמעותי ביותר בתחום המיגון הרשותי – המקלטים הציבוריים. את המגן קיבל אילן חדידה – מנהל אגף ביטחון וחירום מידי אלוף פיקוד העורף – האלוף אייל איזנברג ומפקד מחוז דרום – אל"מ רועי בארי.

 

בתחרות עצמה, בה משתתפת עיריית אילת, זו השנה השלישית, זכתה העיר אילת לראשונה,   ב – 5 כוכבי יופי שהם דירוג הכוכבים הגבוה ביותר בתחרות. בשנה שעברה זכתה העירייה ב – 4 כוכבים. מטרת התחרות היא לעודד את הרשויות המקומיות להגביר ולשפר את פעילותן בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא. התחרות כוללת מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו-תכליתיים, שהם מקלטים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. המקלטים נבחנו על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, הביע את שביעות רצונו מהתוצאות ואמר כי ,"פרס חשוב זה מצטרף לפרסים רבים נוספים בהם זכתה לאחרונה עיריית אילת, ביניהם 5 כוכבי יופי על ניקיון וטיפוח פני העיר ופרס שרת הספורט. ההישג הוא תוצאה של עבודה מצוינת של כל הגורמים האמונים על תחום הביטחון הפועלים בשיתוף פעולה מלא תוך הבנת חשיבות המשימות, הגדרת יעדים משותפים, שתכליתם שמירה והגנה על העיר אילת, תושביה והנופשים בה, זאת לצד פעולות הנעשות ברמה הלאומית מול ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל". עם קבלת המגן, שוחח ראש העירייה עם אלוף פיקוד העורף – האלוף אייזנברג. בשיחה, הודה האלוף לעיריית אילת על הפעילות המשמעותית המתבצעת באילת בתחום ההגנה על העורף והדגיש את שיתוף הפעולה הנפלא בין פיקוד עורף דרום לבין עיריית אילת.   

 

ברחבי העיר אילת קיימים 83 מקלטים ציבוריים, 30 מתוכם הינם מקלטים דו תכליתיים, דהיינו כאלה שנמסרו לעמותות ולגופים שונים לצורך קיום פעילות בימי שגרה, בכפוף להסכם שחתמה איתם העירייה, לפיו בשעת חרום תופסק הפעילות במקום והמקלט יהיה פתוח לציבור הרחב.

 

מעבר לאלה ישנם המקלטים הפרטיים הנמצאים בבתים פרטיים ומשותפים, אשר על פי חוק ההתגוננות האזרחית, התשי"א- 1951, האחריות לאחזקת מקלט בבית משותף מוטלת על דיירי הבית. האחריות כוללת: ניקיון, אחזקה, ציוד ופינוי כל חפץ או מיטלטלין שאין להחזיקו במקלט או המפריע לדרכי הגישה אל המקלט.

 

כחלק מהערכות לחירום בשגרה, מטופלים המקלטים הציבוריים בהתאם לתכנית רב שנתית הכוללת ביצוע חיבורי חשמל, ניקיון וצביעה. בהתאם לתוכנית, בוצעו בשנה החולפת חיבורי מקלטים לחשמל, פרויקט שיימשך גם השנה, פינוי תושבים פולשים, ניקוי וצביעת מקלטים, הן ביוזמה של אגף ביטחון וחירום בעירייה והן בעזרת מתנדבים.

 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד