עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג"

3/12/2014
טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג" (הגדל)

טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג"

כמידי שנה גם השנה התקיים בבית הספר היסודי "אלמוג" בניהולה של בטי סימלמיץ, טקס המצטיינים השנתי ע"ש אמונה ריצ'מן ז"ל שעמד השנה בסימן "מעורבות חברתית".

 

בטקס מרגש שהתקיים השבוע (ב') בבית הספר, במעמד ראש העיר מאיר יצחק-הלוי, מנהלת אגף החינוך מירי קופיטו ובהשתתפות כלל תלמידי בית הספר, הורי התלמידים המצטיינים, גב' רות ריצ'מן ובנה יואל ריצ'מן ומכובדים נוספים, הציגו תלמידי בית הספר קווים לדמותה. כחלק מתהליך הפיכת בית הספר לבית-ספר מוסיקלי, היו כלל השירים והריקודים של הזמרת עופרה חזה ז"ל, במלאת 15 שנים למותה. מקהלת בית הספר בניצוחה של המורה למוסיקה עינת לוי, הנעימה בשירים ולהקת המחול בהדרכתן של ויקה כהן וטל אוחנה ריגשה את הקהל בריקודים מרגשים. בטקס, הוענקו פרסים ל-12 תלמידים מצטיינים, אחד מכל כיתה. הפרס לתלמידים המצטיינים הוא ספר שנבחר על ידי מחנכת הכיתה ובו הקדשה אישית על תחום ההצטיינות. את פרס המנהלת קיבלה התלמידה נינה שמחה מכיתה ו'2.

 

אמה של אמונה ז"ל - רות ריצ'מן החליטה להנציח את זכר בתה באמצעות רכישת ספרים לספריית בית הספר ומזה שנים רבות תורמת סך של כ-1,000$ בכל שנה לרכישת הספרים. כל הספרים למצטיינים נרכשו מכספי התרומה של הגב' ריצ'מן. יתרת התרומה משמשת, כאמור לרכישת ספרים להעשרת ספריית בית הספר. השנה הטקס היה מרגש במיוחד תוך ציון יום ההולדת ה-101 של גב' ריצ'מן.

 

אמונה נולדה בארה"ב ונקראה בשם ורה. ימי ילדותה ונעוריה עברו עליה כנערה אמריקאית לכל דבר. לאחר מלחמת ששת הימים הגיעה לארץ כשהיא כבר סטודנטית לחינוך. ורה רצתה לעבוד עם ילדים, לתת ולהעניק. בארץ הוזמנה להתארח בביתה של משפחת תישבי, משפחה שהכירה את הוריה ויצרה עמם קשר חברי עמוק וחם. בואה של ורה שינה אותה, היא הרגישה כיצד היא נקשרת בעבותות של אהבה לארץ ישראל, ורה החליטה לשנות את שמה לאמונה. היא האמינה בארץ ובאנשים שבה, האמינה בעתיד, האמינה ביכולת שלה לתרום. אמונה הגיעה לאילת. היא התאהבה במקום, הרי אדום המשנים צבעם, המפרץ הכחול המלטף את החול הזהוב שבו את ליבה, הם קראו ואמרו לה, כי הגיעה הביתה. תפילה עלתה בליבה, מי ייתן שהחול , הים, השקיעות והזריחות לא ייתמו לעולם. חדורת תקווה ואמונה חזרה אמונה לארה"ב. מטרתה לסיים את לימודיה, לחזור לארץ, להשתקע באילת ולעבוד כמורה. חלום זה לא התממש. אמונה נהרגה בתאונת דרכים כשהיא בת 25. כה קרובה הייתה להשיג את מטרתה אך אליה לא הגיעה, חופי מולדת חיכו לה אך נשארו הגעגועים בלבד.

 

לזכרה של בתם החליטו הוריה להקים "בית תלמיד" בבית הספר הראשון בעיר, בית-ספר "אלמוג". לימים הפך "בית התלמיד" לספריית בית הספר הקרויה של שם אמונה ריצ'מן ז"ל. באדיבותה של משפחת ריצ'מן מוענקת, כאמור כל שנה תרומה כספית- קודש לרכישת ספרים לבית-הספר.

 

טקס ריצ'מן מסמל מסורת בת שנים המאחד בתוכו את ערך ההצטיינות, האהבה לארץ, לתרבות ולמורשת, האהבה לספר, וערך ההנצחה והזיכרון.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד