עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת תצטרף לתכנית בינלאומית לערים חכמות

3/12/2014
אילת תצטרף לתכנית בינלאומית לערים חכמות (הגדל)

אילת תצטרף לתכנית בינלאומית לערים חכמות

אילת, כעיר הבונה תכנית "עיר חכמה", נבחרה להיות אחת מארבע ערים בעולם שישתתפו בתכנית דגל טכנולוגית FIWARE של האיחוד האירופאי המשותף ביחד עם שלוש ערים מחצי האי האיברי, סאנטאנדר וקורוניה מספרד ופורטו מפורטוגל. כך סוכם בכנס ערים חכמות שהתקיים בשבוע שעבר (18-21.11) בברצלונה שבספרד, בהשתתפות ראשי ערים מהארץ והעולם, מנכ"לים וראשי חברות. את העיר אילת ייצג בכנס, סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי.

 

במסגרת ימי הכנס נפגש אלי לנקרי עם המנהל הכללי לתקשורת רשתות, תוכן וטכנולוגיה ומנהל היחידה לחדשנות ברשת של האיחוד האירופי, ביחד עם ראשי הערים סאנטאנדר, קורוניה ופורטו, לפגישת הכנה לשיתוף פעולה ביחד עם האיחוד האירופאי המשותף שפועל להקמת פלטפורמה משותפת של שימוש בנתוני מידע. FIWARE הינה פלטפורמת תוכנה פתוחה בסטנדרט חדש לתשתיות מידע, שמנהיג האיחוד האירופאי מתוך מטרה ליצור תשתית אחודה להעברת נתוני מידע אינטרנטיים ממקורות רבים. במחקר ופיתוח של תשתית זו הושקעו עד כה 80 מיליון יורו כולל תמיכה ב 16 חממות שמפתחות אפליקציות על פלטפורמה זו. חברות טכנולוגיה ותקשורת מובילות כמו SAP, IBM וטלפוניקה כבר התאימו את המערכות שלהן לפעול בסטנדרטים של FIWARE  ביחד עם חברות טכנולוגיה נוספות שמצטרפות ליוזמה האירופית. מספר פרויקטים מובילים של ערים חכמות כבר פועלות לפי הסטנדרט החדש. ראשי הערים מסאנטאנדר, מקורוניה ומפורטו סיכמו לקיים שיתוף פעולה גם בנושא זה וגם בנושאי מחקר בביוטכנולוגיה ימית ביחד עם העיר אילת. יש לציין שאילת החלה ליצור שיתופי פעולה עם ערי חוף באירופה לצורך שיתופי פעולה בנושאי תיירות וביוטכנולוגיה ימית בהן אילת מובילה ברמה בינלאומית.

 

את הפגישה יזם אורי בן-ארי, מומחה לתכניות של "ערים חכמות" שמוביל בין השאר, תכנית של "עיר חכמה" בעיר אילת, ושנמצא בקשר הדוק עם נציגי העיר סאנטאנדר ועם מנהלי האיחוד האירופי בתחום זה. פעולה זו הינה חלק מהותי ביישום תוכנית "עיר חכמה" באילת שנועדה לייעל התנהלות של עיר באמצעות חיסכון במשאבים ואנרגיה. רשת של מאות מצלמות במסגרת תכנית "עיר ללא אלימות" ובקרוב גישה חופשית לאינטרנט ברחבי העיר באמצעות רשת ה-wi-fi אלה הם חלק מהפעולות להפיכת העיר אילת לעיר חכמה. עוד בין יתר התכניות: התקנת חיישנים למדידה וניטור של רעש, זיהום אוויר, קרינה, תחבורה ובין השאר גם במיכלי אשפה. עוד יורחב תקן סביבתי Blue Flag לחופים ולמרינה, בנוסף לתקן הקיים בחוף הצפוני, יבוצעו תכניות חיסכון באנרגיה לבתי המלון ויוקמו חממות טכנולוגיות לחברות הזנק בתחומי התיירות והאנרגיה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד