עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תיאטרון אלעד – תיאטרון חלוצי באילת

25/11/2014
תיאטרון אלעד – תיאטרון חלוצי באילת (הגדל)

תיאטרון אלעד – תיאטרון חלוצי באילת

לצד שני תיאטרונים עירוניים המציגים את מיטב ההצגות המועלות על בימות התיאטרונים המובילים בארץ ולצד תיאטרון פרינג' חדש אותו מציע מרכז הצעירים, יחל לפעול באילת תיאטרון חדש, תיאטרון אלעד, תיאטרון מבית. באירוע ההשקה של התיאטרון, שיתקיים ביום חמישי הבא (4.12) בשעה 20:00 בבית פיליפ מוריי, תעלה הצגה ראשונה בבימויו של מאור זגורי ('זגורי אימפריה'), המביאה את סיפור התבגרותם של שלושה בני נוער ממושב נידח בערבה.

 

תיאטרון אלעד לזכרו של רס"ל אלעד דן ז"ל, מורכב מבמאים ושחקנים, מהתיאטראות המובילים שהגיעו מתוך שליחות, להשתקע באזור אילת והסביבה ולהקים תיאטרון מקצועי. תיאטרון רפרטוארי היוצר הצגות מקוריות ומציע מגוון של אירועי תרבות ומופעים. הצגות מבוגרים, הצגות נוער, הצגות ילדים ותיאטרון מחו"ל. "מטרתנו היא להעניק לתושבי העיר אילת וחבל אילות, תיאטרון מקומי, המביא תכנים מתוך הקהילה המקומית ומשקף את נוף חייה. אנו רוצים לאפשר גם לתושבים החיים בקצה הדרומי ביותר של הארץ, ליהנות מתרבות ענפה בדיוק כמו זו שקיימת במרכז הארץ ואף יותר" ציינו מייסדי התיאטרון, בועז דן ודנה יצחק, אשר ביחד שואפים להגדיל את הרצון בתרבות באזור, לחנך לצריכת תרבות נכונה, לקדם ולפתח כישרונות מקומיים ובתוך כל אלה לשפר את איכות החיים של תושבי האזור.

 

לפני שנתיים גמלה ההחלטה בלבם של בועז דן, יליד קיבוץ 'אילות' ודנה יצחקי, שחקנית הקאמרי, להדרים לאילת ולהקים בעיר תיאטרון מקומי אמיתי הקרוי על שמו של אחיו הבכור של בועז, אלעד דן ז"ל אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. השניים הציגו יוזמה להקמת תיאטרון עירוני אשר יפעל במסגרת אנסמבל וקיבלו את ברכתו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ואת תמיכתו של ראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, כחלק מתפיסה חינוכית של קידום תחומי האומנויות הן בשעות הפנאי והן כמקצוע לימוד מוגבר בעתיד בחינוך העל יסודי וזאת בצד פעילות קהילתית תיאטרונית מבורכת. לצד אלו הם קיבלו גם את תמיכתם של לא מעט אושיות מעולם התיאטרון אשר רואים בתיאטרון האילתי בשורה של ממש. אנשי תיאטרון כמו עודד קוטלר, יהושוע סובול, איציק ויינגרטן ועד מנהלי תיאטרון אורנה פורת התגייסו לטובת הפרויקט החלוצי שמבקש להביא תיאטרון לעיר הדרומית ביותר בארץ.  "הם צעירים רעננים, מביאים איתם ראש חדש, חדשני, יש להם חשיבה אחרת. החיבור בין רעננות, כישרונות וחלוציות הופך את הפרויקט מעניין ביותר" ציין הבמאי והמחזאי - עודד קוטלר ביחס לקבוצת התיאטרון הצעירה. גם המחזאי -  יהושוע סובול התייחס ליוזמה בהתלהבות רבה "אין היום חומר רענן, טרי, מאתגר בתיאטרון הישראלי ואני חושב שהחומר הזה יכול לבוא רק מהפריפריה ואני איתם בכל מה שצריך". 

 

בועז ודנה רואים בעשייתם שליחות חלוצית של ממש  "במדינה שלנו נראה כאילו כל העשייה התיאטרונית מתרחשת בתל אביב. בכל עיר יש היכל תרבות שמחכה להצגות מתל אביב שיתארחו בו. באנו לעשות שינוי. חשוב לנו להראות שיש דרך אחרת, אפשר ליצור גם רחוק מאוד מתל אביב ואפילו לייצא הצגות לכל הארץ. אין סיבה שזה לא יהיה כך" מדגיש בועז. דנה שעשתה ויתור משמעותי על קריירת המשחק שלה בתיאטרון הקאמרי רואה בתיאטרון אלעד ובאילת את הדבר הבא "החזון האומנותי הוא ליצור תיאטרון מקומי, שפועל בתוך אילת, כותב את המחזות מתוך היכרות עם הקהל ועם האוכלוסייה שחיה בקצה הכי דרומי של הארץ" היא מציינת.

 

ערב ההשקה שיתקיים כאמור, ביום חמישי, 4.12.14 בבית פיליפ מוריי, יהווה כאמור את יריית הפתיחה, בטקס רשמי בו ישתתפו כל מכובדי התיאטרון והעיר בסיומו ייהנו המשתתפים מהצגה ראשונה פרי ביכוריו של תיאטרון אלעד. ההצגה הראשונה בסדרה, דרמה קומית המביאה את סיפור התבגרותם של שלושה בני נוער ממושב נידח בערבה. דרך משחקי הילדות, השלושה מגלמים את ההיסטוריה של המושב, הידוע במקרי המוות המוזרים שאירועו בו. הם חווים אהבות, אכזבות, מגלים את מיניותם ומעמידים את חבורתם במבחן. את ההצגה ביימו – מאור זגורי ומירי לזר ומשתתפים בה: בועז דן, דנה יצחקי וליאור חסון. ניתן לרכוש כרטיסים להצגת הפתיחה במחיר מוזל, פרטים נוספים באתר התיאטרון http://www.elad-theater.co.il/.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד